środa, 18 listopada 2020

Edukacja matematyczna z Wydawnictwem Pryzmat

Edukacja matematyczna z Wydawnictwem Pryzmat 


Edukacja zdalna najprawdopodobniej jeszcze troszkę z nami zostanie. Dla tych najmłodszych jest to bardzo trudna sytuacja. Wiadomo, że dzieciaki w większości uwielbiają chodzić do szkoły i za nią bardzo tęsknią. Oczywiście zadaniem rodziców w tej chwili jest, jak najbardziej wspomóc nasze maluchy w nauce i trzeba zrobić wszystko aby im to ułatwić. Z pomocą przychodzi nam Wydawnictwo Pryzmat z serią Matematyka Praktyczna 🙂


Matematyka nie należy do najłatwiejszych przedmiotów w szkole. Choć uważamy, że jeśli w miarę szybko zaszczepimy w dziecku miłość do matematyki może być ona bardzo prosta. Tu dużo zależy od pierwszych doświadczeń i nauczycieli w szkole. Jeśli ktoś umie dobrze przekazać wiedzę i robi to jakiejś fajnej formie, to i dzieci polubią ten przedmiot 🙂. Oczywiście poza szkołą warto pokazywać także w domu, że matematyka to nic strasznego, a kiedy dzieci to zrozumieją i polubią, to będzie to dobra zabawa. 
W serii Matematyka Praktyczna ukazały się dotychczas trzy książeczki. Przeznaczone są dla początkowego etapu edukacyjnego i przeznaczone dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich 🙂. Zadania, które znajdziemy wewnątrz są świetnie dopasowane do wieku dzieci - widzimy, co nasze dzieci robią w szkole i się to pokrywa 🙂. W każdej z książeczek znajdziemy dokładnie taki sam spis treści, różnice pojawiają się dopiero w trudności zadań. Co bardzo ważne wszystkie zadania w książce na pewno znajdą zastosowanie w życiu codziennym. 

I tak zaczynamy naszą przygodę z nauką od centymetrów i metrów 🙂. Tu będziemy mierzyć, przeliczać i sprawdzać długość różnych odcinków 🙂. Następnie przechodzimy do kilogramów i dekagramów - to dowiemy się, co to właściwie jest ta waga, jak się waży. Będziemy sprawdzać co jest cięższe i rozwiązywać zadania z tym związane 🙂. W taki sam sposób będziemy się uczyć o pieniądzach, o mierzeniu czasu, o temperaturze i na koniec o pojemności 🙂. Jak widzicie tematów poruszonych jest dużo, ale wszytko jest podane w przystępny dla dzieci sposób 🙂. Co bardzo ważne wszystkie zadania przygotowane są według zasady stopniowania trudności. Dzięki temu dzieciaki się nie zniechęcają, a kiedy przychodzi do rozwiązywania trudniejszych zadań, wtedy już wszystko rozumieją. 
Świetnym dopełnieniem całej serii związanej z matematyką praktyczną jest książeczka Mnożenie i dzielnie - Ćwiczenia wspomagające pamięciowe liczenie w zakresie 100. Tu już skupiamy się tylko i wyłącznie na mnożeniu. Podobnie, jak we wcześniejszych książeczkach i tu mamy stopniowaniem trudności. Zanim dziecko dojdzie do trudniejszych zadań, to już prawie całą tabliczkę mnożenia ma w małym palcu 🙂

Jak sami widzicie takie książeczki w obecnym czasie na pewno wspomogą niejednego rodzica. Co ważne spodobają się także dzieciom, a nauka będzie teraz przyjemnością 🙂.

Książki możecie obecnie zakupić także w placówkach Poczty Polskiej 📯.

Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Pryzmat 🙂3 komentarze:

  1. Ilez ja się musiałam poprzerabiać takich książeczek z moimi dziećmi, bardzo sie przydawały, a dzieci chętnie się w nie wkręcały. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie książeczki są bardzo przydatne dla dzieci szkolnych. Niesamowicie obrazowo wprowadzają w świat matematyki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super pomoce szkolne!

    OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie