poniedziałek, 2 listopada 2020

Świat starożytny w 100 słowach

Świat starożytny w 100 słowach


Świat starożytny to dość odległe dla nasz czasy, ale jest on bardzo interesujący. Szczególnie dla nas, którzy dużo podróżują. Mieliśmy okazję widzieć Rzym i Ateny i podziwiać piękną kulturę starożytną. Jednak starożytność to także Egipcjanie, Fenicjanie i Minojczycy. Jak zachęcić dziecko to zainteresowania się kulturą i historią starożytności? Jednym z takich pomysłów są właśnie takie książki jak "Świat starożytny w 100 słowach


Świat starożytny w 100 słowach - recenzja

Książka ta jest próbą przedstawienia świata starożytnego w 100 hasłach. Oczywiście będzie to bardzo trudne i nie jest zamiarem autora wyposażyć nas w jakąś niespotykaną wiedzę. Powiedziałbym raczej, że książka ma na celu zachęcenie młodych i starszych czytelników też, do zapoznania się z tym bardzo interesującym tematem. Już w spisie treści zauważymy wszystkie hasła, jakie będziemy mieli możliwość poznać w książce. Będą takie bardzo oczywiste, a będą takie, które nawet nam dorosłym wydadzą się zupełnie nowe. Większość z Was i dzieci także słyszała na pewno o Nilu, mumiach, czy piramidach, ale jesteśmy ciekawy czy wiecie np. co w starożytności znaczyło słowo "cena" - zupełnie nie było związane to z dzisiejszym znaczeniem 🙂. Był to główny posiłek starożytnych Rzymian - czyli można powiedzieć, nasz dzisiejszy obiad 🙂. 


Do każdego hasła ze spisu przyporządkowane jest bardzo krótkie wytłumaczenie, o co chodzi z danym hasłem. I tu moim zdaniem, to jest taka zachęta, że jeśli nas temat zainteresuje, to powinniśmy zgłębić swoją wiedzę. Jeśli nie, to te 7 linijek w zupełności nam wystarczy aby posiąść podstawową wiedzę na dany temat 🙂. Co ciekawe dla każdego hasła dołączona jest także świetnie wykonana ilustracja, która pomoże wyobrazić sobie dane miejsce, osobę 👍. 


Książka moim zdaniem przeznaczona jest dla starszych dzieci, ale na pewno z chęcią sięgnie po nią także młodzież i niejeden dorosły 🙂.
Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwu HarperKids 👍
0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety