poniedziałek, 1 kwietnia 2019

"Wszędzie i we wszystkim" Wydawnictwa CoJaNaTo

Wszędzie i we wszystkim - Wydawnictwa CoJaNaTo


Dzisiaj przedstawimy Wam na blogu książkę Wydawnictwa CoJaNaTo - Wszystko i we wszystkim 👍. Jest to bardzo wzruszająca historia, która poruszy każde małe i duże serce. Nie jest łatwo z dziećmi rozmawiać na trudne tematy, takie jak śmierć bliskiej osoby, a tu mamy wspaniały przykład, że  z dzieckiem trzeba rozmawiać i, że dziecko tego potrzebuje. 



Jak rozmawiać z dzieckiem na temat śmierci?

Na początku książki poznajemy naszą główną bohaterkę, która ma na imię Yolanda i już na wstępie smutna wiadomość - jej mama właśnie zmarła 😒.  Dziewczynka zastanawia się gdzie jest teraz jej mama i też wszystkim dorosłym zadaje to pytanie. Każdy z nich, czy to tata, czy dziadek odpowiadają jej na pytanie w inny sposób, który dziewczynce da dużo do myślenia. Ze wszystkich opowieści wynika, że mama jest wszędzie i we wszystkim 😀. Dowiemy się, że trochę mamy jest w misiu króliku, trochę na zdjęciach, w słowach, a według dziadka nawet w kwiatach 😀. Piękna wzruszająca opowieść, którą wszystkim polecamy 😀.




Piękna i wzruszająca opowieść dla dzieci


Jeśli szukacie książki, która pomoże wytłumaczyć dziecku tak trudne tematy jak śmierć, to lepszej książki na ten trudny temat moim zdaniem nie znajdziecie. Piękne ilustracje, twarda oprawa i sposób opisania emocji sprawia, że książkę warto kupić i polecam ją wszystkim 😀. 





Za egzemplarz recenzenckitej rewelacyjnej książki dziękujemy Wydawnictwu CoJaNaTo 👍





16 komentarzy:

 1. Temat trudny, ale książka pięknie wydana i też mając dziecko pewnie bym się w nią zaopatrzyła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna szata graficzna! Temat trudny do rozmowy z dziećmi, jednak nawet taki temat trzeba z czasem poruszyć. Najważniejsze aby zrobić to w przystępny sposób. Myślę, że taka książka będzie wielką pomocą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie jest to bardzo trudny temat, który ciężko ogarnąć nawet dorosłym osobom - więc takie książeczki są bardzo potrzebne, pidobnie jak poważna rozmowa z małym człowiekiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy umiałabym powiedzieć mojemu dziecku o śmierci. Ten temat jest dla mnie na razie odległy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Śmierć to bardzo ważny temat. Dobrze, że powstają na ten temat książki dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojeju, jakie piękne ilustracje! Myślę, że mogą trochę załagodzić trudny temat książki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Trudno temat. I takie trzeba poruszać.

  OdpowiedzUsuń
 9. nie znam wydawnictwa szczerze mówiąc. Temat bardzo trudny zwłaszcza dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 10. Same ilustracje są piękne, A historia już nie bardzo. Bardzo trudny temat, jeszcze gorzej jak dotyka to dzieci. Z pewnością książka trafi na moją listę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Faktycznie to trudny temat! Zainteresowała mnie ta książka

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawy sposób podejścia do problemu, przepiękne ilustracje

  OdpowiedzUsuń
 13. trudny temat, ale ta książka musi być idealnym rozwiązaniem

  OdpowiedzUsuń
 14. Przepiękne ilustracje, aż od razu przyciągnęły moje spojrzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dołująca pozycja. Trudny temat i tak naprawdę nie wiadomo jak do niego podejść.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciężki temat. Trudno powiedzieć czy ta pozycja coś wnosi.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie