środa, 18 listopada 2020

Edukacja matematyczna z Wydawnictwem Pryzmat

Edukacja matematyczna z Wydawnictwem Pryzmat 


Edukacja zdalna najprawdopodobniej jeszcze troszkę z nami zostanie. Dla tych najmłodszych jest to bardzo trudna sytuacja. Wiadomo, że dzieciaki w większości uwielbiają chodzić do szkoły i za nią bardzo tęsknią. Oczywiście zadaniem rodziców w tej chwili jest, jak najbardziej wspomóc nasze maluchy w nauce i trzeba zrobić wszystko aby im to ułatwić. Z pomocą przychodzi nam Wydawnictwo Pryzmat z serią Matematyka Praktyczna 🙂


Matematyka nie należy do najłatwiejszych przedmiotów w szkole. Choć uważamy, że jeśli w miarę szybko zaszczepimy w dziecku miłość do matematyki może być ona bardzo prosta. Tu dużo zależy od pierwszych doświadczeń i nauczycieli w szkole. Jeśli ktoś umie dobrze przekazać wiedzę i robi to jakiejś fajnej formie, to i dzieci polubią ten przedmiot 🙂. Oczywiście poza szkołą warto pokazywać także w domu, że matematyka to nic strasznego, a kiedy dzieci to zrozumieją i polubią, to będzie to dobra zabawa. 
W serii Matematyka Praktyczna ukazały się dotychczas trzy książeczki. Przeznaczone są dla początkowego etapu edukacyjnego i przeznaczone dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich 🙂. Zadania, które znajdziemy wewnątrz są świetnie dopasowane do wieku dzieci - widzimy, co nasze dzieci robią w szkole i się to pokrywa 🙂. W każdej z książeczek znajdziemy dokładnie taki sam spis treści, różnice pojawiają się dopiero w trudności zadań. Co bardzo ważne wszystkie zadania w książce na pewno znajdą zastosowanie w życiu codziennym. 

I tak zaczynamy naszą przygodę z nauką od centymetrów i metrów 🙂. Tu będziemy mierzyć, przeliczać i sprawdzać długość różnych odcinków 🙂. Następnie przechodzimy do kilogramów i dekagramów - to dowiemy się, co to właściwie jest ta waga, jak się waży. Będziemy sprawdzać co jest cięższe i rozwiązywać zadania z tym związane 🙂. W taki sam sposób będziemy się uczyć o pieniądzach, o mierzeniu czasu, o temperaturze i na koniec o pojemności 🙂. Jak widzicie tematów poruszonych jest dużo, ale wszytko jest podane w przystępny dla dzieci sposób 🙂. Co bardzo ważne wszystkie zadania przygotowane są według zasady stopniowania trudności. Dzięki temu dzieciaki się nie zniechęcają, a kiedy przychodzi do rozwiązywania trudniejszych zadań, wtedy już wszystko rozumieją. 
Świetnym dopełnieniem całej serii związanej z matematyką praktyczną jest książeczka Mnożenie i dzielnie - Ćwiczenia wspomagające pamięciowe liczenie w zakresie 100. Tu już skupiamy się tylko i wyłącznie na mnożeniu. Podobnie, jak we wcześniejszych książeczkach i tu mamy stopniowaniem trudności. Zanim dziecko dojdzie do trudniejszych zadań, to już prawie całą tabliczkę mnożenia ma w małym palcu 🙂

Jak sami widzicie takie książeczki w obecnym czasie na pewno wspomogą niejednego rodzica. Co ważne spodobają się także dzieciom, a nauka będzie teraz przyjemnością 🙂.

Książki możecie obecnie zakupić także w placówkach Poczty Polskiej 📯.

Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Pryzmat 🙂3 komentarze:

  1. Ilez ja się musiałam poprzerabiać takich książeczek z moimi dziećmi, bardzo sie przydawały, a dzieci chętnie się w nie wkręcały. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie książeczki są bardzo przydatne dla dzieci szkolnych. Niesamowicie obrazowo wprowadzają w świat matematyki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super pomoce szkolne!

    OdpowiedzUsuń

Etykiety