sobota, 14 listopada 2020

Feluś i Gucio poznają emocje - Nasza Księgarnia

Feluś i Gucio poznają emocje - Nasza Księgarnia


Dzisiaj przychodzimy do Was z kolejna książką z serii o Felusiu - tym razem będzie ona związana z emocjami "Feluś i Gucio poznają emocje" oczywiście wydana nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia 🙂. 


Feluś i Gucio poznają emocje - Nasza Księgarnia - recenzja

Jeśli jeszcze nie znacie serii o Felusiu, to jest to najwyższy czas żeby się z nią zaznajomić. Porusza ona bardzo ważne tematy i to zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. W pierwszej części Feluś poznawał przedszkole, był także tytuł mówiący jak się zachować, a dzisiaj nadszedł czas na emocje. Feluś to przedszkolak, a Gucio to jego ukochany miś z którym nigdy się nie rozstaje. Emocje jakie towarzyszą dzieciom w przedszkolu są bardzo różne. Część dzieci radzi sobie ze wszystkim sama, inne wymagają naszej pomocy. To co nie ulega żadnej wątpliwości, to fakt, że warto z dziećmi rozmawiać o emocjach. Bardzo pomocna w tym temacie będzie właśnie książeczka o Felusiu. Tu już na wstępie my rodzice dowiemy się, że dzieci są znakomitymi obserwatorami i bardzo chętnie naśladują zachowania dorosłych - wiecie coś o tym? 😁 To właśnie tutaj dowiemy się tez, że warto zaakceptować to, co dziecko czuje i wspierać je swoją obecnością 👍.

W dalszej części książki wraz z Felusiem i jego misiem będziemy poznawać kolejne emocje, jakie każdego dnia nam towarzyszą. Będzie radość, wstyd, przyjaźń, odwaga, zazdrość i wiele innych. Do każdej historyjki jest też pytanie do naszych maluchów. Można spróbować odpowiadać na te pytania, to bardzo otwiera dziecko i pozwala wyzwolić dodatkowe emocje. Najważniejsze zadanie znajduje się jednak na końcu książki i to zawsze warto przypominać dzieciakom - "Mów o tym, jak się czujesz". Zawsze warto mówić, większość z nas nie ma problemu z okazywaniem radości i chwaleniem się, jednak kiedy przychodzą inne emocje, mniej pozytywne, to część dzieci zamyka się w sobie, a nie o to chodzi. Trzeba rozmawiać na każdy temat i tego warto uczyć dzieci 🙂. Jest to naprawdę świetna książka i dla maluchów i dla rodziców i przygody Felusia i jego misia będziemy na pewno wszystkim polecać 👍

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂1 komentarz:

Etykiety