wtorek, 24 listopada 2020

Nasza paczka i niepodległość. O szczęściu polskich świętach.

Nasza paczka i niepodległość. O szczęściu polskich świętach. - HarperKids

https://egmont.pl/Patriotyzm w dzisiejszych czasach jest bardzo różnie pojmowany, a wszystko zależy od środowiska i upodobań politycznych osób o tym temacie mówiących. A naszym zdaniem nie powinno tak być. Niezależnie od grup politycznych, niezależnie od poglądów, patriotyzm powinien być jeden i pokazywać miłość do swojej ojczyzny. A jak z dziećmi rozmawiać na temat patriotyzmu? Jak im to przekazać? Sposób na to znalazło Wydawnictwo HarperKids w książce "Nasza paczka i niepodległość. O szczęściu polskich świętach." 🙂.


Jak zapewne wiecie do dzieci suche fakty i informacje historyczne za bardzo nie przemawiają - no chyba, że są wielkimi pasjonatami historii. Dla dzieci taką wiedzę jest najlepiej przemycić w jakiś ciekawy sposób, tak aby chętnie zapoznały się z tematem. I taki właśnie sposób znalazła Zofia Stanecka, która jest autorką książki o sześciu świętach. W rewelacyjny dla dzieci sposób pokazuje sześć najważniejszych świąt państwowych. I tak znajdziemy tutaj:

  • Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada),
  • Święto Pracy (1 maja),
  • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja), 
  • Święto Narodowe Trzeciego Maja (3 maja),
  • Dzień Wolności i Praw Obywatelskich (4 czerwca),
  • Święto Wojska Polskiego (15 sierpnia).


„Nasza Paczka i niepodległość” to zbiór sześciu opowiadań o najważniejszych dla nas świętach narodowych. Ale nie znajdziecie tutaj tylko suchych faktów. Każde opowiadanie jest prowadzone z odpowiednią dawką humoru i tak żeby zaciekawić dzieci. Oczywiście daty i fakty historyczne także się pojawią, ale bardziej jako uzupełnienie. Do świetnej treści dołączone są znakomite ilustracje, które pokazują dzieciom jak to wszystko wyglądało kiedyś. Bardzo ważną postacią w tej książce jest dziadek, który zajmuje się opowiadaniem historii, które cała paczka chętnie słucha. Jeśli szukacie pomysłu, w jaki sposób pokazać dzieciom patriotyzm od tej dobrej strony, to właśnie ta książka będzie idealna do tego. Warto pokazać naszym dzieciom, że miłość do ojczyzny nie jest niczym złym. 


Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu HarperKids 👍. 
0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety