sobota, 21 listopada 2020

Honeycombs - plastry miodu - Piatnik

Honeycombs - plastry miodu - Piatnik


Piatnik plaster miodu recenzja


Dzisiaj przychodzimy do Was z kolejną bardzo interesująca i ciekawą grą 🙂 Jest to gra Honeycombs - plastry miodu od Piatnik. Choć na pozór wygląda ona na zwykłą grę, to jak się za chwilę przekonacie wcale taka nie jest 🙂 Otrzymała także szereg nagród, w tym rekomendacje Mensy 👍

Honeycombs - plastry miodu - recenzja

Honeycombs


Wcześniej Wam wspomniałem, że gra jest wyjątkowa. Już samo opakowanie znacznie różni się od innych. Gra jest spakowana w żółty płócienny Witeczek, który wygląda jak ul pszczółek 🙂. W środku znajdziemy 52 sześciokątne płytki, które przypominają plastry miodu i instrukcje. Czy tylko z takich elementów da się zrobić wyjątkową grę? Okazuję się, że tak 🙂. Na każdej z tych płytek znajdują się różne symbole związane z pszczołami i miodem - uwaga na 52 płytki w zestawie żadna z nich się nie powtarza, każda jest wyjątkowa 🙂. 


Gra przeznaczona jest, tak naprawdę dla wszystkich, zasady bardzo proste i jasne. Według producenta mogą w nią grać już nawet dzieci sześcioletnie i my w pełni się z tym zgadzamy. Maksymalnie możemy grać w 8 osób, a czas rozgrywki to maksymalnie 15-30 minut. Jak widzicie ma ona wszystkie cechy, jakie powinna mieć dobra gra familijna 🙂.


Do wyboru mamy trzy tryby rozgrywki. I tu znowu kolejna pozytywna niespodzianka. Do wyboru mamy dwa tryby w których rywalizujemy i jeden tryb w którym liczy się nasza współpraca, czyli tzw. kooperacja 🙂. Tryb kooperacyjny polecamy szczególnie na początku, przy rozgrywkach z dziećmi świetnie sprawdzi się aby poznać, o co chodzi w tej grze 🙂. W wersji kooperacyjnej naszym zadaniem jest wspólne ułożenie plastra miodu. Tu nie będzie punktów, nie będzie rywalizacji. W trakcie tej gry można zmieniać także położenie płytek, tak aby plaster miodu miał, jak najwięcej połączeń. Tak jak wspomniałem wcześniej jest to najlepszy sposób na poznanie tej gry przez dzieci 🙂.


Kolejne dwa tryby to już typowa rywalizacja 🙂. W pierwszej wersji możemy zagrać maksymalnie w 4 osoby. Na początku rozdzielamy wszystkie płytki, tak aby każdy gracz miał równą ilość. Oczywiście na początku wszystkie płytki muszą być odwrócone. Dopiero na sygnał start można startować z układaniem swojego plastra miodu 🙂. Kiedy któryś z graczy uważa, że skończył mówi słowo "pasieka" i przystępujemy do podliczania punktów 🙂. Za poprawnie połączone elementy otrzymujemy punkty, a jeśli nie położymy jakieś płytki, to także punkty ujemne 🙂. Ale żeby znowu nie było zbyt łatwo, to w tej rozgrywce na koniec rundy możemy mieć tylko jedno pojedyńcze połączenie płytek, jeśli będzie więcej, to musimy kombinować dalej. Za ułożenie rdzenia, czyli płytki obłożonej z każdej strony innymi płytkami otrzymamy bonus w postaci 5 punktów. Po każdej rundzie robimy podsumowanie, zapisujemy wynik i przystępujemy do kolejnej rundy. Gramy takich rund trzy i po ostatniej podliczamy punkty i sprawdzamy, kto wygrał 🙂🥉. Tą rozgrywkę nazywamy Pracowitą Pszczołą. Jeśli chętnych do gry macie więcej niż cztery osoby, to można tu zrobić np. zespoły dwuosobowe i już możemy grać w osiem osób 🙂.

Honeycombs

Ostatnim trybem gry, w jaki możemy prowadzić rozgrywkę, to Wielki Plaster Miodu 🙂. Tu na początku rozgrywki wyciągamy jedną płytkę i należy ją ułożyć w takim miejscu aby każdy miał do niej swobodny dostęp. Następnie pozostałym graczom rozdajemy po trzy płytki. Rozpoczyna najmłodszy z graczy i dalej idziemy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, dokładając swoją płytkę w odpowiedni sposób - tam aby zdobyć jak największą ilość punktów. Po dołożeniu swojej płytki, należy z worka wylosować kolejną, tak aby zawsze mieć trzy. Tu aby gra była bardziej urozmaicona, to mamy także specjalne własności niektórych płytek. I tak możemy zdobyć podwójne punkty, ukraść komuś jego ruch, lub zyskać dodatkowy ruch 🙂. Na koniec, kiedy skończą się płytki wygrywa osoba, która zdobyła najwięcej punktów 🙂. 


Jak sami widzicie gra sprawdzi się tak naprawdę u wszystkich. Z młodszymi dziećmi wybieramy wersję kooperacyjną, ze starszymi można jak Najbardziej wybrać jedną z wersji w których będziemy rywalizować. Choć do dyspozycji są zaledwie 52 plastry i mogłoby się wydawać, że to mało, to zapewniamy Was, że żadna rozgrywa nie będzie taka sama 🙂. Trzeba tu będzie wytężyć swój zmysł spostrzegawczości. A w wersji Pracowita Pszczoła działać także pod presją czasu 🙂. Co również ważne gra sprawdzi się także podczas rozgrywek na świeżym powietrzu. Dzięki dość ciężkim elementom nie straszny będzie nawet wiatr 🙂. 

Recenzja gry Honeycombs






19 komentarzy:

  1. O kurczę, ale fajnie wygląda ta gra :D Szkoda, że ja nie miałam takiej zza dzieciaka :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Gra wydaje się bardzo ciekawa i pomysłowa,też chętnie byśmy ją rodzinnie wypróbowali.

    OdpowiedzUsuń
  3. Kolejna bardzo ciekawa gra, którą możemy rozważyć na prezent. Dziękuję za polecenie.

    OdpowiedzUsuń
  4. Mam wrażenie, że i sami dorośli świetnie by się odnaleźli w tej grze. :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Chętnie sięgniemy po tę grę, powinna się nam spodobać, zwłaszcza, że można do niej wciągnąć dziadków. :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Lubimy gdy gra ma kilka trybów. Ta dodatkowo prezentuje się na prawdę świętnie. Musimy ją wypróbować.

    OdpowiedzUsuń
  7. A ja myślałam że to jakieś smakołyki tutaj będą. opakowanie gry super.

    OdpowiedzUsuń
  8. Gra wydaje się rewelacyjna - rozwija koncentrację, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową! :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Świetna gra. Moim dzieciom by się podobała

    OdpowiedzUsuń
  10. Kolejna, bardzo ciekawa gra. Zastanawiam się komu mogłabym ją kupić

    OdpowiedzUsuń
  11. Gra zapowiada się naprawdę rewelacyjnie aż szkoda że nie mam komu takiej kupić

    OdpowiedzUsuń
  12. Co za świetna gra. Bardzo ciekawa i absorbująca.
    Prawdziwa rewelacja i kupię ją na prezent.
    Pozdrawiam :-)
    Irena-Hooltaye w podróży

    OdpowiedzUsuń
  13. Rewelacja! Gra bardzo mi się podoba bo ćwiczy koncentrację, spostrzegawczość i uczy współdziałania.

    OdpowiedzUsuń
  14. Ale świetna gra. Idealna na rewalidację dla mojego ucznia z NI w stopniu intelektualnym, dziękuję za polecajkę :) Kinga

    OdpowiedzUsuń
  15. Jaka niesamowita gra, uwielbiam takie. Ogólnie jestem fanką grania w różne gry przez dzieci.

    OdpowiedzUsuń
  16. Świetny pomysł na opakowanie do gry! Dzięki niemu niepozorna całość wygląda rewelacyjnie.

    OdpowiedzUsuń
  17. Widziałam kiedyś tą grę, ale nigdy się w nią nie zagłębiłam. Jak widać mój błąd. Będzie trzeba nadrobić. Uwielbiamy z moją córą takie gry :)

    OdpowiedzUsuń
  18. Słyszałam już o tej grze. Dla mnie to takie połączenie domina z dobble. A to oznacza, że będzie świetna rozrywka!

    OdpowiedzUsuń
  19. Świetna opcja dla małych jak i dużych.

    OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie