czwartek, 28 maja 2020

Gramy z Wydawnictwem Alexander - Moje na górze

Gramy z Wydawnictwem Alexander - Moje na górze 

Czas kiedy dzieci zostaną w domu najprawdopodobniej zostanie przedłużony już do wakacji, więc warto szukać ciekawych pomysłów na spędzanie czasu z dziećmi. Na szczęście można już wychodzić na dwór, a na gorszą pogodę, my proponujemy granie z Wydawnictwem Alexander 🙂. Tym razem kolejna gra rodzinna - Moje na górze. Wydawnictwo, to znacie z naszego bloga już dość dobrze, już kilka razy były pokazywane przeróżne gry i klocki 🙂.

Recenzja gry Moje na górze

Moje na górze - Wydawnictwo Alexander

Alexander przyzwyczaił nas już do bardzo ciekawych gier i nie inaczej jest też tym razem. Już, to co zobaczymy w pudełku nas zaskakuje. Zaraz po otwarciu w oczy rzucają się łapki na muchy - tzn tak wyglądają, ale do tego nie służą 🙂. W pudełku znajdziemy:

 • Plansza
 • Klepsydra
 • Pionki
 • Łapki
 • Karty pytań
 • Kostka losująca
 • Podkładka
Cel gry jest bardzo prosty, musimy jako pierwsi dotrzeć do mety. Jak to zrobić? Trzeba wygrać jak najwięcej rund - za każdą wygraną, przesuwamy się o jedno pole do przodu. Przed rozpoczęciem musimy się odpowiednio przygotować do gry. Jednocześnie możemy grać maksymalnie w sześć osób, natomiast minimalna ilość osób, aby gra miała sens, to trzy osoby. Plansze musimy rozłożyć na stabilnej i płaskiej powierzchni. Pionki i łapki musimy rozdzielić - dla każdego gracza po jednej sztuce. Wszystkie karty należy potasować i ułożyć z boku planszy - oczywiście rewersem do góry. Kiedy już jesteśmy przygotowani, to możemy zaczynać. 


Gry AlexanderMoje na górze - recenzja gry 


Musimy wybrać gracza prowadzącego do pierwszej rozgrywki - później będzie się on zmieniał według ruchem wskazówek zegara. Gracz prowadzący ustawia przed sobą klepsydrę, następnie rzuca kostką i bierze pierwszą kartę ze stosu. Czyta na głos pytanie z tej karty - ten kolor pytania jaki został wyrzucony na kostce. Kiedy przeczytał pytanie odwraca klepsydrę j zasłania ją dłońmi, tak aby nikt inny jej nie widział. I wtedy gracze udzielają odpowiedzi na pytanie. Oczywiście każda odpowiedź musi być logiczna i związana z pytaniem. Nie może się także powtarzać. Kolejność odpowiadania jest dowolna, kto ma pomysł i uważa, że warto odpowiedzieć robi to. Gracz prowadzący przez cały czas bacznie obserwuje klepsydrę i kiedy skończy się czas, mówi "stop" i w tym momencie gracz, którego łapka jest na szczycie wygrywa daną rundę i przesuwa swój pionek o jedno pole. W ten sposób kontynuujemy grę, aż do momentu kiedy ktoś dotrze do mety.


Jak widzicie, gra jest bardzo prosta, zasady nieskomplikowane, co czyni z niej świetną grę rodzinną. Można się przy niej dobrze bawić i pośmiać przyjemnie spędzając czas. 

18 komentarzy:

 1. Taka gra to super sprawa :D Na pewno jest przy niej dużo śmiechu :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Znamy ta gra bardzo dobrze, świetna jest

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł na spędzenie przyjemnego czasu z rodzinką. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka gra to super sprawa na dzień dziecka

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam coś o tej grze. Chyba widziałam reklamę w telewizji.Dobry pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super wygląda ta gra. Pomyślę o niej przy najbliższej okazji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gra wydaje się być ciekawa, ale skoro najlepiej w 3 osoby, a my dwoje to chyba odpuścimy :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię gry tej firmy, z chęcią pograłabym też w tę.

  OdpowiedzUsuń
 9. W ten deszczowy maj każda gra się przyda.

  OdpowiedzUsuń
 10. Sądząc z Twojego opisu i zdjęć - gra musi być wciągająca i zabawna. Bardzo dobry pomysł na spędzanie czasu w domu!

  OdpowiedzUsuń
 11. Alexander ma mnóstwo fajnych gier! Mamy ich kilka

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny pomysł na spędzanie czasu, lubie takie gierki planszowki, z checia zagralabym w taka gre :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Superowa gra! Wygląda na mega ciekawą i zajmującą :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Wygląda na ciekawą gierkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Podobają mi się takie gry, warto je kupować.

  OdpowiedzUsuń
 16. Refleks to chyba nie do końca moja mocna strona :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Z recenzji wnioskuję, że gra jest bardzo ciekawa i wciągająca :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie