czwartek, 26 listopada 2020

Uczymy dzieci stosować matematykę - Helion

Uczymy dzieci stosować matematykę - Wydawnictwo Helion


Matematyka dla dzieciMatematyka w naszym życiu jest obecna od zawsze i już prehistoryczni ludzie używali jej do prostych obliczeń. W dzisiejszych czasach nie wiedzieć dlaczego, przedmiot ten jest mocno odsuwany na bok. Był nawet czas, że matematyka nie była obowiązkowa na maturze, a przecież to jeden z ważniejszych w życiu codziennym przedmiotów. 

Uczymy dzieci stosować matematykę - recenzja

Jak wytłumaczyć matematykę


My mamy kilka swoich przemyśleń, które mogą wyjaśniać taki stan rzeczy. Chyba jednym z podstawowych problemów edukacji matematycznej jest pokazanie dzieciom, że to jest trudny przedmiot. A ja uważam, że jeśli dzieci odpowiednio się zachęci, to naprawdę można pokazać, że ta matematyka wcale nie jest taka trudna. Do tego można także dzieciom pokazać jej przydatność i zastosowanie w każdym naszym dniu. No bo jak inaczej dzieci by widziały, ile czasu zostało do świąt i kiedy przyjdzie Mikołaj. A skąd by widziały ile czasu zostało to ulubionego treningu piłki nożnej, gdyby nie ta nasza matematyka 🙂.I tu właśnie pojawia się największy problem. Jeśli w szkole dzieci nie zachęcą w odpowiedni sposób do nauki, to pozostaje to zrobić nam. Aby jednak dotrzeć do dzieci, to musimy wiedzieć, jak do nich dotrzeć, w końcu nie każdy ma przygotowanie pedagogiczne 🙂. I tu z pomocą w nauczaniu matematyki przychodzi nam Wydawnictwo Helion z książką - "Uczymy dzieci stosować matematykę" autorstwa Danuty Zaremby 👍.Nam z matematyką zawsze było po drodze i może też z tego względu też mamy troszkę łatwiej w tym temacie. Ale jeśli macie jakiekolwiek trudności, to ta książka na pewno Wam pomoże. Już na początku książki mamy wytłumaczone problemy z matematyką na co dzień 🙂.to właśnie tu, w pojęciach bardzo często tkwi problem, a później biorą się z tego błędne wyliczenia.  

W każdym dziale, który znajdziemy w książce mamy najpierw wszytko wytłumaczone, a później przechodzimy do zadań. Oczywiście wszystkie zadanie są przygotowane z zasadą stopniowania trudności, czyli mamy najpierw łatwiejsze, a później przechodzimy do tych trudniejszych 🙂. Do wszystkich zadań są również przygotowane komentarze autorki, gdzie możemy sprowadzić wynik, a także tok naszego rozumowania 🙂.

Jak nauczyć dziecko matematyki


To co w książce bardzo mi się podoba, to pokazanie, że ta matematyka jest faktycznie nam przydatna i potrzebna w życiu codziennym. Nie uciekniemy od niej choć byśmy bardzo chcieli 🙂. Książka jest przedstawiona jako poradnik i na pewno pomoże zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Będzie ona nieocenioną pomocą w czasie nauki zdalnej, kiedy to my musimy wszystko tłumaczyć dzieciom 🙂.Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Helion 👍

7 komentarzy:

 1. Chciałabym, aby matematyka była ciekawie przedstawiana w szkołach, tak aby dzieci się jej nie bały, a czerpały przyjemność z jej stosowania, poszukiwania rozwiązań, znajdywania matematycznych analogii. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdyby taka książka istniała w czasach kiedy ja chodziłam do szkoły, myślę, że matematyka mogłaby się stać jednym z moich bardziej ulubionych przedmiotów:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam tą książkę, ale nie wiedziałam, że jest taka fajna. Musimy ją mieć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Żałuję, że nie było takich książek jak ja byłam mała. Może by mi dzisiaj z matmą było bardziej po drodze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, takie publikacje fantastycznie oswajają z matematyką. :)

   Usuń
 5. Teraz na rynku to jest mnóstwo ciekawych książek, które wspomagają naukę dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super. Jak dobrze że moje dzieci uwielbiają matematykę

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie