sobota, 20 kwietnia 2019

Booba I Heniś - zeszyty zadań i kolorowanki od Egmont

Booba i Heniś - zeszyty zadań, kolorowanki i ulubione bajki Wydawnictwa EgmontChoć pogoda się już poprawia i coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, to dzieci wieczorami nie zapominają o swoich ulubionych bohaterach czyli Booba i Heniś. Razem z nimi kreatywnie spędzamy czas wypełniając zeszyty zadań, kolorując klasyczne i wodne kolorowanki a wieczorem przed samym spaniem czytamy bajki z ulubionymi bohaterami, a to wszytko od Wydawnictwa Egmont 👍.

W skład całego naszego bankowego zestawu wchodzą:

Seria Booba
Seria Heniś Zaczniemy od serii z Henisiem, czy znacie już go, czy jeszcze nie? My co prawda poznaliśmy my go dopiero niedawno, a to głównie z tego względu, że bardzo rzadko oglądamy tv. Ale tu warto się chwilę zatrzymać i o ile w tv jest coraz mniej dobrych i przyjaznych dla dzieci bajek, to przygody naszego bohatera bardzo nam się spodobały 👍. Wcześniej mieliśmy już okazję czytać kilka książeczek Wydawnictwa Egmont z serii Nowa Kolekcja Bajek i tu jak zwykle otrzymujemy bardzo dobrą jakość wydania w miękkiej okładce 😁. W środku czeka na nas i na dzieci 5 opowiadań, co nam się bardzo spodobało, to fakt że czcionka jest bardzo duża  czytelna i świetnie sprawdzi się przy nauce czytania, którą obecnie przerabiamy 😁. Tekstu nie ma zbyt wiele - akurat tyle żeby dzieci się nie zniechęciły przy samodzielnym czytaniu 👍. Oczywiście całość świetnie dopełniają kolorowe ilustracje.
Kolorowanki i zeszyt zadań Heniś I Booba

Po lekturze książki przyszedł czas, na coś na nasze dzieci lubią najbardziej czyli różnego rodzaju prace twórcze 😁. A jeśli są to prace związane z jednym z ulubionych bohaterów, to nie trzeba nikogo namawiać 👍. Wodne kolorowanie - to tak naprawdę zeszyty z którymi poradzi sobie nawet 3 czy 4 latek. Wystarczy woda i pędzelek aby obrazki nabrały barwy i zupełnie oczarowały dzieci 😁. Naprawdę tu dużo do szczęścia nie trzeba. Dla starszych dzieci pod każdym obrazkiem są podpisy, które w skrócie opowiadają o postaci, bądź czynności jaka2 będziemy malować 😀. Po kolorowankach wodnych nadszedł czas na te klasyczne. Przeznaczone dla trochę większych dzieci, z dość dużym stopniem trudności. Aby dziecko ładnie i starannie pokolorowało swoich bohaterów musi włożyć w to dużo pracy 😀. To co naszym dzieciom się spodobało to możliwość spersonalizowania kolorowanek poprzez podpisanie na pierwszej stronie do kogo należy - jest specjalne miejsce do tego przygotowane 😁. Oczywiście prawdziwym hitem są naklejki z tytułowymi bohaterami 👍. 

Booba i Heniś Zeszyty zadań Egmont 
Zeszyty zadań, to prawdziwa skarbnica nauki, znajdziemy tam ciekawe zadania, wszystkie oczywiście związane z Henisiem i Booba 👍. Każde dziecko znajdzie tam zadania dla siebie, są i łatwe i trudniejsze (można robić z rodzicami). W środku znajdują się naklejki, które potrafią dzieci zmotywować do jeszcze lepszej pracy. A jeśli nie jesteście pewni wszystkich odpowiedzi, to na końcu czeka na Was ściąga 😁. 

Nowa Kolekcja Bajek Booba
Na koniec zostawiliśmy sobie Nową Kolekcję Bajek Booba. Wszyscy fani Netflixa na pewno znają tego małego Skrzat a, który jest głównym bohaterem bajki. Wraz ze swoimi przyjaciółmi przeżywa liczne bardzo ciekawe przygody 😁. Jeśli go nie znacie to zapewniam Was, że przypadnie Wam do gustu 😁. Już sam jego wygląd wywołuje uśmiech na twarzy. Podobnie jak u Henisia znajdziemy tutaj 5 opowiadań, które zaciekawią niejednego malucha. Nie będziemy Wam przedstawiać szczegółowo wszystkich, to zostawiamy Wam 😁. Książka idealnie nadaje się na prezent, jest pięknie wydana, a jeśli macie pozostałe książki z serii to stworzy w domu piękna biblioteczkę. 

Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Egmont 👍13 komentarzy:

 1. Moja Zośka najbardziej lubi te książeczki do wodnego malowania. Jeszcze zanim polubiła klasyczne kolorowanie, to była jedyna forma jej kontaktów z kolorowankami :)

  Mamy u siebie sporo książek z Egmontu - są pięknie wydan, nie dziwię się, że u Was też dobrze się sprawdzają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba wszystkie dzieci lubią różnego rodzaju prace twórcze i bardzo dobrze, ze sa takie książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój też uwielbia Henisia, a jeśli chodzi o kolorowanki, to tylko wodne - do nich ma największą 'cierpliwość' ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Natalia Buczyńska20 kwietnia 2019 19:34

  Kolorowanki wodne tak kojarzą mi się z dziecnistwem. Zawsze z siostrą godzinami malowałyśmy. Mój synek też na pewno je pozna.

  OdpowiedzUsuń
 5. świetne te książeczki, dzieci bardzo lubią rozwiązywać zadania lub malować

  OdpowiedzUsuń
 6. O kolekcji bajek booba jeszcze nie słyszałam. O Henisiu coś obiło mi się o uszy

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie widziałam jeszcze tych książeczek, fajne. :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Teraz jest tyle fajnych rzeczy dla dzieci. Aż się chce tym wszystkim z nimi bawić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mamy całą kolekcję, jest świetna :) Wciąż od nowa sięgamy po te książeczki i kolorowanki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kolejne ciekawe propozycje do zakupu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajny pomysł na prezent dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdybym mogła to wykupiłabym całą księgarnię dla najmłodszych - moje dzieci uwielbiają czytać i oglądać takie książeczki i w domu mamy ich mnóstwo, ale kolekcja ciągle się powiększa.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety