środa, 24 kwietnia 2019

Olejarnia Niwki - dobry olej dla dziecka i rodzica

Olejarnia Niwki - dobry olej dla dziecka i rodzica


Na sklepowych półkach mamy dziś coraz szerszy wybór olejów i tu pojawia się pytanie jak wybrać ten odpowiedni dla nas. I nie chodzi tu wyłącznie o to, z czego został zrobione, ale też o sposób ich obróbki. Tłoczone na zimno charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Właśnie takie oleje znajdziemy w Olejarni Niwki.pl 👍.


Olej tłoczony na zimno, najlepszy olej dla dziecka


Ostatnimi czasy bardzo często pojawia się pytanie, czy może nie zrezygnować z tłuszczy? Niektórzy obarczają go winą za epidemie otyłości czy miażdżycy, ale to nie do końca prawda. Tłuszcze, a szczególnie oleje to nie tylko kalorie ale bardzo ważny budulec tkanek, a także nośnik witamin  które są rozpuszczalne tylko w tłuszczach. Bardzo korzystnie wpływa także na pracę układu nerwowego. Jak podają dietetycy, dorosły powinien dostarczać do organizmu energię  która pochodzi w 25 % z tłuszczy, natomiast u dziecka nawet 35% energii powinno być z tłuszczy. Ale pamiętajmy tłuszcz, tłuszczowi nierówny i ważna jest przede wszystkim jego jakość.
Oleje tłoczone na zimno - czy warto? 

Tłoczone oleje na gorąco niestety mają zmienione właściwości i są zdecydowanie mniej korzystne dla naszego organizmu niż te tłoczone na zimno. Te tłoczone na zimno są rewelacyjnym źródłem NNKW (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych). Jak wszyscy dobrze wiemy nasz organizm nie jest w stanie ich sam wytworzyć i musimy je dostarczyć do naszego organizmu.
W zależności od tego, jaki rodzaj oleju lubimy i w jaki sposób chcemy go spożywać Olejarnia Niwki zapewnia nam bardzo szeroki wybór 😁. Co ważne przy każdym produkcie mamy bardzo wyczerpujące informację, jak użyć danego rodzaju oleju 😀. 

Znajdziemy tu między innymi :


Każdy z nich tłoczony na zimno, wytworzony z wysokiej jakości produktów i zdrowy 😁. Najzdowsze oleje - Olejarnia Niwki 
Zdrowe i zbilansowane posiłki to podstawa dobrego rozwoju i zdrowia i dziecka. Dobry tłuszcz powinien być niezbędnym elementem codziennej diety dziecka, ale także i naszej, nie należy się go bać. Warto wybierać oleje naturalne, rodzimej produkcji i wytwarzane z dbałością o każdy szczegół, a właśnie takie znajdziecie w Olejarni Niwki 👍. Specjalnie dla Was jest przygotowany kod rabatowy 😁
Na hasło "wakacje z dzieckiem" dostaniecie 5% rabatu

11 komentarzy:

 1. Nie znam tej marki, jednak jakiś czas temu dostałam kilka buteleczek olejow. Był tam olej z pestek dyni, olej porzeczkowy, rzepakowy i lniany.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz widze ta markę- zaciekawiłaś mnie bardzo:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znałam go wcześniej ale wydaje się bardzo fajny. Może uda mi się wypróbować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Korzystam w zasadzie z oliwy z oliwek, rzadko zdarza mi się smażyć, więc nie znam tego produktu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie spotkałam się wcześniej z tą marką, natomiast używamy różne oleje w domu. Coś byśmy i tam pewnie dla siebie znaleźli.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kojarzę tej olej, któryś ze znajomych go polecał. Dzięki za przypomnienie, bo kompletnie o nim zapomniałam :) akurat szukam dobrego oleju, wypróbuję ten

  OdpowiedzUsuń
 7. Oleje i to różnorodne jak najbardziej tak! Zwłaszcza dobrej jakości. Świetny artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 8. U nas się mało oleju w domu używa, ja się bardzo źle czuje po tym produkcie. Używamy tylko tam gdzie trzeba, np. do naleśników, ale butelka nam i tak na pół roku starcza :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Polecam w szczególności stosowanie oleju z czaruszki, który mają w swojej serii, który charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych, w tym również tłuszczów wielonienasyconych - do których należą kwasy tłuszczowe omega-6. Kwasem tłuszczowym z rodziny omega-6 jest kwas linolowy (LA), który pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety