piątek, 8 maja 2020

Kombinator sześciokąty i Ostatnia litera - Wydawnictwo Alexander

Kombinator sześciokąty - Wydawnictwo Alexander

Ostatnia litera - Wydawnictwo Alexander 

Dalej siedzimy w domu, choć można już wyjść na spacery. Nuda oczywiście nam nie straszna i staramy się robić tak, aby z nauki zrobić zabawę. Z pomocą w tym temacie przychodzi nam Wydawnictwo Alexander, które przygotowało liczne gry edukacyjne. My dzisiaj specjalnie dla Was przedstawimy dwie propozycje - jedna gra logiczna rozwijająca wiedzę z zakresu szeroko rozumianej matematyki "Kombinator sześciokąty", a druga rozwijająca słownictwo, czyli związana z językiem polskim "Ostatnia litera".   


Kombinator sześciokąty

Zaczynamy od gry, która pomoże nam w opanowaniu przez dzieci takich umiejętności jak strategiczne myślenie, abstrakcyjne myślenie, czy przewidywanie. 

Kombinator sześciokąty recenzja gry

To umiejętności, które niektórzy z nas mają, a niektórzy muszą dużo pracować aby je posiąść. Dlatego warto jak najszybciej zachęcić dzieci do takich działań przez zabawę, a później nie będą miały problemów z przedmiotami przyrodniczymi. W pudełku z tą grą otrzymujemy:
 • Składana plansza z puzzli
 • Żetony punktów
 • Zestaw figur
 • Klepsydra
 • Instrukcja
Cel gry wydaje się bardzo prosty, bo jest nim pozbycie się swoich figur i uzyskanie jak największej ilości punktów, ale droga do celu wcale nie jest taka prosta. Zaczynamy do przygotowania się do gry, najpierw rozkładamy plansze z puzzli i układamy w taki sposób aby każdy gracz miał do niej swobodny dostęp. Następnie rozdajemy figury i tu w zależności od ilości graczy ich liczba będzie różna - wszystkiego dowiecie się z instrukcji. Jeśli rozgrywka będzie na czas korzystamy z dołączonej klepsydry, lub klepsydry online, ze strony Alexander. Punkty zdobywamy, jeśli przy naszym ruchu, nasza figura styka się tym samym kolorem z inną jeśli stykają się dwa kolory, to dwa punkty. Wydaje się proste, ale wcale takie nie jest, wszystko dzieje się pod presją czasu, a nasz plan może popsuć nam przeciwnik, który przed nami wykona jakiś niespodziewany dla nas ruch. I tu właśnie musimy się wykazać zmyysłem wyprzedzania ruchu przeciwnika i przewidywaniu co może on zrobić i do tego dopasować naszą strategię. Zupełnie inaczej trzeba planować grę przy rozgrywce dwuosobowej, a inaczej kiedy gramy w trzy, czy cztery osoby. Także czym prędzej bierzemy się do trenowania naszych szarych komórek. Przyłączacie się do nas?       

 Ostatnia litera - Wydawnictwo Alexander 


Ostatnia litera recenzja gry

Tym razem wchodzimy bardziej w przedmioty humanistyczne będziemy mieli podczas zabawy sprawdzić swoje słownictwo i je rozwinąć, a jak wszyscy wiemy nic tak nie wpływa na szybkość nauki, jak nauka przez zabawę. W pudełku otrzymujemy:

 • Plansza
 • Litery alfabetu
 • Woreczek na litery
 • Karty kategorii
 • Karty joker
 • Żetony
 • Pionki
 • Klepsydra
 • Instrukcja 
Gra przeznaczona jest dla uczestników po 8 roku życia i jednoczenie może grać od 2 do 8 osób.


Cel gry jest bardzo prosty, to dotarcie do linii mety przed innymi rywalami. Żeby zrobić to jak najszybciej, musimy wykazać się szybkością działania i doborem odpowiednich słów.  Teraz troszkę bardziej szczegółowo. Najpierw musimy przygotować się do gry poprzez rozłożenie planszy, pionka i 10 kolorowych żetonów dla każdego i dwóch jokerów. Obok planszy układamy natomiast karty kategorii - oczywiście w taki sposób, aby nikt ich nie widział. Kiedy jesteśmy gotowi rozpoczynamy grę. Pierwszy gracz losuje literę i kartę z kategorią i podaje słowo właśnie z tej kategorii i na wylosowana literę.Kolejny gracz podaje następne słowo, które musi się zaczynać na ostatnią literę słowa, które było przed chwilą wypowiedziane. Jeśli któryś z graczy nie zdąży w czasie przegrywa w tej kolejce i nie przesuwa swojego pionka do przodu. Teorie już znamy, teraz Wam powiemy jak to wygląda w praktyce. Oczywiście zdecydowanie najlepsza zabawa jest kiedy gra 8 osób, biorąc pod uwagę dynamicznie zmieniającą się sytuację, fakt, że wyrazy nie mogą się powtarzać i to, że gramy pod presją czasu. Gra zapewni Wam bardzo dużo dobrej zabawy i przede wszystkim śmiechu, który zapewne się przyda w obecnej sytuacji. 

Jak wiecie Wydawnictwo Alexander ma przygotowanych bardzo dużo propozycji gier i warto z nich skorzystać w okresie kiedy nasze dzieci nie chodzą do szkoły. Pisaliśmy już o grach ruchowych od Alexandra, typowo rekreacyjnych, edukacyjnych, a także o klockach Montino, które świetnie rozwijają kreatywność i wyobraźnie.


Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwu Alexander

11 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe propozycje zabawy i podkręcania umiejętności postrzegania przestrzeni, figur, kolorów. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żałuję, że jako dziecko nikt się ze mną nie bawił w układanie takich figur, tworzenie ciekawych wzorów, może lepsza byłabym z matematyki. :)

   Usuń
 2. Pracując na świetlicy szkolnej, dzieciaczki uwielbiały takie gry. Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gra Ostatnia litera o wiele bardziej mnie zachęca, ale obie wyglądają interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne te gry, sposób na zabawę, ale też i naukę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obie zalowiadają się bardzo ciekaeie, zapiszę je sobie na dzień dziecka

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiem gdzie bedę zaglądać, jak już się dorobię własnych dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gra to przyjemne z pożytecznym, fajnie ze rozwija myślenie i zasób słów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna sprawa, moje dzieciaki wydaje mi się, miały podobną grę, ale pewności nie mam — musiałabym sprawdzić. W każdym razie, bardzo lubiły w nią grać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Znamy te gry i bardzo lubimy, zwłaszcza druga przypadła do gustu mojemu synowi

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię takiego typu gry, chętnie sama bym pograła :-)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie