poniedziałek, 15 kwietnia 2019

"Czytam sobie" seria książeczek od Egmont

Czytam sobie - seria książeczek Egmont
Dzisiaj kolejna nowość książkowa z Wydawnictwa Egmont i seria książeczek Czytam sobie. W skład serii wchodzą książki, które są przystosowane do różnego poziomu czytania naszych dzieci  My dzisiaj przedstawimy Wam trzy książki z tej serii i będą to:


Nie myślcie, że książeczki te służą tylko do nauki czytania, dowiemy się z nich dużo więcej 😀. 

Rajdowa krowa
Zaczynamy od poziomu pierwszego i książki Rajdowa krowa. Poznajemy tu naszą bohaterkę o imieniu Bela, która jest odjazdową krową i zamiast jeść trawę na pastwisku bierze udział w wyścigach samochodowych 😀. Co więcej ma nawet swój własny samochód, który nazywa się Land Krower 😀, czy to aby na pewno bezpieczne aby krowa brała udział w wyścigach? A może nawet wygra wyścig? Tego oczywiście się dowiecie po lekturze 😀. Jak przystało na poziom pierwszy, nie znajdziemy tu zbyt dużo tekstu, w sam raz tyle żeby dziecka nie zniechęcić 👍. Zdania są krótkie i dzięki temu łatwo się czyta. Na końcu czekają zadania dla mistrzów czytania, naklejki i dyplom 👍.

Orły nad Londynem 
Jak przystało na drugi poziom czytania  tu pojawi się już trochę więcej tekstu, a zdania będę dłuższe 👍. Poznamy tu prawdziwą historię, która miała miejsce podczas Drugiej Wojny  Światowej. Także tu oprócz nauki czytania poznamy historię naszego kraju, lotnictwa i Bitwy o Anglię. Poznajemy tu pilota Jurka, którym przemierzamy kolejne niebezpieczne akcje w powietrzu. Świetnym dopełnieniem tekstu są ilustrację,  które wiernie oddają czytany tekst. Oczywiście na końcu mamy lubiane przez dzieci naklejki 👍. 

Kolumb. Całkiem inna historia
To już można powiedzieć prawdziwa książka 😉, dużo tekstu, mniej ilustracji, no ale poziom trzeci do czegoś zobowiązuje 👍. Poznajemy Ignasia, który chodzi do amerykańskiej szkoły i właśnie zbliża się Dzień Kolumba, który jest dniem wolnym od szkoły ale żeby nie było za łatwo to dzieci dostają zadanie domowe - mają dowiedzieć się czegoś o patronie tego święta. Ignasiowi ten pomysł średnio się podoba, ale zadanie to zadanie. Najpierw poznał opowieść o Kolumbie, później z tatą pojechał obejrzeć pomnik patrona i poznał tam tajemniczą postać o imieniu Wiatr we Włosach 👍. Czy Kolumb był na pewno bohaterem? Czego dowie się od Idnianina? To oczywiście postawimy tajemnicą 😀. 
Seria książeczek Czytam sobie - Egmont 

My dopiero poznaliśmy tą serię ale spodobała się zarówno nam, jak i dzieciom. Co nas zdziwiło, dzieci bardzo chętnie sięgały po te książeczki, a dyplom na końcu to była prawdziwa motywacja 👍. Cała seria jest idealnie dopasowana do możliwości młodych czytelników. Książeczki mają mały format, dzięki czemu łatwo trzyma się je w ręce. Duża czcionka bardzo ułatwia samodzielne czytanie i co równie ważne opisane historie są bardzo wciągające 👍.

Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Egmont 😀

17 komentarzy:

 1. Sympatyczne książeczki, przygody wciągające w świat nieograniczonej wyobraźni, wprawiające w trudną sztukę czytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealna opcja, by rozbudzić w dziecku miłość do książek i chęć czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te "Orły" przypomniały mi pewną lekturę z dzieciństwa "Pilot i ja" :) Kto pamięta?

  OdpowiedzUsuń
 4. Super opcja z różnymi poziomami. :) Można wzbudzać zainteresowanie do książek od najmłodszych lat. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę pomyśleć o takim prezencie dla swojego brata, uwielbia kolorowe książki dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy tę serię! Świetnie rozpala miłość do czytania!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa seria. Myślę, że pomoże dzieciaczków idealnie w nauce samodzielnego czytania :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wyglądają naprawdę przyzwoicie :) Lubię to wydawnictwo, naprawdę robią dobrą pracę.

  OdpowiedzUsuń
 9. U nas polki pękają w szwach I nadal nie mamy dość książek

  OdpowiedzUsuń
 10. Wasza biblioteczka książek dla dzieci musi być ogromna

  OdpowiedzUsuń
 11. Wow, kolejne interesujące książeczki. Nie wiadomo co czytać w pierwszej kolejności! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Te ksiażeczki w mniejszych formatach są genialne dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 13. W moim domu pełno jest tego typu książeczek ale chętnie kupuję nowe.

  OdpowiedzUsuń
 14. nie słyszałam o tej serii, ale na pewno się nią zainteresuje :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetny pomysł z takimi książkami.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie