wtorek, 12 maja 2020

Akademia Kici Koci "Kolory" i "Pojazdy"

Akademia Kici Koci - Wydawnictwo Media Rodzina

Postać Kici Koci na pewno jest Wam już znana, albo o niej słyszeliście. U nas wszystkie książki z tą bohaterką są bardzo lubiane i to zarówno przez młodsze i starsze dzieci. Na czym polega fenomen tych książek - są skierowane i dopasowane idealnie dla dzieci, które właśnie tego czego oczekują od książek otrzymują 🙂. Dzisiaj przedstawimy Wam dwie nowości Wydawnictwa Media Rodzina i będą to pozycje dla najmłodszych czytelników - "Kicia Kocia Pojazdy" i "Kicia Kocia Kolory" 🙂. Jest to zupełnie nowa seria edukacyjna z ulubionymi bohaterami w roli głównej.

Kicia Kocia Kolory

Kicia Kocia Pojazdy

Media Rodzina dla dzieci

W pierwszej części razem z Kocią Kocią i Nunusiem będziemy poznawać różnego rodzaju pojazdy. Będą zarówno te tradycyjne, jak i te, które spotykamy tylko w niektórych miastach Polski. Każdy z pojazdów przedstawiony jest na dwóch stronach, na pierwszej widzimy dany pojazd i krótką historyjkę i oczywiście pytanie, które aktywizuje dzieci do działania i odpowiadania. Natomiast na drugiej stronie widzimy ten sam rodzaj pojazdu w towarzystwie naszych bohaterów z podpisem co to jest i jaki dźwięk wydaje 🙂. Dzięki przygodom słodkich kotków, dzieci mają okazję poznać; motor, rower, policję, tramwaj, pociąg i jeszcze kilka innych pojazdów.Kicia Kocia Kolory

Kicia Kocia Kolory recenzja

Nauka kolorów bywa dla dzieci całkiem trudna, dlatego też najlepiej zrobić to w formie zabawy i z ulubionymi bohaterami. Gwarantujemy Wam, że już po kilkukrotnym przeczytaniu tej książeczki dzieci zaczną same powtarzać, gdzie widać jaki kolor. Podobnie jak w książeczce z kolorami, tak i tu, na każdy kolor przypadają dwie strony. Są oczywiście pytania, które zmuszają dzieci do zabawy i odpowiadania i powodują, że szybciej zapamiętają te kolory. Poznamy wszystkie podstawowe kolory, zaczynając od czerwonego, pomarańczowego, przez zielony, niebieski, aż do czarnego i białego. A na koniec dzieci zobaczą piękną tęczę - my wczoraj mieliśmy okazję zobaczyć piękną tęczę na żywo 🙂.
Akademia Kici Koci Wiem Rozumiem

Jeśli lubicie książki, które coś wnoszą do rozwoju naszych maluchów, to ta seria zapowiada się znakomicie. Piękne wydanie na grubych kartonowych stronach, w zaokrąglonymi rogami dla bezpieczeństwa maluszków i pięknym kolorowymi ilustracjami sprawiają, że żadne dziecko nie chce się oderwać od przygód swoich ulubionych kocich bohaterów 🙂.


Za możliwość opisania książek dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina 🙂5 komentarzy:

 1. Książeczki zdecydowanie dla tych młodszych niż najmłodsi

  OdpowiedzUsuń
 2. Te książeczki są fascynujące. Najmłodsi na pewno z radością będą się uczyć kolorów czy nazw pojazdów.

  OdpowiedzUsuń
 3. myślę, że ta książka fajnie by się u nas sprawdziła, zwłaszcza kiedy i Kicia Kocia i Nunuś są w domu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje dzieci ominęło szaleństwo na Kocię-Kicię, za to moje siostrzenice są nią zachwycone. Sama nie wiem czemu, dla mnie to książeczka jak każda inna dla malutkiego czytelnika.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kicia Kocia to stosunkowo nowy wynalazek, więc nie miałam szansy znać jej w dzieciństwie. Z książeczkami z tą bohaterką zapoznaję się już od kilku lat i, muszę przyznać, że stają się coraz ciekawsze.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie