poniedziałek, 23 listopada 2020

Opowieści z dreszczykiem - HarperKids

Opowieści z dreszczykiem - HarperKids


Dzisiaj dla najmłodszych czytelników naszego bloga przygotowaliśmy recenzję dwóch książek z serii Opowieści z dreszczykiem - Wydawnictwa HarperKids. Pierwsza będzie opowiadać historie znanej i lubianej wszystkim Naszym, natomiast druga, to disenyowskie opowieści w których trochę będziemy się bać 😉.Opowieści z dreszczykiem - Straszne historie Maszy - recenzjaJeszcze kilka lat temu nawet nie słyszeliśmy o tej bohaterce, a teraz jest to jedna z ulubionych historii naszych dzieci. Uwielbiają ją u oczywiście niedźwiedzia, a w kolejne ich przygody wsłuchują się z otwartą buzią 🙂. Tym razem będą ją otwierać jeszcze bardziej, ponieważ czekają na nich straszne historie związane z jej losami. Tylko za bardzo się tu nam nie wystraszcie - nie będzie aż tak straszno 🙂.


Znajdziemy tu 9 opowiadań; o strachu przed ciemnością, o zagubieniu się, jazdą na rowerze, lęku przed wodą, owadami, złymi snami i jeszcze kilku innych. W każdej z tych historii bohater czegoś nie boi i przeżywa różne przygody z tym związane. Jak wiadomo dzieci potrafią się bać różnych rzeczy, a my rodzice nie zawsze jesteśmy w stanie to zrozumieć. Jest to fajny pomysł, aby takie opowiadania podrzucić dzieciom, które właśnie mają jakieś swoje strachy. Tu mogą się przekonać, że to nic strasznego 🙂. Wspaniałym ozdobnikiem w książce będą jej piękne ilustracje, które będą przykuwać wzrok dziecka. Disney. Opowieści z dreszczykiem - HarperKids


Druga książka również w klimacie opowieści z dreszczykiem i tu znajdziemy klasyczne opowieści Disneya. Pewnie większość z Was zna te historie i nie raz już je miała okazję czytać. Tu znajdziemy 8 historii z bajkowego świata, które zabierają nas w świat strachu. Jeśli jesteście ciekawie czego może się bać disenyowski Kubuś, lub co takiego wydarzyło się u Dalmatyńczyków, to koniecznie musicie tą książkę mieć. Podobnie jak w książce z Maszą, tak i tutaj na pewno zwrócicie uwagę na przepiękne ilustracje. 


Jeśli szukacie ciekawego pomysłu na książkowy prezent, to koniecznie przyjrzyjcie się tej serii. Jest ona pięknie wydana, w środku znajdziemy bajki z przesłaniem, które pomogą okiełznać strach dziecka. I teraz uwaga prawdziwy hit - okładka książki świeci się w ciemności 🙂.Za możliwość opisania książek dziękujemy Wydawnictwu HarperKids 👍. 
0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety