wtorek, 24 listopada 2020

Nasza paczka i niepodległość. O szczęściu polskich świętach.

Nasza paczka i niepodległość. O szczęściu polskich świętach. - HarperKids

https://egmont.pl/Patriotyzm w dzisiejszych czasach jest bardzo różnie pojmowany, a wszystko zależy od środowiska i upodobań politycznych osób o tym temacie mówiących. A naszym zdaniem nie powinno tak być. Niezależnie od grup politycznych, niezależnie od poglądów, patriotyzm powinien być jeden i pokazywać miłość do swojej ojczyzny. A jak z dziećmi rozmawiać na temat patriotyzmu? Jak im to przekazać? Sposób na to znalazło Wydawnictwo HarperKids w książce "Nasza paczka i niepodległość. O szczęściu polskich świętach." 🙂.


Jak zapewne wiecie do dzieci suche fakty i informacje historyczne za bardzo nie przemawiają - no chyba, że są wielkimi pasjonatami historii. Dla dzieci taką wiedzę jest najlepiej przemycić w jakiś ciekawy sposób, tak aby chętnie zapoznały się z tematem. I taki właśnie sposób znalazła Zofia Stanecka, która jest autorką książki o sześciu świętach. W rewelacyjny dla dzieci sposób pokazuje sześć najważniejszych świąt państwowych. I tak znajdziemy tutaj:

  • Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada),
  • Święto Pracy (1 maja),
  • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja), 
  • Święto Narodowe Trzeciego Maja (3 maja),
  • Dzień Wolności i Praw Obywatelskich (4 czerwca),
  • Święto Wojska Polskiego (15 sierpnia).


„Nasza Paczka i niepodległość” to zbiór sześciu opowiadań o najważniejszych dla nas świętach narodowych. Ale nie znajdziecie tutaj tylko suchych faktów. Każde opowiadanie jest prowadzone z odpowiednią dawką humoru i tak żeby zaciekawić dzieci. Oczywiście daty i fakty historyczne także się pojawią, ale bardziej jako uzupełnienie. Do świetnej treści dołączone są znakomite ilustracje, które pokazują dzieciom jak to wszystko wyglądało kiedyś. Bardzo ważną postacią w tej książce jest dziadek, który zajmuje się opowiadaniem historii, które cała paczka chętnie słucha. Jeśli szukacie pomysłu, w jaki sposób pokazać dzieciom patriotyzm od tej dobrej strony, to właśnie ta książka będzie idealna do tego. Warto pokazać naszym dzieciom, że miłość do ojczyzny nie jest niczym złym. 


Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu HarperKids 👍. 
0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie