Łapkosztuczki - recenzja gry Wydawnictwa Muduko
Wszelkiego rodzaju gry bez prądu są teraz można powiedzieć na wagę złota. Ze względu na wiele czasu spędzanego w gronie rodzinnym, tym razem chcemy Wam pokazać właśnie w taka grę, w którą można zagrać tak naprawdę bez żadnych ograniczeń wiekowych. Nie potrzebna tu jest żadna specjalna wiedza, wystarczą sprawne ręce i szybkość w działaniu. Takie cechy ma najnowsza gra Wydawnictwa Muduko - Łapkosztuczki.
Łapkosztuczki - idealna gra rodzinna
Gra od Wydawnictwa Muduko pierwszy raz pojawia się na naszym blogu i od razu mamy dla Was świetne wieści, bo dobra zabawa i dużo uśmiechu na twarzy przy tej grze macie zagwarantowane. Jest to nowe wydawnictwo na polskim rynku, ale powiązane z fabryką kart Trefl Kraków.Czym według Was powinna się charakteryzować idealna gra rodzinna? Oczywiście w zależności od rodzaju gry, te cechy będą zupełnie inne. Dla nas najważniejsza jest możliwość grania ze wszystkimi, z dziećmi, dziadkami i całą rodziną. Reguły i zasady tej gry są tak proste, że idealnie spełnia ona nasze warunki i możemy w nią grać z każdym. Tłumaczenie reguł zajmie mniej więcej minutkę, ale o tym za chwilę. Zaczniemy od tego, co otrzymujemy w pudełku? Będą to:
- 24 kolorowe klocki
- 68 kart
- instrukcja
I to wszystko wystarczy do super zabawy, ale po kolei. W grę możemy grać w gronie od 2 do 4 osób i my zdecydowanie wybieramy maksymalną liczbę graczy, wtedy emocje są największe. Celem gry jest zdobycie 6 kart, a karty możemy zdobywać za prawidłowo rozwiązane zadanie. W stosie tych 68 kart, są trzy typy kart;
- na kartach widać dłoń z klockami pomiędzy palcami - w takim wypadku naszym zadaniem jest dokładne odwzorowanie ułożenia klocków na swojej dłoni
- na kartach widać dłoń i klocki są w narożnikach karty - w takim wypadku umieszczamy klocki dowolnie między palcami
- na kartach widać dłoń i klocki są ułożone między palcami i w narożnikach - w takim wypadku klocki, które są między palcami muszą być odwzorowane dokładnie, a te, które są w narożnikach w dowolny sposób.
Przygotowując się do gry musimy potasować wszystkie karty i umieścić je na środku miejsca rozgrywki. Każdy z graczy musi mieć również komplet 6 klocków. No i zaczynamy, najmłodszy gracz odwraca wierzchnią kartę i jak najszybciej działamy, kto pierwszy zrobi mówi "Łapkosztuczki". Jeśli odwzorowanie jest prawidłowe, to otrzymuje kartę, natomiast jeśli jest coś nie tak, to musi oddać kartę ze swojego stosu. Uwaga, w przypadku remisu karta pozostaje na stole, do następnej tury. Zwycięża gracz, który jako pierwszy uzbiera 6 kart.
Łapkosztuczki - nasze wrażenia
Jak już wcześniej wspominaliśmy według nas, gra Łapkosztuczki ma wszystkie gry dla idealnej gry rodzinnej. Proste zasady, szybka rozgrywki i fakt, że możemy w nią grać ze wszystkimi - nie ma ograniczeń wiekowych. Grając z dziećmi na pewno nie raz Was zaskoczą szybkością i sprawnością swoich rączek. Tak, tak, bo tu liczy się szybkość i dokładność. Jeśli źle ułożycie przegrywacie, jeśli Wam wypadnie klocek przegrywacie. Poza dobrą zabawą gra świetnie ćwiczy motorykę małą i sprawność naszych dłoni. Młodszym pozwoli na ćwiczenie swojej sprawności dłoni, a starszym na rozruszanie rąk. No i co bardzo ważne pozwoli nam wspólnie spędzić troszkę czasu w gronie rodzinnym.Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwu Muduko
Ciekawa gierka, przypomina trochę taką grę w kubki, gdzie trzeba układać tak jak na obrazku :)
OdpowiedzUsuńCiekawa gra, choć spodziewałam się czegoś trochę innego :) Ale zabawy przy tym pewnie jest niemało.
OdpowiedzUsuńFajna gierka, zwłaszcza że już najmłodsi mogą spróbować w niej swoich sił. :)
OdpowiedzUsuńZamówiłam już dla chłopaków i nie mogę się doczekać, kiedy przyjdzie <3
OdpowiedzUsuńFajna jest ta gra, dzięki niej można ćwiczyć dłonie i palce. Podoba mi się i sama chętnie bym się nią pobawiła
OdpowiedzUsuńPolecamy 👍
UsuńOczywiście, że gra jak najbardziej spodoba się dzieciakom, uwielbiają wszelkie sztuczki. :)
OdpowiedzUsuńAle i dorośli, zwłaszcza w celach terapeutycznych, chętnie podejmą się tych motorycznych wyzwań. :)
UsuńCiekawa gra. Chyba zawsze najlepiej się gra w maksymalną liczbę graczy. Jest wtedy najwięcej emocji.
OdpowiedzUsuńCoś w tym jest 🙂
UsuńAle super pomysł, idealne do rozwoju motoryki, usprawiania ręki. No i ćwiczy refleks i cierpliwość.
OdpowiedzUsuńMnie bardzo by się przydało takie ćwiczenie cierpliwości, ostatnio mało jej mam w zasięgu reki. ;)
Usuńale fajny pomysł na zabawę, sama z chęcią bym pograła, rozrywka dla całej rodziny :-)
OdpowiedzUsuńBardzo fajna zabawa i gra do ćwiczenia motoryki małej. Przydałaby się nie tylko w domu, do zabaw bez prądu, ale i w przedszkolu., Chyba prześlę naszej pani z przedszkola, ona lubi takie nowości.
OdpowiedzUsuńCzadowy pomysł, muszę je koniecznie pokazać mojej koleżance.
OdpowiedzUsuńŚwietne. Ćwiczą koncentrację, motorykę małą, spostrzegawczość, uczą nazywania czy opisywania kształtów, wskazywania kolorów i bawią - same pozytywne cechy. Zdecydowanie fajna gra.
OdpowiedzUsuńPrzede wszystkim podoba mi się nazwa, niezły łamaniec językowy, można fajnie poćwiczyć z dzieckiem wymowę. A co do samego pomysłu na grę - rewelacja!
OdpowiedzUsuńŚwietna zręcznościówka. Na pewno nauczy też cierpliwości!
OdpowiedzUsuńCiekawa gra, myślę że na początku może stanowić niemałe wyzwanie dla rających w nią dzieci
OdpowiedzUsuńpodoba mi się że pokazują ile rzeczy można zrobić z bardzo prostych klocków, dzieci mogą przy tym nieco poćwiczyć dłonie, super!
OdpowiedzUsuńKolejny raz zadziwia mnie, że ktoś te wszystkie gry wymyśla :)
OdpowiedzUsuńZapowiada się na prawdę świetnie, przy najbliższej okazji z pewnością zakupię :)
OdpowiedzUsuńCiekawa, kreatywna gra! Pewnie zabawę zgotuje nie tylko dzieciakom :D
OdpowiedzUsuńBradzo fajne, chętnie bym zagrała ! :)
OdpowiedzUsuńTrefl, znana firma i widzę ,że ciągle coś ciekawego mają do zaoferowania :-)
OdpowiedzUsuńŚwietna propozycja spędzenia wspólnie czasu! Szczególnie teraz, gdy dzieciaki bardziej intensywnie angażują się w około-komputerowe sprawy - gra będzie cudownym sposobem na odpoczynek dla zmysłów!
OdpowiedzUsuńja to teraz chciałabym wrócić do dzieciństwa, świat gier jest teraz bardzo obszerny:)
OdpowiedzUsuń