niedziela, 3 marca 2019

"Wielki dzień Małej Króliczki" i "Moja wspaniała Przyjaciołka" Wydawnictwa Wilga

Idealne książki dla dzieci


Przyjaźń i zrozumienie to bardzo ważne rzeczy w życiu każdego człowieka, także i naszych dzieci. Właśnie o tym będą książki  które dzisiaj Wam przedstawimy na blogu. 

Moja wspaniała Przyjaciołka wydawnictwa Wilga 


Pierwsza z nich to "Moja wspaniała Przyjaciółka". Książka głównie przeznaczona dla dziewczynek a to że względu na kolory książeczki (trochę różowe) no i same główne bohaterki, które są też dziewczynkami. Poznamy tu Lulę i Lenkę - dwie dziewczynki, które bardzo się przyjaźnią, choć są zupełnie inne. Jedna z nich lubi lato, a druga zimę, jedna koty, a druga psy. Różni je wiele innych rzeczy ale mimo to bardzo się przyjaźnią 😀.
Niestety jak to bywa u dzieci pewnego dnia dochodzi do kłótni i przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. O co poszło dziewczynkom i czy ich przyjaźń przetrwa próbę czasu? Tego oczysiwcie Wam nie zdradzimy byście mogli tak jak my z wypiekami na policzkach śledzić losy przyjaciółek aż do końca 😀.

Książkę tą polecamy głównie dla dziewczynek, które właśnie w wieku przedszkolnym czy też wczesnoszkolnym zawiązują pierwsze przyjaźnie. Niestety tak szybko jak znajdują sobie przyjaciółki, to równie szybko potrafią się poróżnić, a wszystko przez drobnostki i rzeczy, które można łatwo i szybko wytłumaczyć. Książka wspaniale również pokazuje dzieciom, że prawdziwa przyjaciółka nie musi być podobna do nas tylko musi nas rozumieć 😀. Całość dopełniają piękne i niezwykłe ilustracje.
Wielki Dzień Małej Króliczki - nasza recenzja


"Wielki dzień Małej Króliczki"  - książka porusza bardzo ważny temat w dzisiejszych czasach. Chodzi mi o chroniczny brak czasu i zabieganie rodziców a przecież dzieci potrzebują aby poświęcić im dużo czasu. 

Tu poznajemy Małą Króliczki, która chciałby się z kimś pobawić ale wszyscy są zajęci swoimi sprawami 😒. Ale jest też bardziej radosna część książki, nasza bohaterka posatanawia udać się z dziadkiem pomagać mu w jego pracach 😁. Staje się ona pomocą dziadka, z czego jest bardzo zadowolona 😁. Podczas wspólnego przebywania zobaczy jak dużo pracy ma dziadek i ilu różnym osobom pomaga 😁. Świetna historia pokazująca jak ważna jest bezinteresowna pomoc innym potrzebującym. Na uwagę zasługuje także opis relacji dziadek - wnuczka, która jest bardzo ciepło opisana - właśnie tak jak powinno być 👍.Za możliwość opisania książek dziękujemy Wydawnictwu Wilga 👍

14 komentarzy:

 1. O przyjaźni z dziećmi trzeba wcześnie rozmawiać tłumaczyć a książki są dobre do takich rozmów...

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie książeczki są piękne. Okładki przyciągają wzrok. Ale jestem jak najbardziej ciekawa tej o dziewczynkach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety dziś rodzice mało mają czasu dla swoich dzieci i książka o króliczkach napewno dobrze to pokazuje

  OdpowiedzUsuń
 4. My czytamy codziennie przed snem więc polecajki są w cenie ❤️

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna propozycja dla malców.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne do poczytania do snu! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka o króliczce mnie urzekła :) Śliczne ilustracje i zdaje się, że bardzo wartościowa treść :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tesknie za dziecinstwem gdy czytam twoje opisy

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo podoba mi się ta książka o króliczce. Świetne ilustracje!

  OdpowiedzUsuń
 10. Obie są fajne, ale ta druga jest absolutnie cudowna <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Książeczki niosące przesłanie są najlepszą nauką dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Obie książeczki bardzo ciekawe. Doskonałe dla własnych pociech, jak i odwiedzanych dzieci. Świetna recenzja.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie