poniedziałek, 2 listopada 2020

Świat starożytny w 100 słowach

Świat starożytny w 100 słowach


Świat starożytny to dość odległe dla nasz czasy, ale jest on bardzo interesujący. Szczególnie dla nas, którzy dużo podróżują. Mieliśmy okazję widzieć Rzym i Ateny i podziwiać piękną kulturę starożytną. Jednak starożytność to także Egipcjanie, Fenicjanie i Minojczycy. Jak zachęcić dziecko to zainteresowania się kulturą i historią starożytności? Jednym z takich pomysłów są właśnie takie książki jak "Świat starożytny w 100 słowach


Świat starożytny w 100 słowach - recenzja

Książka ta jest próbą przedstawienia świata starożytnego w 100 hasłach. Oczywiście będzie to bardzo trudne i nie jest zamiarem autora wyposażyć nas w jakąś niespotykaną wiedzę. Powiedziałbym raczej, że książka ma na celu zachęcenie młodych i starszych czytelników też, do zapoznania się z tym bardzo interesującym tematem. Już w spisie treści zauważymy wszystkie hasła, jakie będziemy mieli możliwość poznać w książce. Będą takie bardzo oczywiste, a będą takie, które nawet nam dorosłym wydadzą się zupełnie nowe. Większość z Was i dzieci także słyszała na pewno o Nilu, mumiach, czy piramidach, ale jesteśmy ciekawy czy wiecie np. co w starożytności znaczyło słowo "cena" - zupełnie nie było związane to z dzisiejszym znaczeniem 🙂. Był to główny posiłek starożytnych Rzymian - czyli można powiedzieć, nasz dzisiejszy obiad 🙂. 


Do każdego hasła ze spisu przyporządkowane jest bardzo krótkie wytłumaczenie, o co chodzi z danym hasłem. I tu moim zdaniem, to jest taka zachęta, że jeśli nas temat zainteresuje, to powinniśmy zgłębić swoją wiedzę. Jeśli nie, to te 7 linijek w zupełności nam wystarczy aby posiąść podstawową wiedzę na dany temat 🙂. Co ciekawe dla każdego hasła dołączona jest także świetnie wykonana ilustracja, która pomoże wyobrazić sobie dane miejsce, osobę 👍. 


Książka moim zdaniem przeznaczona jest dla starszych dzieci, ale na pewno z chęcią sięgnie po nią także młodzież i niejeden dorosły 🙂.
Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwu HarperKids 👍
0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie