czwartek, 5 listopada 2020

Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami?

Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami? Dzisiaj niektórym ciężko uwierzyć, że także my należymy do rodziny zwierzaków i choć my ludzie uważamy się za najlepszych i najmądrzejszy, to niektóre zwierzęta także bardzo mocno rozwinęły swoją inteligencję, uczucia, czy pracę zespołową. Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się z najnowszej propozycji Wydawnictwa HarperKids - Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami? 🙂 


Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami? - recenzja

U nas w domu wszyscy bardzo lubimy zwierzątka i nawet nie wiedzieliśmy, że aż tak dużo nas z nimi łączy 🙂. Dzięki tej publikacji dowiemy się, jak zwierzęta potrafią się zorganizować żeby rozwijać swoje domy. I tak pszczoły potrafią naprawdę świetnie się zorganizować. Naukowcy udowodnili, że potrafią one się porozumiewać za pomocą tańca, a w przypadku zmiany miejsca gniazda potrafią nawet głosować nad położeniem nowego miejsca 👍.  Zanim ludzie stworzyli ogromne miasta, to pionierami takiego rozwiązania były termity. Potrafią one zbudować miasto na ponad milion mieszkańców. I co ciekawe wewnątrz znajdziemy magazyny żywności i żłobki dla dzieci 🙂.  Jakby tego było mało, to wewnątrz mają one zarówno ogrzewanie i klimatyzację 👍. Jak widzicie organizacja musi być świetna aby wykonać taki ogrom pracy 🙂. 


W książce znajdziemy także specjalny dział poświęcony uczuciom wśród zwierząt. Tu dowiemy się, że zwierzęta podobnie jak ludzie mają uczucia. Potrafią kochać, złościć się, denerwować i walczyć o swoje. Podobnie poznamy zwierzęta, które są najbardziej inteligentne i te które potrafią oszukiwać. Na końcu czeka na nas słowniczek z pojęciami o zdjęcia najbardziej znanych badaczy życia zwierząt. Bardzo dużo ludzi zajmuje się zwierzętami i ich różnymi zachowaniami. 


Książki popularnonaukowo - naukowe u nas w domu dzieci po prostu uwielbiają. Kiedy tylko jakaś pojawi się w domu zostaje cała przeczytana, a my zostajemy zasypani masą pytań 😁.


Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwu HarperKids 👍.1 komentarz:

  1. Bardzo pouczająca książeczka dla dzieci - super !

    OdpowiedzUsuń

Etykiety