czwartek, 7 maja 2020

Zeszyty przyrodnicze z zadaniami - Edukacyjny Egmont

"Jak zostać ogrodnikiem", "Mój pierwszy ogródek" i "Odkrywcy przyrody" - najnowsze zeszyty zadań od Egmont


Przyroda dla dzieci

Dzisiaj na blogu zagościły najnowsze zeszyty zadań od Edukacyjny Egmont. Będziemy odkrywać przyrodę, zakładać ogródek i dowiemy się, jak zostać ogrodnikiem. Każdy z naszych zeszytów możemy podpisać, aby było wiadomo, do kogo należy 😁. A w środku czeka na nas mnóstwo zabawy, zadań i naklejek 🙂.


Mój pierwszy ogródek - Egmont

Recenzja zeszytu przyrodniczego

Chyba każde dziecko wraz z nastaniem wiosny coraz częściej zaczyna wychodzić na podwórko i zadawać kolejne pytania na różne tematy. My ostatnio najwięcej pytań otrzymujemy odnośnie przyrody i podobnych tematów. Tu bardzo pomaga nam zeszyt Mój pierwszy ogródek, gdzie dzieci samodzielnie poznają przeróżne zwierzątka mieszkające w ogrodzie, a także liczne rośliny. Podczas nauki przez zabawę będą do wykonania liczne zadania. Trzeba będzie pokolorować ogródek szklarniowy, znaleźć 20 mrówek w szyszce, czy narysować swoje ulubione drzewo. Zostaniemy badaczem liści i poznamy Jelonka Rogacza 🙂. Oczywiście do przyklejania czeka także ponad 300 naklejek.Jak zostać ogrodnikiem

Najlepsze książki dla dzieci

Drugim zeszytem zadań, który dzisiaj chcemy Wam pokazać także porusza temat ogrodnictwa i będzie to "Jak zostać ogrodnikiem?" U nas dzieci od zawsze marzą o zrobieniu swojego ogródka i tu otrzymają pomoc i wskazówki, jak to zrobić. Na początek oczywiście musi być trochę informacji i poznamy wiosenne kwiaty, które zdobią dużą liczbę ogródków. W dalszej części będzie już pierwsze zadanie - posadzenie swojego własnego słonecznika, na razie w doniczce. Będą także do wykonania zadania, które rozwijają motorykę małą 👍. Czy ziemniaki można zasadzić w torbie po zakupach? Oczywiście można i takie zadanie też na nas tu czeka 🙂. Poza tym dowiemy się jak zrobić swoją grządkę, jak zrobić domek dla pszczół, a na koniec będzie też przepis na pyszną szarlotkę z własnych jabłuszek 👍. Jest też miejsce na notatki młodego ogrodnika i ponad 300 naklejek do wykonania zadań 🙂.


Odkrywcy przyrody - Egmont 

Jak pokazać dziecku przyrodę?

Tym razem z pomocą Wydawnictwa Egmont zostaniemy młodym odkrywcą przyrody. Poznamy zwierzątka mieszkające na terenie Polski, dowiemy się o nich podstawowych informacji i będziemy musieli wykonać dużo zadań z tym związanych 🙂. Będziemy musieli pomóc królikowi wyjść z nory, a także wykonać ciasteczko dla ptaków. W środku czeka na Was także olbrzymia kolorowanka i to nie taka łatwa. A na koniec dla dzielnych odkrywców czeka dyplom 👍.
Jak widzicie przy pomocy zeszytów edukacyjnych z Egmont możemy rozwijać zainteresowania wśród dzieci, a także mogą one uzyskać bardzo dużo przydatnej w codziennym życiu wiedzy. Każdy z tych zeszytów, to wspaniała zabawa i nauka w jednym. Już nie możemy doczekać się kolejnych zeszytów w tej serii 🙂.


Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwu Egmont 👍
0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety