wtorek, 5 marca 2019

Jungoffska - książki i audiobooki dla dzieci

Audiobooki jungoffska recenzja na blogu


Dzisiaj na blogu przedstawimy Wam Wydawnictwo Jungoffska, które my razem z dziećmi właśnie poznajemy, czytając i słuchając 😀. Słuchając bo mają bardzo dużo audiobooków przygotowanych z myślą o dzieciach, a czytają je Edyta Jungowska i Piotr Fronczewski 👍.


Jungoffska.pl


Audiobooki dla dzieci - czy warto?

Na pewno zadajecie sobie pytanie czy w dzisiejszych czasach coś takiego jak audiobook zainteresuje dziecko? Moim zdaniem tak, aczkolwiek duża tu rola rodzica a przede wszystkim osoby czytającej. Rodzic musi pokazać i zachęcić, a osoba czytająca musi przekonać dziecko, że warto zostać przy tego typu czytaniu 😀. Kiedy dziecko jest małe i tak wszystko się opiera na czytaniu przez mamę czy tatę - więc to taka forma audiobooka 😀. A jak już jest trochę większe to może wybrać czy będzie czytać, czy słuchać, czy może połączyć razem obie aktywności 😀. Udowodnione jest, że poprzez słuchanie bajek czy też książek w ten sposób u dzieci pobudza się różne zmysły, które przy tradycyjnym czytaniu nie zawsze są pobudzone. Ja ze swojej strony mogę dodać, że na pewno świetnie rozwijają wyobraźnię naszych maluchów 😀. Jest to też świetna propozycja dla zapracowanych rodziców, którzy nie zawsze mają czas i siłę aby przeczytać całą bajkę 😀. 


Atrakcyjne wakacje z dzieckiemNajlepsze audiobooki dla dzieci


Teraz przestawimy Wam naszym zdaniem najlepsze audiobooki dla dzieci z Wydawnictwa Jungoffska 😀. 

Emil że Smalandii
Jeszcze żyje Emil że Smalandii
Detektyw Blomkvist
Wszystkie audiobooki są przygotowane odpowiednio do danych grup wiekowych, w tym przypadku są to grupy 3-6 lat, 5-10 lat i 8-12  lat, więc jak widzicie na pewno każdy znajdzie coś dla swojego dziecka 😀. 

Na początek seria z Emilem, bo to takie opowieści  które spodobają się i tym młodszym i trochę starszym. Jest to jeden z bardziej zabawnych bohaterów stworzonych przez chyba znaną wszystkim Atrid Lindgren. Świetne, ponadczasowe opowieści ukazują nam losy rozrabiaka Emila (choć na takiego nie wygląda) 😀. Książki czytali nasi dziadkowie i rodzice a nasze dzieci mają okazję zapoznać się z interpretacją Edyty Jungowskiej, która czyta historię Emila👍. Świetne efekty dźwiękowe, doskonała intonacja sprawiają, że przesłuchanie zajmuje cały wieczór, dzieci nie chcą przestać i koniecznie muszą dotrwać do końca 😀. 
Natomiast Detektyw Blomkvist to audiobook dla trochę starych dzieci, które już samodzielnie czytają, a tu mają okazję posłuchać historii czytanej i interpretowanej przez Edytę Jungowską. 

Edyta Jungowska dla dzieci 

Piotr Fronczewski czyta dzieciom 


Teraz chcieliśmy Wam pokazać jeszcze połączenie klasyki z nowoczesnością, czyli tradycyjna książka do której dołączony jest audiobook 😀. Świetne rozwiązanie, które pozwala na samodzielne czytanie, a w czasie np sobotniego sprzątania dziecko słucha audiobooka 😀. 

Książki, które dzisiaj Wam przedstawimy są adresowane do dzieci w przedziale wiekowym 8-12 lat, a czytają je Edyta Jungowska i Piotr Fronczewski 👍. 


Autorem książek jest Erich Kastner, znamy niemiecki pisarz, który te książki stworzył bardzo dawno temu bo już prawie 100 lat temu, a mimo to wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością wśród czytelników. Audiobook


Emil i detektywi

35 maja
Mania czy Ania 

35 maja, bo taki tytuł nosi ta książka już nam sugeruje, że będzie w tej książce dużo nieprawdopodobnych historii 😀. Jest to jedna z najzabawniejszych historii jakie czytaliśmy z dziećmi, a jeśli weźmiemy pod uwagę fakt kiedy została napisana, to jest jeszcze śmieszniej 😀. Cała książka opowiada o podróży trójki przyjaciół nad morze południowe, po drodze poznamy bardzo ciekawe krainy i ich mieszkańców. Abstrakcyjne poczucie humoru to coś co na pewno znajdziemy w tej książce 😀, a dzieciom warto pokazywać takie rzeczy. 


Emil i detektywi to książka o przyjaźni, miłości i lojalności. Pełna ciepła i pozytywnej energii, którą zaraża dziecko od pierwszych stron 😀. Co również bardzo ciekawe książka ma już prawie 100 lat a mimo tego czyta się ją łatwo i przyjemnie. Całość dopełniają rewelacyjne ilustracje, których autorką jest Joanna Rusinek 👍. Jeśli chcecie dziecku pokazać, że przyjaciele są ważni jest to książka właśnie dla Was 😀. A jak nie będziecie mieli już sił na czytanie to wspomoże Was, Piotr Fronczewski, który czyta dla nas książkę na dołączonej płycie z audiobookiem 😀. 


Mania czy Ania - tym razem coś bardziej dla dziewczynek 😀. Poznajemy dwie 9 letnie dziewczynki Anię i Manię, które jeśli chodzi o charakter to bardzo się pomiędzy sobą różnią, natomiast z wyglądu są identyczne. Poznają się dopiero na koloniach na których odkrywają rodzinną tajemnicę, że są siostrami bliźniaczkami. Nikomu oczywiście nie zdradzają, że odkryły rodzinną tajemnicę i postanawiają zrobić wszystko aby ich rodzice byli znowu razem, a z tym jest związane dużo zabawnych historii 😀. Książę specjalnie dla czytelników Wydawnictwa Jungoffska czytają wspólnie Edyta Jungowska i Piotr Fronczewski 😀. 

Wydawnictwo Jungoffska posiada wiele bardzo ciekawych książeczek w swojej ofercie i polecamy Wam przyjrzeć się dokładnie ich ofercie. Każdy znajdzie tam coś dla siebie a jakość wydania jest bardzo wysoka. Książeczki będą wspaniałym pomysłem na prezent dla dzieci - jeśli chcemy rozwijać w nich miłość do czytelnictwa 😀. Za możliwość opisania książek i audiobooków dziękujemy Wydawnictwu Jungoffska  👍


10 komentarzy:

 1. Fajne audiobooki super. Dla dzieci bardzo mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super takie audiobooki. Mam siostrę 5 lat na pewno by jej sie spodobały.
  Pozdrawiam Eva

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podobają te książki sądzę że mojej córce będą się również podobały :) Zapiszę sobie je moja córka ostatnio czytałam detektyw pozytywka polecamy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię panią Jungowską, dobrze mi się kojarzy - więc również w jej książeczki u audiobooki chętnie bym się zaopatrzyła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Audiobooki świetnie sprawdzają się szczególnie w podróży.

  OdpowiedzUsuń
 6. Osobiście nie puszczalbym dzieciom audiobooków, chyba że nie miałbym na nic czasu, to zamiast mnie audiobook :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Do spania lubiłam puszczać siostrze takie audiobooki

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzieci to teraz mają atrakcje, za moich czasów to mogłam zapomnieć o takich udogodnieniach.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jako dziecko chętnie słuchałam audiobooków. Były co prawda w innej formie, i często z głośników płynął głos mojego taty, ale byłam nimi zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Najlepiej chyba najpierw przyzwyczaić dziecko do książek, wtedy może być łatwiej zainteresować je audiobookami :).

  OdpowiedzUsuń

Etykiety