poniedziałek, 11 marca 2019

Seria Poznaj swój kraj - Wydawnictwa Aksjomat

Poznaj swój kraj - Wydawnictwa Aksjomat recenzjaRecenzja książki poznaj swój kraj aksjomat, blog atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Poznaj swój kraj aksjomat recenzja blog atrakcyjne wakacje z dzieckiemDzisiaj chcielibyśmy Wam przedstawić wspaniałą serię książek dla dzieci Poznaj swój kraj, która została wydana przez Wydawnictwo Aksjomat. My opiszemy dzisiaj trzy książki, które wchodzą w skład tej serii:


Są to trzy książki, które możemy kupić oddzielnie bądź w zestawie (wtedy jest trochę taniej 😀). Są pięknie wydane, w dużym formacie, a do tego w twardej oprawie, co sprawia, że będą służyły dzieciom naprawdę długo. My bardzo lubimy poznawać nasz kraj i to na wielu płaszczyznach i te książki zdecydowanie ułatwiają to poznawanie. Dzięki nim poznamy zarówno kulturę i historię odwiedzanych przez nas regionów Polski, ale poznamy także florę i faunę 👍. 


Najlepszy blog atrakcyjne wakacje z dzieckiem


Polska moja ojczyzna - Wydawnictwa AksjomatRecenzja książki Polska moja ojczyzna na blogu atrakcyjne wakacje z dzieckiem, wydawnictwo Aksjomat


Naszą przygodę z tą serią rozpoczęliśmy od tytułu "Polska moja ojczyzna" Jest to takie kompendium wiedzy  dla dzieci gdzie znajdą najważniejsze i przede wszystkim aktualne informacje na temat naszego państwa. Już na pierwszych stronach znajdziemy mapkę, gdzie mamy uwzględnione Polskę wraz z jej sąsiadami. Są tam, również podstawowe informację, jak powierzchnia naszego kraju i łączna długość granic.   Zapoznamy się tu także z polskimi symbolami narodowymi, czyli flagą, godłem i hymnem i poznamy historię naszego kraju w powiązaniu z Unią Europejską.   


Następnie poznamy wszystkie Parki Narodowe, podstawowe wiadomości na temat rolnictwa i leśnictwa, a także zapoznamy się z regionami jakie znajdziemy w naszym pięknym kraju. I wtedy to co dla nas najciekawsze, czyli opisy wszystkich województw, dzięki czemu możemy planować nasze wycieczki 😀. Każde województwo jest bardzo dokładnie opisane, z umiejscowieniem go na mapie i stolicą danego województwa. Poza podstawowymi informacjami znajdziemy tu piękne zdjęcia i opisy miejsc, które warto odwiedzić. My już dzięki tej książce odwiedziliśmy trochę takich miejsc o których wcześniej nie wiedzieliśmy. Możemy zwiedzić wszystko od morz aż po góry i wybrać to co nas interesuje najbardziej i w najbliższych możliwych terminach odwiedzać te miejsca. Jest to książka idealna dla dzieci, przyda się do planowania podróży, ale również jako  pomoc naukowa w szkole 😀.

Polska przyroda - Wydawnictwa Aksjomat 


Polska przyroda recenzja książki na blogu atrakcyjne wakacje z dzieckiem, aksjomat


Zwierzęta w Polsce

Tu mamy książkę podzieloną na dwie główne części plus bardzo interesujący wstęp, gdzie dzieci dowiedzą się jak należy zachowywać się w parkach narodowych. Następnie mamy dwa duże działy, czyli zwierzęta i rośliny. Dowiemy się, że zwierzęta różnią się od siebie bardzo wyglądem, budową ciała, sposobem rozmnażania, a także trybem życia. Poznamy krótką charakterystykę ssaków, ptaków, ryb, płazów i gadów. W dalszej części  przedstawieni zostaną wybrani przedstawiciele danych zwierząt, nam bardzo spodobały się informację, gdzie dane zwierzę żyje, co je i jak ma się do wielkości człowieka 👍.
Roślinność w Polsce 

Dowiemy się czym różnią się rośliny od zwierząt i dowiemy się dlaczego większość z nich ma kolor zielony. Poznamy podstawowy podział roślin i w końcu dzieci będą wiedziały dlaczego do życia niezbędne są nam rośliny i w związku z tym warto dbać o nasze środowisko. Jeśli podczas codziennych spacerów lub dłuższych wyjazdów zdarzało się Wam, że nie potrafiliście odpowiedzieć dziecku, co to za roślina gdzieś rośnie, to teraz już nie powinno być tego problemu. Dzięki książce zarówno dzieci jak i dorośli poznają dużo nowych nazw roślin, które możemy spotkać w naszym kraju 😀. Oczywiście wszystkie opisy wzbogacone są licznymi ilustracjami i zdjęciami, dzięki czemu łatwiej będzie nam rozpoznać daną roślinę w rzeczywistości. 
Polska historia 


Polska historia, recenzja na blogu atrakcyjne wakacje z dzieckiem


Uważamy, że każde dziecko powinno znać podstawowe informacje historyczne o swoim kraju i ta książka jest tu znakomitym pomocnikiem. W bardzo przystępny dla dzieci sposób jest przedstawiona cała historia naszego państwa od czasów pradawnych, przez Mieszka, aż po historię nowoczesną. Znajdziemy tu wszystkie najważniejsze daty i postacie i co najważniejsze jest to podane w łatwy dla dziecka sposób. Liczne ilustracje, ryciny map tylko ułatwiają zrozumienie tematu. Na końcu książki znajdziemy świetne zestawienia: 
 • Ważne daty
 • Władcy Polski
 • Historia naszego godła na przestrzeni wieków
Mając tą książkę gwarantuje Wam, że dzieci chętnie będą się zaznajamiały z naszą historią i nie będzie żadnych problemów w szkole z tym przedmiotem 😀.


Seria Poznaj swój kraj to idealne książki zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych. My dzięki tej serii podróżujemy po naszym kraju bardziej świadomie. Poznajemy nasz kraj na wielu płaszczyznach, poza historią i zabytkami, zwracamy większą uwagę na roślinność i zwierzęta. Całość może być wspaniałym  pomysłem na prezent, jest pięknie wydana i ucieszy każde dziecko. 

Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Aksjomat 👍26 komentarzy:

 1. Bardzo podoba mi się ta seria,wygląda przystępnie dla dzieci,dużo pięknych ilustracji :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie bardzo ładnie wydane książeczki! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie wydane książki, ilustracje zachęcają do czytania

  OdpowiedzUsuń
 4. Nasz synek jest bardzo ciekawy świata i zagadnień przyrodniczych - więc byłby taką serią uradowany :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie mi się przypomniało, że na strychu mam takie książki :) Będzie jak znalazł na potem..

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne, edukacyjne publikacje :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Genialny pomysł na serię. Wielu dorosłych niewiele wie o naszym kraju. Warto, aby dzieci znały chociaż podstawy. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne książki. Geografia Polski dla najmłodszych

  OdpowiedzUsuń
 9. Znam te książki. Bardzo dobre moim zdaniem wydanie. A dzieci w bibliotece bardzo je lubią :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajny pomysł na zaznajomienie dzieci z miejscem, w którym żyją :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Mój starszy synek byłby zachwycony!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiamy takie książeczki pełne wiedzy <3

  OdpowiedzUsuń
 13. Te książeczki wydają się naprawdę ciekawe. :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. książki są świetne bo używamy ich w naszej rodzince

  OdpowiedzUsuń
 15. Mamy jedną z tych książek. Jest pięknie wydana.

  OdpowiedzUsuń
 16. Wygląda na ciekawą. Musi być naprawdę przydatna dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetne książeczki. Szkpda, że już kupiliśmy jakieś encyklopedie na zakończenie przedszkola dzieciakm, bo te by były o niebo lepsze.

  OdpowiedzUsuń
 18. Super ze takie kolorowe pouczajace książki powstają

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetna forma nauki i rozrywki :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Chętnie zaglądam w takie posty.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ta seria wygląda naprawdę ciekawie. Te książki muszą być pouczające i ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 22. Super książki, poznawcze... Szkoda, że mam duże dzieci, ale polecę sąsiadom z piątką bachorów :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Super, uwielbiam taką tematykę. Zapisuję sobie na liście do kupienia dla dzieci. Takie serie są najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
 24. Natalia Buczyńska17 marca 2019 16:25

  Jestem ciekawa jak sprawdza się u mnie. Może zaspokoją ciekawość malucha który chciałby wszystko o wszystkim wiedzieć ��

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie