czwartek, 4 lipca 2019

Park Ogrodzieniec - rodzinne miejsce rozrywki

Park Ogrodzieniec - rodzinne miejsce rozrywki

Jest to kompleks parków tematycznych, który znajdziemy tuż obok wszystkim znanego zamku w Ogrodzienieńcu 🏰. Jadąc w to miejsce przygotujcie się na całodzienną wyprawę, szczególnie jeśli macie dzieci. Ruiny zamku robią niesamowite wrażenie, a widok z góry jest przepiękny, ale dla dzieci równie ważna jest zabawa 😁. W tym miejscu połączymy jedno z drugim 👍. Najpierw krótka lekcja historii i wtedy nagroda w postaci zabawy w Parku Ogrodzieniec 👍.Atrakcyjne wakacje z dzieckiem, Idelane miejsce na weekend

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem jura krakowsko częstochowska


Park Ogrodzieniec 

Park Ogrodzieniec, to obecnie kilka miejsc, które możemy odwiedzić w ramach jednego biletu, choć możemy wybrać też tylko taką atrakcję jaka nas interesuje. Oczywiście najkorzystniej jest zakupić bilet do wszystkich atrakcji. Wtedy za bilet rodzinny zapłacimy 149 złotych i będziemy mogli odwiedzić:
 • Park Miniatur 
 • Dom Strachu
 • Park Doświadczeń Fizycznych
 • Park Rozrywki
My naszą zabawę rozpoczęliśmy od Parku Miniatur. Znajduje się on u stóp samego zamku, a zobaczymy w nim cały szlak Orlich Gniazd, czyli wszystkie zamki, które możemy odwiedzić od Częstochowy, aż do Krakowa 👍. Jeśli nie mamy czasu aby zobaczyć wszystkie, to taki Park Miniatur jest dobrym pomysłem, aby wybrać, te które spodobają nam się najbardziej 👍. Zamki są bardzo dokładnie odwzorowane wraz z ukształtowaniem terenu jaki jest obok nich 😁. Część z tych zamków znaliśmy, a niektóre wpadły nam w oku dzięki miniaturom i odwiedziliśmy je 😁. Z tych najbardziej znanych znajdziemy tutaj Zamek w Pieskowej Skale, Zamek w Ogrodzieńcu, czy sam Wawel.

Pomysł na wycieczkę jednodniowaPark Miniatur Ogrodzieniec
Znajdziemy tutaj także naturalnej wielkości maszyny oblężnicze z czasów średniowiecza - oczywiście tylko repliki 😁 i są to katapulta, balista i trebusz. Jest też naturalnych rozmiarów czołg, do którego można wejść, zobaczyć jak wszystko wygląda w środku a nawet przymierzyć sobie czapkę czołgisty 😁. Wszystko to pięknie wykonane, ułożona ścieżka wśród zamków, można więc spokojnie nawet wjechać z wózkiem z maluchami 👍. Na dzieci czeka także mini plac zabaw, a także strzelanie z łuku - bezpiecznego z gumowymi przyssawkami 😁. Są też przygotowane miejsca gdzie można w cieniu coś zjeść lub wypić kawkę 👍.Nauka fizyki poprzez zabawę w Parku Ogrodzieniec 


Następnie udaliśmy się do Parku Doświadczeń Fizycznych. Świetne miejsce żeby poprzez zabawę poznać prawa fizyki. Chyba każdy z nas wie, że fizyka nie należy do ulubionych przedmiotów w szkole, a tu mamy przedstawione wszytko w formie zabawy 👍. Znajdziemy tu ponad 40 stanowisk i na każdym z nich dzieci mogą się pobawić, poznając przy okazji różne zależności. Największą atrakcją jest oczywiście symulator dachowania i symulator lotów 👍. Uważamy, że w programie nauczania fizyki powinny być wycieczki w takie miejsca, a wiedza byłaby szybciej przyswojona i dzieci dłużej by o tym pamiętały. Możemy pograć na kamiennych cymbałach lub ogromnych trójkątach. Jak ktoś nie miał okazji być na łodzi podwodnej może zobaczyć jak działa peryskop 😁. Po prostu trzeba tu być i wszystkiego spróbować.
Park Rozrywki Ogrodzieniec - idealne miejsce dla dzieci 


Po nauce, nawet takiej w formie zabawy musi być tylko rozrywka i ta znajdziemy właśnie w Parku Rozrywki 👍. Miejsce to przygotowane jest w taki sposób aby zapewnić moc atrakcji dla wszystkich dzieci, od tych najmłodszych, do tych trochę starszych 😁. Na najmłodszych czeka dmuchany zamek, gdzie mogą skakać tak długo ile mają sił. Znajdziemy tu także mini park linowy, huśtawki, zjeżdżalnie, małpi gaj - czyli wszystko co dzieci lubią najbardziej. Wszystko jest tak ułożone, że rodzic z jednego miejsca może mieć kontrolę nad wszystkim 👍. Jest także autodrom, urządzenie bardzo lubiane przez dzieci, gdzie mogą oni kierować samochodami na prąd. Na początku wydaje się to trudne zadanie, ale jak wiemy dzieci szybko się uczą i po chwili potrafią idealnie kierować pojazdami 👍. Jest też karuzela na której wszyscy amatorzy kręcenia mogą korzystać do woli 😁.Atrakcyjne wakacje z dzieckiem


Tor saneczkowy Ogrodzieniec

To atrakcja, którą dodatkowo musimy opłacić, ale naprawdę warto. Można wykupić sobie jeden zjazd i sprawdzić, czy nam się podoba, jeśli tak, to najkorzystniej jest kupić 10 przejazdów. Z atrakcji samodzielnie mogą korzystać dzieci od 8 lat, w przypadku młodszych dzieci, musimy jechać z nimi i niestety też musimy zakupić bilet. Co najważniejsze tor jest w pełni bezpieczny, można jechać z dużą prędkością i w pięknej scenerii, co chwilę widząc zamek Ogrodzieniec 😁.

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem
Dom Strachów i Legend Ogrodzieniec

Opuszczając już teren Parku i kierując się w stronę samochodu pozostawionego na parkingu polecamy jeszcze zajrzeć do Domu Strachów i Legend 😁. Jest to unikatowa w skali kraju atrakcja turystyczna. Wchodząc do domu mamy do wyboru dwie opcje z mniejszą ilością światła i większą - oczywiście wybieramy te z mniejszą ilością 😁. Po drodze mamy 10 miejsc w których wsłuchujemy się w głos narratora i czekamy co będzie się działo 😄, tu Wam wszystkiego nie zdradzimy bo nie będzie dobrej zabawy 😃. Ale zdecydowanie warto tu wejść - będziecie się bać 👍.

Blog atrakcyjne wakacje z dzieckiemPark Ogrodzieniec idealne miejsce na rodzinny odpoczynek 

Park Ogrodzieniec jest idealnym miejscem na rodzinny odpoczynek. Sprawdzi się zarówno przy maluchach, jak i przy trochę starszych dzieciach. Jest to wspaniały pomysł na spędzenie rodzinnego weekendu w pięknym miejscu i z widokiem na zamek 😁.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie Parku Ogrodzieniec 👍.


Niedługo ruszamy z konkursem, a do wygrania będzie bilet rodzinny do Parku Ogrodzieniec i karnety na tor saneczkowy 👍. #konkurs #bilety #parkOgrodzieniec


36 komentarzy:

 1. Super miejsce :) Z pewnością kiedyś może tam zajrzymy, ale to dopiero za jakiś czas jak młody trochę podrośnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Extra! Zapisuje na liste miejsc do odwiedzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiamy takie klimaty, na pewno kiedyś pojedziemy !

  OdpowiedzUsuń
 4. A możliwe, że będziemy w następnym tygodniu w tych okolicach, to postaramy się podjechać. Dzięki za cynk :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak tam byłam wiele lat temu, to tego parku nie było. Muszę nadrobić zaległości, zapakować męża i pojechać zobaczyć co się jeszcze w okolicy pozmieniało.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja to bym chciała wrócić w lata dzieciństwa i móc bawić się, zwiedzać takie miejsca o których ostatnio piszecie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale fajnie! Byłam tam ostatnio kilka lat temu i jeszcze nie było takich atrakcji...

  OdpowiedzUsuń
 8. Tyle słyszałam o tym parku, ale nie miałam okazji tam być. Fantastyczne miejsce

  OdpowiedzUsuń
 9. Garść edukacji i super zabawa to lubimy my często bywamy w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema

  OdpowiedzUsuń
 10. W domu miniatur byłam (ale nie tym!) i miło wspominam tamtą wycieczkę. Z powyższych najbardziej zainteresował mnie dom strachów, któremu poświęciliście najmniej miejsca w artykule! Ale rozumiem, dzieciaki mają inne priorytety, niż poszukiwanie strachu :D :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę wynika to z faktu, że nie ma możliwości zrobienia tam zdjęć, a trochę żeby nie zdradzać co tam będzie 😁

   Usuń
 11. kiedyś na pewno odwiedzę ten park miniatur. to fajna atrakcja dla młodszych i starszych :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Niby mamy tutaj blisko,a nigdy jakoś nie jest nam po drodze ...W wakacje nadrobimy zaległości .

  OdpowiedzUsuń
 13. Z niecierpliwością czekamy na konkurs! Pozdrawiamy i zapraszamy do nas :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Extra przepiękne zdjęcia :) interesujące miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo fajne miejsce! Kiedyś o nim słyszałam już :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Uwielbiam w taki sposób spędzać czas z moją rodziną. Szkoda że nie mam podobnego miejsca u siebie w pobliżu.

  OdpowiedzUsuń
 17. To właściwie nasze okolice, a z córką nie mieliśmy jeszcze okazji się tam wybrać. Za to bardzo dobrze wspominam Ogrodzieniec z własnego dzieciństwa i mimo że wtedy był tam tylko zamek, to i tak było co robić.

  OdpowiedzUsuń
 18. Widzę fana Batmana 😉😉😉
  Świetne miejsce - szkoda, że chwilowo nie uda nam się tam wybrać :(

  OdpowiedzUsuń
 19. widać po dzieciakach że zadowolone fajne miejsce do zwiedzania

  OdpowiedzUsuń
 20. Widać, że to był miło spędzony czas. :-)

  OdpowiedzUsuń
 21. Jakie fantastyczne miejsce. Uśmiech dzieciaków mówi za wszystko. Świetnie się bawiły :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Podobają mi się Wasze relacje, bo zawsze znajdę tu coś co mogę odwiedzić z myślą o moim dziecku :) Super

  OdpowiedzUsuń
 23. Widzę, że sporo się tu zmieniło od mojej ostatniej wycieczki.

  OdpowiedzUsuń
 24. Kocham zamek w Ogrodzieńcu, ale już dawno nie byłam w tamtych okolicach. Nie wiedziała, że są tam takie atrakcje, więc chyba czas na wycieczkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Do zamku jeździmy często bo uwielbiamy pustynie błędowską :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Chętnie zabrałabym tam siostrzenice i bratanka. Wspaniałe miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 27. Fantastyczne miejsce na udany rodzinny wypad. :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Filiżanka najlepiej mi się podobała :-))

  OdpowiedzUsuń
 29. Dzieci wyglądają na zachwycone! Musze sprawdzić sama - nawet nie mam tak daleko :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Świetne miejsce, sama się tam chętnie wybiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Bardzo ciekawe miejsce.
  Byliśmy w 2017 i chętnie tam wrócimy, bo nie obejrzeliśmy wszystkiego

  OdpowiedzUsuń
 32. Takie Parki to świetna rozrywka :) Dla całej rodziny :D

  OdpowiedzUsuń
 33. mieszkam obok...mogliscie waść na kawę - komentarz dałabym face to face ;) piękne miejsce!!! Uwielbiam je. Nastepnym razem zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Taką rynną sama bym się poślizgała!

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie