niedziela, 3 marca 2019

"Wielki dzień Małej Króliczki" i "Moja wspaniała Przyjaciołka" Wydawnictwa Wilga

Idealne książki dla dzieci


Przyjaźń i zrozumienie to bardzo ważne rzeczy w życiu każdego człowieka, także i naszych dzieci. Właśnie o tym będą książki  które dzisiaj Wam przedstawimy na blogu. 

Moja wspaniała Przyjaciołka wydawnictwa Wilga 


Pierwsza z nich to "Moja wspaniała Przyjaciółka". Książka głównie przeznaczona dla dziewczynek a to że względu na kolory książeczki (trochę różowe) no i same główne bohaterki, które są też dziewczynkami. Poznamy tu Lulę i Lenkę - dwie dziewczynki, które bardzo się przyjaźnią, choć są zupełnie inne. Jedna z nich lubi lato, a druga zimę, jedna koty, a druga psy. Różni je wiele innych rzeczy ale mimo to bardzo się przyjaźnią 😀.
Niestety jak to bywa u dzieci pewnego dnia dochodzi do kłótni i przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. O co poszło dziewczynkom i czy ich przyjaźń przetrwa próbę czasu? Tego oczysiwcie Wam nie zdradzimy byście mogli tak jak my z wypiekami na policzkach śledzić losy przyjaciółek aż do końca 😀.

Książkę tą polecamy głównie dla dziewczynek, które właśnie w wieku przedszkolnym czy też wczesnoszkolnym zawiązują pierwsze przyjaźnie. Niestety tak szybko jak znajdują sobie przyjaciółki, to równie szybko potrafią się poróżnić, a wszystko przez drobnostki i rzeczy, które można łatwo i szybko wytłumaczyć. Książka wspaniale również pokazuje dzieciom, że prawdziwa przyjaciółka nie musi być podobna do nas tylko musi nas rozumieć 😀. Całość dopełniają piękne i niezwykłe ilustracje.
Wielki Dzień Małej Króliczki - nasza recenzja


"Wielki dzień Małej Króliczki"  - książka porusza bardzo ważny temat w dzisiejszych czasach. Chodzi mi o chroniczny brak czasu i zabieganie rodziców a przecież dzieci potrzebują aby poświęcić im dużo czasu. 

Tu poznajemy Małą Króliczki, która chciałby się z kimś pobawić ale wszyscy są zajęci swoimi sprawami 😒. Ale jest też bardziej radosna część książki, nasza bohaterka posatanawia udać się z dziadkiem pomagać mu w jego pracach 😁. Staje się ona pomocą dziadka, z czego jest bardzo zadowolona 😁. Podczas wspólnego przebywania zobaczy jak dużo pracy ma dziadek i ilu różnym osobom pomaga 😁. Świetna historia pokazująca jak ważna jest bezinteresowna pomoc innym potrzebującym. Na uwagę zasługuje także opis relacji dziadek - wnuczka, która jest bardzo ciepło opisana - właśnie tak jak powinno być 👍.Za możliwość opisania książek dziękujemy Wydawnictwu Wilga 👍

14 komentarzy:

 1. O przyjaźni z dziećmi trzeba wcześnie rozmawiać tłumaczyć a książki są dobre do takich rozmów...

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie książeczki są piękne. Okładki przyciągają wzrok. Ale jestem jak najbardziej ciekawa tej o dziewczynkach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety dziś rodzice mało mają czasu dla swoich dzieci i książka o króliczkach napewno dobrze to pokazuje

  OdpowiedzUsuń
 4. My czytamy codziennie przed snem więc polecajki są w cenie ❤️

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna propozycja dla malców.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne do poczytania do snu! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka o króliczce mnie urzekła :) Śliczne ilustracje i zdaje się, że bardzo wartościowa treść :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tesknie za dziecinstwem gdy czytam twoje opisy

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo podoba mi się ta książka o króliczce. Świetne ilustracje!

  OdpowiedzUsuń
 10. Obie są fajne, ale ta druga jest absolutnie cudowna <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Książeczki niosące przesłanie są najlepszą nauką dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Obie książeczki bardzo ciekawe. Doskonałe dla własnych pociech, jak i odwiedzanych dzieci. Świetna recenzja.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety