piątek, 27 listopada 2020

Balonowa 5 - HarperKids

Balonowa 5 - HarperKids
Dzisiaj zabieramy Was w podróż czytelniczą wraz z Wydawnictwem HarperKids i będziemy odwiedzać przepiękną kamienicę przy ulicy Balonowej 5. Co wyniknie z tych odwiedzin przekonacie się już za chwilkę 🙂.

Balonowa 5 - recenzja

Kiedy zobaczycie tę książkę na półce w księgarni, to zapewniam Was, że na pewno zwrócicie na nią uwagę. Nie można przejść obok niej obojętnie widząc tak pięknie zilustrowaną okładkę. W środku też jest oczywiście bardzo ciekawie, o czym zaraz się przekonacie 🙂.


Balonowa 5 to bardzo niezwykła kamienica, bo nie mieszkają tam ludzie. Podczas naszej podróży poznajemy 11 mieszkań i ich mieszkańców. A są nimi zwierzęta i tu znowu kolejna niespodzianka - nie są to takie zwykłe zwierzęta 🙂. Potrafią one wykonywać wszystkie czynności jak ludzie. I tak Myszka jest raperem, Małpy pieką ciasto, a Czarna Pantera zajmuje się roślinami doniczkowymi 🙂. Wszystko brzmi nieprawdopodobnie, a to dopiero początek 🙂. 


Można powiedzieć, że odwiedziny w każdym kolejnym mieszkaniu, to zupełnie osobna historia, ale na końcu wszystko się splata 🙂. Kogo spotkamy w kolejnych mieszkaniach, jakie mają pasję i jak wygląda dzień na Balonowej 5 - tego wszystkiego się dowiecie z lektury 🙂. My Wam jeszcze tylko zdradzimy, że wszyscy mieszkańcy mają taki swój mały zwyczaj i raz w tygodniu o godzinie 18 spotykają się na tarasie 🙂.


Na Balonowej 5 jest kolorowo i wesoło i na pewno nie będziecie się tutaj nudzić. W przyjemnym otoczeniu możecie spędzić miłe chwile. Jest już to kolejna bardzo udana książka Mikołaja Pasińskiego z ilustracjami Gosi Herba 🙂. Już czekamy na ich kolejne dzieła 🙂.


Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu HarperKids 👍.
10 komentarzy:

 1. Dobrze, że książka doczekała się dodruku, gdyż na pewno znajdzie swoich dodatkowych zwolenników. Też miałam okazję się z nią zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsze na co właśnie zwróciłam uwage to rewelacyjna okładka, która zdecydowanie przyciąga oko. Takie książki można bez problemu dawać dzieciom w prezencie.

   Usuń
 3. Mam tę książkę jest rok i nadal tak smo ją lubimy! ilustracje są świetne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ilustracje na pewno przyciągają wzrok i sprawiają, że można się tą książką zachwycić.

   Usuń
 4. W przypadku książek dla dzieci Ilustracje są istotne, ale i treść powinna być w porządku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książeczka wydaje się ciekawa, aczkolwiek jak dla mnie grafika jest dziwna i za dużo tam się dzieje

  OdpowiedzUsuń
 6. i my mamy ją na swojej półce, sama bardzo polubiłam tych bohaterów i chętnie czytam Balonową 5 swoim dzieciom <3 no i te ilustracje <3 nie da się nie zauroczyć tą książką :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oprawa graficzna mocno przekonująca, aż chce się natychmiast chwycić za książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mamy ja i polecamy �� Kasia

  OdpowiedzUsuń

Etykiety