poniedziałek, 1 kwietnia 2019

"I Ty możesz zmienić świat" Wydawnictwa Media Rodzina

"I Ty możesz zmienić świat" - Media Rodzina - recenzja 

Recenzja książki I Ty możesz zmienić świat, blog atrakcyjne wakacje z dzieckiem


Dzisiaj na blogu przedstawimy Wam jedną z wielu nowości Wydawnictwa Media Rodzina i będzie to książka "I Ty możesz zmienić świat".

Już sam tytuł książki wskazuję nam co znajdziemy w środku - będą to 42 historie niezwykłych dzieci, którym w jakiś sposób udało się zmienić świat. Czasami nam dorosłym wydaje się, że dzieci nie mogą zbyt wiele zrobić, ale jak przekonamy się w tym tytule, jest zupełnie inaczej. Czasami małe i drobne rzeczy potrafią naprawdę dużo zdziałać i zmienić świat 😁.


Historie dzieci, które zmieniały świat 

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem


W książce poznamy dzieci z różnych zakątków świata. Dzieci, które musiały się zmierzyć z życiem w czasie wojny, w ubóstwie, a także z różnymi wypadkami losowymi, które mogą spotkać każdego z nas. Poznamy także trójkę bohaterów z naszego kraju, a będą nimi: Jan Mela, Roman Strzałkowski i Bronisława Śmidowicz.
Janka Mele myślę, że zna większość z nas, z różnych przekazów telewizyjnych. Innych bohaterów większość z nas pewnie nie zna, a zapewniam Was, że warto poznać ich losy 😁. Nam przydała do gustu historia Chester Greenwooda, który żył już bardzo dawno temu. Jako dziecko bardzo nie lubił nosić czapek (chyba jak większość dzieci) i pewnego dnia wpadł na pomysł, by babcia uszyła mu wypełnienie z futra bobra, łączy to z drutem i tak powstają pierwsze nauszniki 😁😁. Kiedy dorośnie opatentuje swój wynalazek i będzie na tym zarabiać 😁. Nasz bohater stał się także wynalazcą pułapki na myszy czy grabi ze stalowymi zębami 😁. 


Dzieci zmieniają światPoza krótkim i zwięzłym opisem każdej postaci, idealnie dopasowanym do dziecka  w książce znajdziemy także piękne ilustracje, które przygotowała Nika Jaworowska. Twarda oprawa zapewni książce przetrwanie w rękach dzieci 😁. Każda z opisanych historii może być inspiracją dla dziecka, ale może także i dorosłym dać dużo do myślenia 😁. Nierzadko jest tak, że to właśnie dzieci zachowują się lepiej od dorosłych. Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina 👍. 

16 komentarzy:

 1. Ta książka mogła by być inspiracją dla dorosłych aby zmieniać świat

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy temat, książka warta przeczytania dla wszystkich ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pozycja, również polecam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po wpisie, widze ze bardzo fajna ksiazka pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześwietna książka! Cieszę się, że takie powstają.

  OdpowiedzUsuń
 6. Natalia Buczyńska1 kwietnia 2019 20:34

  Wydaje się ciekawa, raczej się skusze ��

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię takie właśnie książeczki dla dzieci ;) na pewno w przyszłości ich u mnie w domu nie zabraknie

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawe inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Warto dawać dzieciom takie książki i pokazywać im, że mają wielkie możliwości:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę że ta książka jest bardzo wychowawcza i będę chciała przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 11. Wydaje się motywującą i inspirującą książką nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetna książka, bardzo takie lubię, bo to konkretne przykłady tego, że można.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo się cieszę, że coraz więcej powstaje takich książek dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 14. Tematycznie bardzo moje klimaty, będę szukać ;)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie