sobota, 16 maja 2020

Moja wielka wyszukiwanka Zwierzęta Świata - Publicat

Moja wielka wyszukiwanka Zwierzęta Świata - Publicat

Dzisiaj chcemy Wam przedstawić książkę 'Moja wielka wyszukiwana Zwierzęta Świata", która skradła serca naszych dzieci. Jest to połączenie książki obrazkowej, z nauką nazw i wyglądu zwierząt, a do tego jeszcze ćwiczy spostrzegawczość i koncentracje. Jakby tego było mało, wydana jest w dużym formacie z pięknymi ilustracjami. To wszystko za sprawą Wydawnictwa Papilon. 

Recenzja książki

Moja wielka wyszukiwanka Zwierzęta Świata - recenzja

 Książka przeznaczona jest dla młodszych grup wiekowych i przedszkolaków, choć muszę Wam dodać, że z naszym najmłodszym synek, chętnie czytały i oglądały też starsze dzieci. Na 11 planszach - każde dwie strony tworzą jedna dużą planszę, dzieci poznają kolejno zwierzątka zamieszkujące różne szerokości geograficzne. Zaczynamy od tych, które pewnie większość dzieci zna, takich, które zamieszkują łąkę - poznamy tu konia, zająca, osła i jeszcze kilka innych. Na kolejnej karcie wybieramy się podróż nad wodę i tu poznamy zwierzęta, które w jakiś sposób związane są z wodą - będzie kaczka, bóbr, czy wydra. Dalej wybieramy się w góry i odwiedzimy świstaki, kozice i orła. W lesie poznamy dzika, borsuka i wiewiórkę. 


Następnie udajemy się w troszkę dalsze regiony i będziemy poznawać zwierzątka żyjące na sawannie, pustyni, w lesie deszczowym, na dalekiej północy, na rafie koralowej, w Australii i na biegunach. Na tych kartach poznamy zwierzęta bardzo groźne i łagodne; kolorowe i takie które maja tylko jeden kolor; takie, które łatają, pływają i chodzą. Tak naprawdę, ta książka. to taki wstęp do dalszych działań i rozmów z dzieckiem na tematy związane z przyrodą, zwierzętami, czy ochroną środowiska. Jeśli mamy maluszki, to oczywiście bawimy się i ćwiczymy spostrzegawczość. Czym starsze dzieci, tym więcej z tej książki mogą wynieść, a wiedza ta przyda się zarówno w szkole, jak i w życiu.Książka, jak już wcześniej wspominaliśmy jest pięknie wydana i na pewno spodoba się każdemu maluszkowi, a nawet starszakowi. Dla bezpieczeństwa użytkowania rogi książki są zaokrąglone, a strony naprawdę grube i prawie niezniszczalne. 


Za możliwość opisania książeczki dziękujemy Wydawnictwu Papilon       

9 komentarzy:

 1. Jako dziecko bardzo lubiłam wszelkiego rodzaju książki o zwierzętach szczególnie jak miały dużo kolorowych ilustracji, więc wtedy na pewno by mi się podobała

  OdpowiedzUsuń
 2. właśnie mi uświadomiliście, że miałam bardzo podobną książkę w dzieciństwie, tylko moja była naprawdę wielka, miała ok 70 cm wysokości i czasami służyła za namiot ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka przyrodnicza książka ze zwierzętami zawsze potrafi zainteresować każde dziecko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie takie książeczki były świetne :D Lubiłam wyszukiwać na obrazkach i w tekście ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super książka ! Moja córka jest nią zachwycona. I nie wiem jak innym ale mnie bardzo odpowiada ta grafika 😀

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna, przypomina mi książeczkę, którą miałam w dzieciństwie. Bardzo podobna. :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Razem z najmłodsza córka uwiebiamy ksiązeczki ze zwierzątkami oraz programy przyrodnicze

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale super! Ekstra jest takie wyszukiwanie, ćwiczy wzrok i cierpliwość :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sporo jest tych zwierzątek, można się zaznajomić z dużą ilością zwierząt, ciekawa książka...

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie