czwartek, 4 lipca 2019

Park Ogrodzieniec - rodzinne miejsce rozrywki

Park Ogrodzieniec - rodzinne miejsce rozrywki

Jest to kompleks parków tematycznych, który znajdziemy tuż obok wszystkim znanego zamku w Ogrodzienieńcu 🏰. Jadąc w to miejsce przygotujcie się na całodzienną wyprawę, szczególnie jeśli macie dzieci. Ruiny zamku robią niesamowite wrażenie, a widok z góry jest przepiękny, ale dla dzieci równie ważna jest zabawa 😁. W tym miejscu połączymy jedno z drugim 👍. Najpierw krótka lekcja historii i wtedy nagroda w postaci zabawy w Parku Ogrodzieniec 👍.Atrakcyjne wakacje z dzieckiem, Idelane miejsce na weekend

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem jura krakowsko częstochowska


Park Ogrodzieniec 

Park Ogrodzieniec, to obecnie kilka miejsc, które możemy odwiedzić w ramach jednego biletu, choć możemy wybrać też tylko taką atrakcję jaka nas interesuje. Oczywiście najkorzystniej jest zakupić bilet do wszystkich atrakcji. Wtedy za bilet rodzinny zapłacimy 149 złotych i będziemy mogli odwiedzić:
 • Park Miniatur 
 • Dom Strachu
 • Park Doświadczeń Fizycznych
 • Park Rozrywki
My naszą zabawę rozpoczęliśmy od Parku Miniatur. Znajduje się on u stóp samego zamku, a zobaczymy w nim cały szlak Orlich Gniazd, czyli wszystkie zamki, które możemy odwiedzić od Częstochowy, aż do Krakowa 👍. Jeśli nie mamy czasu aby zobaczyć wszystkie, to taki Park Miniatur jest dobrym pomysłem, aby wybrać, te które spodobają nam się najbardziej 👍. Zamki są bardzo dokładnie odwzorowane wraz z ukształtowaniem terenu jaki jest obok nich 😁. Część z tych zamków znaliśmy, a niektóre wpadły nam w oku dzięki miniaturom i odwiedziliśmy je 😁. Z tych najbardziej znanych znajdziemy tutaj Zamek w Pieskowej Skale, Zamek w Ogrodzieńcu, czy sam Wawel.

Pomysł na wycieczkę jednodniowaPark Miniatur Ogrodzieniec
Znajdziemy tutaj także naturalnej wielkości maszyny oblężnicze z czasów średniowiecza - oczywiście tylko repliki 😁 i są to katapulta, balista i trebusz. Jest też naturalnych rozmiarów czołg, do którego można wejść, zobaczyć jak wszystko wygląda w środku a nawet przymierzyć sobie czapkę czołgisty 😁. Wszystko to pięknie wykonane, ułożona ścieżka wśród zamków, można więc spokojnie nawet wjechać z wózkiem z maluchami 👍. Na dzieci czeka także mini plac zabaw, a także strzelanie z łuku - bezpiecznego z gumowymi przyssawkami 😁. Są też przygotowane miejsca gdzie można w cieniu coś zjeść lub wypić kawkę 👍.Nauka fizyki poprzez zabawę w Parku Ogrodzieniec 


Następnie udaliśmy się do Parku Doświadczeń Fizycznych. Świetne miejsce żeby poprzez zabawę poznać prawa fizyki. Chyba każdy z nas wie, że fizyka nie należy do ulubionych przedmiotów w szkole, a tu mamy przedstawione wszytko w formie zabawy 👍. Znajdziemy tu ponad 40 stanowisk i na każdym z nich dzieci mogą się pobawić, poznając przy okazji różne zależności. Największą atrakcją jest oczywiście symulator dachowania i symulator lotów 👍. Uważamy, że w programie nauczania fizyki powinny być wycieczki w takie miejsca, a wiedza byłaby szybciej przyswojona i dzieci dłużej by o tym pamiętały. Możemy pograć na kamiennych cymbałach lub ogromnych trójkątach. Jak ktoś nie miał okazji być na łodzi podwodnej może zobaczyć jak działa peryskop 😁. Po prostu trzeba tu być i wszystkiego spróbować.
Park Rozrywki Ogrodzieniec - idealne miejsce dla dzieci 


Po nauce, nawet takiej w formie zabawy musi być tylko rozrywka i ta znajdziemy właśnie w Parku Rozrywki 👍. Miejsce to przygotowane jest w taki sposób aby zapewnić moc atrakcji dla wszystkich dzieci, od tych najmłodszych, do tych trochę starszych 😁. Na najmłodszych czeka dmuchany zamek, gdzie mogą skakać tak długo ile mają sił. Znajdziemy tu także mini park linowy, huśtawki, zjeżdżalnie, małpi gaj - czyli wszystko co dzieci lubią najbardziej. Wszystko jest tak ułożone, że rodzic z jednego miejsca może mieć kontrolę nad wszystkim 👍. Jest także autodrom, urządzenie bardzo lubiane przez dzieci, gdzie mogą oni kierować samochodami na prąd. Na początku wydaje się to trudne zadanie, ale jak wiemy dzieci szybko się uczą i po chwili potrafią idealnie kierować pojazdami 👍. Jest też karuzela na której wszyscy amatorzy kręcenia mogą korzystać do woli 😁.Atrakcyjne wakacje z dzieckiem


Tor saneczkowy Ogrodzieniec

To atrakcja, którą dodatkowo musimy opłacić, ale naprawdę warto. Można wykupić sobie jeden zjazd i sprawdzić, czy nam się podoba, jeśli tak, to najkorzystniej jest kupić 10 przejazdów. Z atrakcji samodzielnie mogą korzystać dzieci od 8 lat, w przypadku młodszych dzieci, musimy jechać z nimi i niestety też musimy zakupić bilet. Co najważniejsze tor jest w pełni bezpieczny, można jechać z dużą prędkością i w pięknej scenerii, co chwilę widząc zamek Ogrodzieniec 😁.

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem
Dom Strachów i Legend Ogrodzieniec

Opuszczając już teren Parku i kierując się w stronę samochodu pozostawionego na parkingu polecamy jeszcze zajrzeć do Domu Strachów i Legend 😁. Jest to unikatowa w skali kraju atrakcja turystyczna. Wchodząc do domu mamy do wyboru dwie opcje z mniejszą ilością światła i większą - oczywiście wybieramy te z mniejszą ilością 😁. Po drodze mamy 10 miejsc w których wsłuchujemy się w głos narratora i czekamy co będzie się działo 😄, tu Wam wszystkiego nie zdradzimy bo nie będzie dobrej zabawy 😃. Ale zdecydowanie warto tu wejść - będziecie się bać 👍.

Blog atrakcyjne wakacje z dzieckiemPark Ogrodzieniec idealne miejsce na rodzinny odpoczynek 

Park Ogrodzieniec jest idealnym miejscem na rodzinny odpoczynek. Sprawdzi się zarówno przy maluchach, jak i przy trochę starszych dzieciach. Jest to wspaniały pomysł na spędzenie rodzinnego weekendu w pięknym miejscu i z widokiem na zamek 😁.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie Parku Ogrodzieniec 👍.


Niedługo ruszamy z konkursem, a do wygrania będzie bilet rodzinny do Parku Ogrodzieniec i karnety na tor saneczkowy 👍. #konkurs #bilety #parkOgrodzieniec


36 komentarzy:

 1. Super miejsce :) Z pewnością kiedyś może tam zajrzymy, ale to dopiero za jakiś czas jak młody trochę podrośnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Extra! Zapisuje na liste miejsc do odwiedzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiamy takie klimaty, na pewno kiedyś pojedziemy !

  OdpowiedzUsuń
 4. A możliwe, że będziemy w następnym tygodniu w tych okolicach, to postaramy się podjechać. Dzięki za cynk :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak tam byłam wiele lat temu, to tego parku nie było. Muszę nadrobić zaległości, zapakować męża i pojechać zobaczyć co się jeszcze w okolicy pozmieniało.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja to bym chciała wrócić w lata dzieciństwa i móc bawić się, zwiedzać takie miejsca o których ostatnio piszecie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale fajnie! Byłam tam ostatnio kilka lat temu i jeszcze nie było takich atrakcji...

  OdpowiedzUsuń
 8. Tyle słyszałam o tym parku, ale nie miałam okazji tam być. Fantastyczne miejsce

  OdpowiedzUsuń
 9. Garść edukacji i super zabawa to lubimy my często bywamy w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema

  OdpowiedzUsuń
 10. W domu miniatur byłam (ale nie tym!) i miło wspominam tamtą wycieczkę. Z powyższych najbardziej zainteresował mnie dom strachów, któremu poświęciliście najmniej miejsca w artykule! Ale rozumiem, dzieciaki mają inne priorytety, niż poszukiwanie strachu :D :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę wynika to z faktu, że nie ma możliwości zrobienia tam zdjęć, a trochę żeby nie zdradzać co tam będzie 😁

   Usuń
 11. kiedyś na pewno odwiedzę ten park miniatur. to fajna atrakcja dla młodszych i starszych :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Niby mamy tutaj blisko,a nigdy jakoś nie jest nam po drodze ...W wakacje nadrobimy zaległości .

  OdpowiedzUsuń
 13. Z niecierpliwością czekamy na konkurs! Pozdrawiamy i zapraszamy do nas :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Extra przepiękne zdjęcia :) interesujące miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo fajne miejsce! Kiedyś o nim słyszałam już :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Uwielbiam w taki sposób spędzać czas z moją rodziną. Szkoda że nie mam podobnego miejsca u siebie w pobliżu.

  OdpowiedzUsuń
 17. To właściwie nasze okolice, a z córką nie mieliśmy jeszcze okazji się tam wybrać. Za to bardzo dobrze wspominam Ogrodzieniec z własnego dzieciństwa i mimo że wtedy był tam tylko zamek, to i tak było co robić.

  OdpowiedzUsuń
 18. Widzę fana Batmana 😉😉😉
  Świetne miejsce - szkoda, że chwilowo nie uda nam się tam wybrać :(

  OdpowiedzUsuń
 19. widać po dzieciakach że zadowolone fajne miejsce do zwiedzania

  OdpowiedzUsuń
 20. Widać, że to był miło spędzony czas. :-)

  OdpowiedzUsuń
 21. Jakie fantastyczne miejsce. Uśmiech dzieciaków mówi za wszystko. Świetnie się bawiły :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Podobają mi się Wasze relacje, bo zawsze znajdę tu coś co mogę odwiedzić z myślą o moim dziecku :) Super

  OdpowiedzUsuń
 23. Widzę, że sporo się tu zmieniło od mojej ostatniej wycieczki.

  OdpowiedzUsuń
 24. Kocham zamek w Ogrodzieńcu, ale już dawno nie byłam w tamtych okolicach. Nie wiedziała, że są tam takie atrakcje, więc chyba czas na wycieczkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Do zamku jeździmy często bo uwielbiamy pustynie błędowską :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Chętnie zabrałabym tam siostrzenice i bratanka. Wspaniałe miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 27. Fantastyczne miejsce na udany rodzinny wypad. :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Filiżanka najlepiej mi się podobała :-))

  OdpowiedzUsuń
 29. Dzieci wyglądają na zachwycone! Musze sprawdzić sama - nawet nie mam tak daleko :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Świetne miejsce, sama się tam chętnie wybiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Bardzo ciekawe miejsce.
  Byliśmy w 2017 i chętnie tam wrócimy, bo nie obejrzeliśmy wszystkiego

  OdpowiedzUsuń
 32. Takie Parki to świetna rozrywka :) Dla całej rodziny :D

  OdpowiedzUsuń
 33. mieszkam obok...mogliscie waść na kawę - komentarz dałabym face to face ;) piękne miejsce!!! Uwielbiam je. Nastepnym razem zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Taką rynną sama bym się poślizgała!

  OdpowiedzUsuń

Etykiety