piątek, 8 maja 2020

Zombie Kidz Ewolucja - FoxGames

Zombie Kidz Ewolucja - FoxGames

Dzisiaj przychodzimy do Was z recenzją,j z najbardziej oczekiwanych nowości na rynku gier dla dzieci. Będzie to Zombie Kidz Ewolucja od Wydawnictwa FoxGames 🙂. Dlaczego ta gra jest taka wyjątkowa? A no dlatego, że z każdą wypełnioną misja będziemy zdobywać nowe moce, ale nie tylko my, również zombie będą silniejsze 🙂. Gra należy do gatunku tych kooperacyjnych i to też kolejny atut przemawiający za rozgrywkami z dziećmi - jak wszyscy wiemy nie lubią one przegrywać 🙂. A tu albo wygramy wszyscy, albo razem przegramy 🙂.

Recenzja gry FoxGames

Zombie Kidz Ewolucja - recenzja

Na początek zajmiemy się dla kogo ta gra jest? Gra jest idealną grą rodzinną, w którą jednocześnie mogą grać dzieci z rodzicami. Minimalny wiek z instrukcji to 7 lat, ale myślę, że 6 latki także sobie dadzą radę z pomocą rodziców 👍. Jednocześnie możemy grać w gronie od 2 do 4 osób. W pięknie ozdobionym pudełku znajdziemy:
 • Dwustronna plansza
 • 4 figurki bohaterów
 • Kostka zombie 
 • 4 żetony zamka
 • 8 plastikowych podkładek
 • 8 żetonów zombie 
 • 13 zaklejonych kopert ewolucji
 • Instrukcja
Nowość Wydawnictwa Foxgames


Celem gry jest obrona szkoły przed zombie i wyeliminowanie wszystkich podłych stworów, aby to zrobić trzeba zamknąć całą szkołę 🙂.  Aby to zrobić musimy naszymi bohaterami stanąć na sąsiednich polach przy drzwiach i wtedy możemy zakładać kłódkę. Pamiętajcie, że jeśli gracie w dwie osoby musicie odwrócić planszę strona noc do góry, a jeśli gracie w trzy, lub cztery osoby, to odwracamy stroną dzień do góry. Zasady gry są bardzo proste, o których specjalnie nie będziemy się tutaj rozpisywać, bo wszystko znajdziecie świetnie wyjaśnione w instrukcji. 




Skupimy się bardziej na tym, co czeka nas dalej. Po każdej skończonej grze, niezależnie od tego czy wygraliśmy, czy była porażka, to w naszym paszporcie umieszczonym w instrukcji umieszczamy naklejkę z mózgiem. Dodatkowo można przyspieszyć grę poprzez wypełnianie przeróżnych misji, które znajdziecie wymienione w instrukcji - przy jednej grze możecie umieścić tylko naklejkę za jedną misję, nawet jeśli udało się ich wypełnić więcej 🙂. 



Kiedy dojdziemy do pola z kopertą otwieramy ją i wtedy zaczyna się najlepsza zabawa 😁, a dlaczego? Tego oczywiście zdradzić Wam nie możemy, bo nie będzie dobrej zabawy. Dzieci chcą jak najdłużej grać, aby kolejno poznawać przebyć misję i otwierać kolejne koperty z nowymi zasadami. Jest to strasznie wciągające o to nie tylko dla dzieciaków 😁.


Jest to świetna gra na obecny czas kiedy dzieci siedzą w domu. Tu mają okazję wybrać się do szkoły i obronić ją przed zombie. Te najmniejsze dzieci, takie jak nasze bardzo tęsknią za szkołą, a tu chociaż mogą o niej pomyśleć. Kiedy już rozpoczniecie grę, to przygotujecie troszkę wolnego czasu - dzieciaki na pewno Wam nie dadzą spokoju i będą zapraszać do dalszych rozgrywek 🙂. Otwarcie każdej koperty i wykonywanie kolejnych zadań, to świetna zabawa dla tych najmniejszych. Pamiętacie także o uzupełnieniu paszportu i wymyśleniu imion dla bohaterów i zombiaków. Teraz życzymy Wam miłej gry i świetnej zabawy 👍😁. 





Za możliwość opisania gry dziękujemy Wydawnictwu FoxGames 🙂



23 komentarze:

 1. Nawet jest zombi dla dzieci? Zadziwia mnie ten świat..
  Ale te śa przynajmniej zabawne :-))

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna udana gra dla dzieci:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna gierka, pierwszy raz taką widzę. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz widzę tą grę dla najmłodszych :) Nie znam tego wydawnictwa FoxGames, muszę rozejrzeć się na ich stronce, może coś mają jeszcze ciekawego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie to wygląda, być może zagram kiedyś w to ze znajomymi ;) Teraz na razie nie mam czasu na granie w gry ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Prezentuje się fenomenalnie! Kolejna porcja zabawy dla najmłodszych :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale mi daliście pomysł na prezent na dzień dziecka dla mojego syna - jestem pewna, że będzie z niego bardzo zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wędrówki po kuchni10 maja 2020 18:40

  Jak dla mnie to fantastyczna gra i z pewnością wciągająca

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo podoba mi się szata graficzna tej gry! :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Wygląda na naprawdę ciekawą gierkę. Pewnie jest przy niej sporo zabawy ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedyś mi się śniło, że broniłam szkołę przed inwazją zombi. Niestety nie wiem, kto wygrał :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Hahaha kurde! Świetna gra i na pewno dostarcza dzieciakom wiele radości. 😊 Świetny pomysł twórcy!

  OdpowiedzUsuń
 13. PS myślisz, ż dla chłopca 8 lat taka zabawa nie będzie zbyt wczesna? Mam małego smiałka, który w czerwcu ma swoje 8 urodziny....

  OdpowiedzUsuń
 14. SUper wygląa! Przyda się dla mojego chrześniaka :)

  OdpowiedzUsuń
 15. ale ekstra ! jakbym miała dzieciaka na pewno bym skorzystała ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetna ta gra się zapowiada. Lubimy od czasu do czasu pograć w jakieś nowości mimo wieku.

  OdpowiedzUsuń
 17. Przeglądnę ofertę wydawnictwa, w końcu niedługo dzień dziecka:)

  OdpowiedzUsuń
 18. jak dla mnie super. moje dzieciaki by się jeszcze nie odnalazły, ale na pewno zaproponuje taką grę starszym dzieciakom ;-)

  OdpowiedzUsuń
 19. Myślałam, że zombie stają się już mniej popularne. Fajna gra dla dzieci i dorosłych.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety