czwartek, 26 listopada 2020

Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka - Nasza Księgarnia

Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka - Nasza Księgarnia

Dzisiaj przychodzimy do Was z jedną z nowości Wydawnictwa Nasza Księgarnia i opowieściach duszku Tuli Tuli 🙂. Tym razem zabiera on nas do parku gdzie poznamy jeżyka i inne mieszkające w parku zwierzątka.Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka - Nasza Księgarnia - recenzja

"Jestem Tuli Tuli. Duszek opiekuńczy. Mieszkam na Ziemi. Wędruję po jej zakątkach. Zaglądam tam, gdzie jest życie. A ono jest wszędzie! W powietrzu. Na lądzie. W wodzie. Na najwyższych szczytach gór i w najgłębszych głębinach. Dziś opowiem wam o parku…"W tej części poznamy rodzinę jeżyków, która zamieszkuje park, ale poznamy także inne zwierzątka - nie tylko te, które mieszkają w parku. Już na pierwszej stronie dowiemy się, że w parku możemy spotkać także kaczkę, kunę, sikorkę, czy wiewiórkę. Na kolejnej stronie na świecie pojawiają się małe jeże i tu na czytelników czeka kolejna niespodzianka - małe jeże nic nie widzą, ale czują ciepło swojej mamy 🙂. Kolejne strony pokazują, co dla małych jeżyków jest ważne, a przy okazji poznamy także inne zwierzęta, które podobnie jak jeże w dzień śpią, a w nocy polują 🙂. W dalszej części dowiemy się czy jeże widzą świat w takich kolorach jak my i czy są na świecie jeszcze jakieś inne zwierzęta, które mają kolce jak jeże 🙂. 


Poznamy razem z dziećmi całe życie rodziny jeży. Kogo jeże muszą się obawiać, co jeże potrafią robić i jak my ludzi możemy zagrażać tym zwierzakom. Ciekawe czy wiecie, że jeże potrafią pływać? 😁. I w taki sposób będziemy poznawać cały świat zwierząt. Dowiemy się jakie inne zwierzaki są samotnikami - tak jak jeże. Jakie ptaki odlatują na zimę i jakie idą spać na całą zimę 🙂. Jak widzicie jest to takie małe kompendium wiedzy na temat jeży. Na końcu znajdziemy jeszcze mapkę świata i dowiemy się też gdzie jeże mieszkają i co to wogole znaczy słowo park i jakie parki znamy. Pięknie wydana książka dla najmłodszych, dzięki której będą oni bardziej wrażliwi na świat przyrody. Dodatkowo z każdej zakupionej książki 1 zł będzie przekazana na Fundację Primum, która ratuje jeże 👍


Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂.


3 komentarze:

  1. Książeczka natychmiast zwraca moją uwagę, uwielbiam jeżowe postaci, przesympatyczne są to zwierzątka, zatem pomysł na ksiązkowy prezent chętnie podchwytuję. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam jeże i książeczki/ciekawostki o nich. O tej publikacji też słyszałam już wiele dobrego, więc mam ją od dłuższego czasu na uwadze.

    OdpowiedzUsuń
  3. Cudowna książeczka! Począwszy od uroczych ilustracji poprzez jasny i przejrzysty tekst a skończywszy na treści. Mój sześciolatek by ją najchętniej "męczył" każdego dnia.

    OdpowiedzUsuń

Etykiety