poniedziałek, 4 maja 2020

Zagadki dla dzieci - Wydawnictwo Greg

Zagadki dla dzieci - Wydawnictwo Greg

W czasach edukacji zdalnej staramy się naszym dzieciom zajmować czas na różne sposoby. My dużo czytamy, gramy w gry planszowe, a także teraz już spacerujemy po lesie. Jedną z takich książek, która pozwala nam na wspólne spędzanie czasu chcielibyśmy dzisiaj Wam pokazać. Nie wiem jak jest u Was, ale nasze dzieci uwielbiają różnego rodzaju zagadki, bardzo często nawet same je wymyślają, dlatego bardzo spodobała nam się jedna z najnowszych propozycji Wydawnictwa Greg - Zagadki dla dzieci. Pisaliśmy już Wam o innej pozycji tego wydawnictwa - Wielkiej Księdze Zagadek i Łamigłówek, a dzisiejsza propozycja skierowana jest do młodszych dzieci.  

Recenzja książki wydawnictwa Greg

Nasza dzisiejsza propozycja od razu rzuca się w oczy - jest pięknie wydana w twardej oprawie, a na okładce witają nas śliczne ilustracje zwierzątek. W środku ksiązki czeka na nas wspaniała zabawa i aż 62 zagadki. Niektóre bardzo łatwe, inne znacznie trudniejsze - jakby cięzko było Wam odgadnąć, to przy każdej jest odpowiedź. Podobnie jest z ilustracjami, które nakierowują dziecko na odpowiedź i tu uwaga - jeśli będziecie bawić się ze starszymi dziećmi, to Wy musicie czytać, inaczej będzie to dla nich za łatwe. Maluchy świetnie się bawią przy tej książce, rozwijają swoje słownictwo, a starszaki muszą rozwinąć swoją wyobraźnię jeśli nie będziemy im pokazywać ilustracji. My sobie podzieliliśmy książeczkę i codziennie przed spaniem czytamy sobie trzy, albo cztery zagadki. Wszystkie one są przedstawione w formie krótkiego wierszyka, który szybko wpada w ucho i następnego dnia dzieci je powtarzają sobie. Niewątpliwym atutem tej książki jest także jej cena, która nie przekracza 10 złotych. Także jeśli lubicie ciekawie spędzać czas z dziećmi, to oczywiście polecamy tą ksiązkę. Może to być także fajny pomysł na prezent dla dziecka z jakiejś drobnej okazji.


Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwu GREG


9 komentarzy:

 1. Ciekawe książeczki, ale te odpowiedzi mogłyby być bardziej ukryte, tak to widać je od razu ;/

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam takie książeczki, chętnie zobaczę co tam też ciekawego jeszcze jest :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet ja jako dorosły chyba czasem miałbym problem, aby zgadnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To świetne urozmaicenie codziennych lekcji z mim małym przedszkolakiem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne te rymowane zagadki, fajna zabawa i ładne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Też wymyślamy różne zabawy żeby ciagle nie siedzieć przed kompem ;) uniknąć się co prawda tak długo go nie da, ale to tylko dodatek. Zdecydowanie kochamy książki i zabawy w ogrodzie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne zagadki dla młodych

  OdpowiedzUsuń
 8. Urocza pozycja świetna dla przedszkolaków

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna pozycja, zamawiam mojej córce, która uwielbia takie zagadki! 😉

  OdpowiedzUsuń

Etykiety