środa, 17 kwietnia 2019

"Moja Pierwsza Komunia Święta" i "Wielkanocny koszyczek" Promic

"Wielkanocny koszyczek" i "Moja Pierwsza Komunia Święta"Dzisiaj specjalnie dla Was przedstawimy Wam dwie małe książeczki od Wydawnictwa Promic - idealne i na czasie 👍. Jedna z nich związana jest z najważniejszymi świętami obchodzonymi przez katolików, a druga związana jest z nadchodzącymi w całej Polsce pierwszymi komuniami 😁.

Wielkanocny koszyczek - recenzja na blogu

Jako, że do świąt został tylko tydzień, to książka można powiedzieć idealnie na czasie. Nie wiem dlaczego ale bynajmniej u nas w okolicy i dorośli i dzieci uważają, że najważniejsze święta to Boże Narodzenie. Choć wszyscy powinniśmy wiedzieć, że właśnie te nadchodzące święta, czyli Wielkanoc, to są najważniejsze święta w kalendarzu 😁. W świętach wielkanocnych nasze dzieci najbardziej lubią zajączka 😁 i przygotowanie koszyczka. I tu z wielką pomocą przychodzi nam właśnie ta książeczka 👍. Dowiemy się z niej wszystkich szczegółów, dlaczego święciny? Co święcimy? Jaką produkty mają symbolikę? Myślę  że czasami nawet my dorośli możemy nie o wszystkim pamiętać, dlatego właśnie polecam Wam tą książeczkę 👍. Pomoże odpowiednio przeżyć i zrozumieć te święta 😁.

Moja Pierwsza Komunia ŚwiętaOstatnimi czasy Komunia Święta została bardzo zmaterializowana i niestety moim zdaniem postępuje to coraz bardziej. Ta książeczka przypomina nam o tym, że ma być to przede wszystkim przeżycie duchowe i dla dziecka i dla jego rodziców. Przyjęcie Jezusa pierwszy raz w życiu powinno być bardzo radosną chwilą i o tym się powinno pamiętać do końca życia, a nie o prezentach. 

Ta książka pomoże nam zbliżyć się jeszcze bardziej do Jezusa, gdyż poznamy w skrócie całą historię i wszystkie najważniejsze fakty, w przystosowany dla dziecka sposób. Jest to idealna pozycja aby duchowo przygotować się do tego wielkiego dnia 😁. Na końcu poznamy także najważniejsze modlitwy dla każdej osoby przystępującej do Komuni Świętej 👍. Może być dobrym pomysłem na drobny podarek z okazji Komuni, na pierwszej stronie możemy wpisać od kogo i dla kogo jest podarowana 😁. 

Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Promic 👍
18 komentarzy:

 1. Świetne ksiażeczki na Wielkanoc. <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książeczka o Wielkanocy jest świetna. Przybliża dzieciom trochę tradycji

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam tę książeczkę o koszyczku wielkanocnym :) Fajna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O! Piękne książki. W sam raz na nadchodzący czas.

  OdpowiedzUsuń
 5. W sam raz na Wielkanoc i dla rodziców, którzy dbają o rozwój duchowy swoich dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przydatne książki. Pewnie wiele uczą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na "Pierwszą Komunię" mam jeszcze czas, ale "Wielkanocny koszyczek" przydałby się tu i teraz :)

  OdpowiedzUsuń
 8. koszyczek mamy i jest cudny, tą drugą też muszę kupić

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta książeczka o Wielkanocy jest świetna obie pieknie zilustrowanie i wartościowe.

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajne książeczki ta o komunii bardzo mnie zaciekawiła

  OdpowiedzUsuń
 11. Żadnej książki nie mam. Moje dzieci na Komunię są za małe, poza tym nie wiem czy do niej przystąpią kiedyś przystąpią. Na pewno czeka nas dużo rozmów i wyjaśniania. Taka książeczka może być wtedy bardzo pomocna.

  Wielkanoc jest moim ulubionym Świętem, ma dla mnie znacznie większą wartość duchową. Moje dzieci od dawna wiedzą dlaczego i co święcimy. Ta książka o koszyczku pięknie wygląda. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. swietne sa te ksiazeczki na pewno wyjaśniają wiele dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 13. piękne wydanie! myśle że zachęci dzieci do czytania

  OdpowiedzUsuń
 14. Śliczna jest szczególnie ta komunijna książeczka. Idealna jako dodatek do prezentu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dla nas odpowiednia była by książeczka o wielkanocy, do komuni nam daleko

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja mam trochę inne poglądy na te sprawy. Więc wybacz ale to temat rzeka, i się nie wypowiem w danym temacie.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie