poniedziałek, 15 kwietnia 2019

"Czytam sobie" seria książeczek od Egmont

Czytam sobie - seria książeczek Egmont
Dzisiaj kolejna nowość książkowa z Wydawnictwa Egmont i seria książeczek Czytam sobie. W skład serii wchodzą książki, które są przystosowane do różnego poziomu czytania naszych dzieci  My dzisiaj przedstawimy Wam trzy książki z tej serii i będą to:


Nie myślcie, że książeczki te służą tylko do nauki czytania, dowiemy się z nich dużo więcej 😀. 

Rajdowa krowa
Zaczynamy od poziomu pierwszego i książki Rajdowa krowa. Poznajemy tu naszą bohaterkę o imieniu Bela, która jest odjazdową krową i zamiast jeść trawę na pastwisku bierze udział w wyścigach samochodowych 😀. Co więcej ma nawet swój własny samochód, który nazywa się Land Krower 😀, czy to aby na pewno bezpieczne aby krowa brała udział w wyścigach? A może nawet wygra wyścig? Tego oczywiście się dowiecie po lekturze 😀. Jak przystało na poziom pierwszy, nie znajdziemy tu zbyt dużo tekstu, w sam raz tyle żeby dziecka nie zniechęcić 👍. Zdania są krótkie i dzięki temu łatwo się czyta. Na końcu czekają zadania dla mistrzów czytania, naklejki i dyplom 👍.

Orły nad Londynem 
Jak przystało na drugi poziom czytania  tu pojawi się już trochę więcej tekstu, a zdania będę dłuższe 👍. Poznamy tu prawdziwą historię, która miała miejsce podczas Drugiej Wojny  Światowej. Także tu oprócz nauki czytania poznamy historię naszego kraju, lotnictwa i Bitwy o Anglię. Poznajemy tu pilota Jurka, którym przemierzamy kolejne niebezpieczne akcje w powietrzu. Świetnym dopełnieniem tekstu są ilustrację,  które wiernie oddają czytany tekst. Oczywiście na końcu mamy lubiane przez dzieci naklejki 👍. 

Kolumb. Całkiem inna historia
To już można powiedzieć prawdziwa książka 😉, dużo tekstu, mniej ilustracji, no ale poziom trzeci do czegoś zobowiązuje 👍. Poznajemy Ignasia, który chodzi do amerykańskiej szkoły i właśnie zbliża się Dzień Kolumba, który jest dniem wolnym od szkoły ale żeby nie było za łatwo to dzieci dostają zadanie domowe - mają dowiedzieć się czegoś o patronie tego święta. Ignasiowi ten pomysł średnio się podoba, ale zadanie to zadanie. Najpierw poznał opowieść o Kolumbie, później z tatą pojechał obejrzeć pomnik patrona i poznał tam tajemniczą postać o imieniu Wiatr we Włosach 👍. Czy Kolumb był na pewno bohaterem? Czego dowie się od Idnianina? To oczywiście postawimy tajemnicą 😀. 
Seria książeczek Czytam sobie - Egmont 

My dopiero poznaliśmy tą serię ale spodobała się zarówno nam, jak i dzieciom. Co nas zdziwiło, dzieci bardzo chętnie sięgały po te książeczki, a dyplom na końcu to była prawdziwa motywacja 👍. Cała seria jest idealnie dopasowana do możliwości młodych czytelników. Książeczki mają mały format, dzięki czemu łatwo trzyma się je w ręce. Duża czcionka bardzo ułatwia samodzielne czytanie i co równie ważne opisane historie są bardzo wciągające 👍.

Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Egmont 😀

17 komentarzy:

 1. Sympatyczne książeczki, przygody wciągające w świat nieograniczonej wyobraźni, wprawiające w trudną sztukę czytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealna opcja, by rozbudzić w dziecku miłość do książek i chęć czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te "Orły" przypomniały mi pewną lekturę z dzieciństwa "Pilot i ja" :) Kto pamięta?

  OdpowiedzUsuń
 4. Super opcja z różnymi poziomami. :) Można wzbudzać zainteresowanie do książek od najmłodszych lat. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę pomyśleć o takim prezencie dla swojego brata, uwielbia kolorowe książki dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy tę serię! Świetnie rozpala miłość do czytania!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa seria. Myślę, że pomoże dzieciaczków idealnie w nauce samodzielnego czytania :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wyglądają naprawdę przyzwoicie :) Lubię to wydawnictwo, naprawdę robią dobrą pracę.

  OdpowiedzUsuń
 9. U nas polki pękają w szwach I nadal nie mamy dość książek

  OdpowiedzUsuń
 10. Wasza biblioteczka książek dla dzieci musi być ogromna

  OdpowiedzUsuń
 11. Wow, kolejne interesujące książeczki. Nie wiadomo co czytać w pierwszej kolejności! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Te ksiażeczki w mniejszych formatach są genialne dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 13. W moim domu pełno jest tego typu książeczek ale chętnie kupuję nowe.

  OdpowiedzUsuń
 14. nie słyszałam o tej serii, ale na pewno się nią zainteresuje :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetny pomysł z takimi książkami.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety