czwartek, 28 maja 2020

Moje życie jako... - Wydawnictwo Mamania

Moje życie jako... - seria książek Wydawnictwa Mamania

Dzisiaj przychodzimy do Was z całą serię książek 🙂 od Wydawnictwa Mamania i mowa tu o "Moje życie jest..." Są to przygody dwunastoletniego chłopca o imieniu Derek. Wszystkie przeznaczone są dla dzieci w wieku powyżej 9 lat, to dokładnie ten etap, w który my obecnie wkraczamy 🙂.

Moje życie jako Kaskader


W skład całej serii wchodzi obecnie 6 książek i są to następujące tytuły:

Moje życie jako Rysownik

Książki autorstwa Janet Tashjian są przedstawiane jako idealne dla fanów "Dziennika Cwaniaczka" - znacie ten tytuł? My znamy bardzo dobrze i z tego powodu bardzo ucieszyliśmy się na tą serię 🙂. Lepszej reklamy nie można było sobie wymarzyć i z tego względu nasze dzieci pospiesznie przystąpiły do czytania. Na pierwszy rzut oka, książki trochę przerażają dzieci swoją objętością, ale nie jest tak źle 😁. Co prawda każda z nich ma ponad 200 stron, ale jak sami widzicie czcionka jest dość duża i nie jest nią zapisana cała kartka 👍. Co ciekawe, w każdej z książek znajdziemy bardzo wyjątkowe i niepowtarzalne ilustracje - ich autorem jest syn autorki książki.Oczywiście żeby nie psuć Wam dobrej zabawy z czytania, to nie będziemy Wam przestawiać fabuły poszczególnych książek. Możemy Was zapewnić natomiast, że czeka Was mnóstwo świetnej zabawy, dobrego humoru, nieprzewidywalnych zdarzeń. W kolejnych tomach Dereka spotykają różne przygody, które pomagają mu poznać i zrozumieć świat. Poruszone tu zostają bardzo ważne tematy, ale wszystko w przystępny dla dzieci sposób. Będzie temat śmierci, przemijania, niepełnosprawności. Z każdej części dzieci na pewno wyniosą jakąś naukę, fajnie kiedy możemy czytać razem z dziećmi i na bieżąco poruszać różne tematy. 
My nazywamy takie książki rodzinnymi - najlepiej jeśli czyta je się razem, lub jedna osoba po drugiej i wtedy przystępujemy do dyskusji. A Wy lubicie rozmawiać z dziećmi na temat przeczytanych książek? Jeśli nigdy tego nie robiliście, to my polecamy. Idealnie do rozpoczęcia właśnie takiego rodzinnego czytania nadaje się seria książek "Moje życie jako..." - Wydawnictwa Mamania 🙂. A może już czytaliście coś z tej serii? Która część podobała Wam się najbardziej?

Za możliwość opisania książek dziękujemy Wydawnictwu Mamania 👍


16 komentarzy:

 1. Wszystko ok, tylko ten youtuber coś mi nie pasuje...

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam je wcześniej, z chęcią z którąś z nich bym się zapoznała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł na książki. Myślę, że zainteresują wielu odbiorców... Tym bardziej, że tyle dzieci chce być youtuberami 😂

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, widać, że książki zdecydowanie na czasie dla dzieci, nowoczesne i oryginalne, a takie warto czytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. O proszę, nawet nie wiedziałam że jest takie wydawnictwo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe pozycje, po dwie na pewno sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki zapewne poszerzają dziecięce horyzonty, pokazując im różnorakie opcje kreowania swojego losu. A i jak widzę dostosowane są do współczesnych realiów! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy pomysł na serię, wprowadzenie w różne sfery zainteresowań, pobudzenie do poszukiwania własnych zainteresowań, odnajdywania się w tym. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książeczki prezentują się bardzo interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawy pomysł, oby tylko nie za szybko insynuować najmłodszym co mają robić w życiu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawy pomysł, tytuły i tematyka zachęcają, żeby sięgnąć po książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Szalenie ciekawe książki. Dzięki za podpowiedz na prezent urodzinowy dla przyszłej jutuberki;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajne i oryginalne wydanie dla najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 14. bardzo fajna seria, aż dziwne, ze wcześniej o nie nie słyszałam

  OdpowiedzUsuń
 15. Zaintrygowało mnie Moje życie jako książka :) W pierwszej chwili wyobrażam sobie kogoś, kto staje się książką, ale domyślam się, że nie o to chodzi ;)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety