piątek, 8 marca 2019

"Spacer z psem" Media Rodzina

Wydawnictwo Media Rodzina "Spacer z psem" recenzja 


Recenzja książki Spacer z Psem Wydawnictwo Media Rodzina na blogu atrakcyjne wakacje z dzieckiem


Wydawnictwo Media Rodzina zaprasza wszystkich swoich czytelników na niezwykły spacer z psem 😀. Co będzie niezwykłego - tak naprawdę wszystko 😀, włącznie z tym, że w książę tej nie znajdziemy ani jednego słowa.

Autorem książki jest znany na całym świecie Sven Nirdqvist, którego większość z Was może znać z historii Pettsona. 

Jedyny tekst jaki znajdziemy to krótki opis z tyłu na okładce 😀

"Wyobraź sobie, że możesz wziąć na spacer dużego psa cioci. Tylko krótki spacer na siku. Nie odchodź zbyt daleko, dobrze? Tylko krótki spacerek. Chcecie się przekonać, jak długo może potrwać spacer z psem? I tak naprawdę kto kogo wyprowadza? Przezabawna, kipiąca szczegółami i zaskakująca z każdej strony historia"


Obrazkowa książka dla dzieci 

Na pierwszej stronie zobaczymy odciski stóp psa, a później już widzimy jak pies wyprowadza małego chłopca na spacer 😀😀 - tak to właśnie wygląda. Jak się okaże spacer wcale nie będzie taki krótki jak miało być.Na kolejnych stronach zobaczymy wspaniałe ilustracje, na których są przedstawione historie naszych głównych bohaterów. Przemierzają naprawdę różne miejsca, a każda kolejna ilustracja robi na dzieciach coraz większe wrażenie 😀. Wydawać by się mogło  że książka bez tekstu, to tylko obejrzeć obrazki i koniec, ale nic bardziej mylnego 😀. Nas książka wciągnęła na ponad trzy godziny i nawet nie wiedzieliśmy kiedy to minęło 😁.

Książka obrazkowa "Spacer z psem" 


Przygody rozpoczynamy od przejażdżki pociągiem, którym przemierzają dziwne krainy 😁, docierają w końcu do zoo, gdzie podziwiają różne zwierzęta i posągi 😁. Każda następna strona jest zupełnie inna krainą i w żaden sposób nie jest powiązana z innymi. Czy po tym " krótkim spacerze" pies z chłopcem wrócą do domu, o tym oczywiście musicie przekonać się sami 😁.My jesteśmy tą książką zachwyceni i nasze dzieci również. Tak naprawdę nie ma przedziału wiekowego dla którego jest dedykowana. U nas podoba się najmłodszym członkom rodziny i tym starszym również. Duży format sprawia,  że na wszystkich ilustracjach zmieściło się wiele szczegółów, które jeszcze bardziej zaciekawią dzieci 😁. Niektóre z postaci czy zwierzęt są tak przedstawione, że graniczy to z absurdem ale jest coś w tej książce, że wciąga ona 😁. Za każdym razem kiedy ją "czytamy" znajdujemy w niej coś nowego i innego. Wspaniale działa również na wyobraźnię młodego czytelnika, który tak naprawdę może układać własne historie na podstawie kolejnych ilustracji 😁. 
Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina 👍

18 komentarzy:

 1. Takie obrazkowe książki są świetne - uczą koncentracji i spostrzegawczości, a dodatkowo pozwalają tworzyć własne historie do każdego rysunku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobają mi się kolorowe i ciekawe obrazki, które zdobią książeczkę

  OdpowiedzUsuń
 3. W posty o książkach wchoodzę w pierwszej kolejności uwielbam książki, szczególnie dla dzieci, a MR to świetny wydawca. Książki nie znamy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna propozycja. Podobnie jak mama Ewki, książki w domu to podstawa. A ta ... super prezent. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama lubię znajdować ciekawe elementy na takich obrazkach w książkach dla dzieci. Świetna zabawa!

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje dzieci uwielbiają gdy czytam im wieczorami książki. Cieszę się że doszły do etapu gdzie treść jest ważniejsza od obrazków. Teraz to ja bardziej zwracam uwagę na stronę artystyczną bo lubię gdy obrazki są rysowane i podziwiam kunszt rysownika

  OdpowiedzUsuń
 7. Jejku to na prawdę świetna książka dla dzieci - niesamowicie rozwija wyobraźnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygląda naprawdę ciekawie. Pewnie dzieciom się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna książeczka, zapowiada się ciekawie. :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetnie, warto wiedzieć o takich książeczkach, tym bardziej ze sprawdzone :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Teraz dla dzieci jest tyle fajnych i interesujących rzeczy: gier, książek i atrakcyjnych zabawek :) Ja wychowywałam się w latach siedemdziesiątych i my tak kolorowo to nie mieliśmy, ale za to duzo bawiliśmy sie na dworze.

  OdpowiedzUsuń
 12. Miałam przyjemność zapoznać się z tą książką przez jej premierą, absolutnie wspaniała <3

  OdpowiedzUsuń
 13. Przy takiej książce można bez końca snuć opowieści :) Dla rozwoju wyobraźni dziecka jest nieoceniona

  OdpowiedzUsuń
 14. Książka wygląda ciekawie. Dzieci muszą być z niej zadowolone.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo kolorowe, cieszące oko obrazki :) Piękne i ciekawe wydanie

  OdpowiedzUsuń
 16. Moje dzieci bardzo lubią takie książeczki, sami tworzą historie.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety