piątek, 1 marca 2019

Akademia Mądrego Dziecka - Egmont

Akademia Mądrego Dziecka recenzja na blogu 


Dzisiaj kolejne części z serii Akademii Mądrego Dziecka od Egmont. Tym razem będzie jednak coś dla troszkę starszych dzieci 😀. Opiszemy trzy zeszyty ćwiczeń:

 • Flagi świata 
 • Która godzina 
 • Tabliczka mnożenia
Recenzja na blogu, czytamy z Egmont, wydawnictwo Egmont


Pięknie wydane zeszyty, które ułatwią edukację naszych dzieci 😀. W środku znajdziemy mnóstwo zadań, które pomogą naszym dzieciom w opanowaniu materiału 😀. Oczywiście znajdziemy też tam coś, za czym nasze dzieciaki przepadają czyli naklejki 😀. Jest to bardzo motywujące i dzieci bardzo się starają 😀. Wszystkie zeszyty stworzone są przez ekspertów edukacyjnych w danych tematach 👍.

"Która godzina" Akademia Mądrego Dziecka


"Która godzina" - Zaczniemy opis od tego zeszytu ponieważ jest on u nas najbardziej na czasie 👍. Jesteśmy właśnie na etapie doskonalenia nauki korzystania z zegara i dzięki temu zeszytowi idzie nam już naprawdę całkiem nieźle 😀. Ale przyznać muszę, że początki wcale nie były takie łatwe i pojęcie czasu dla dziecka jest pojęciem zupełnie abstrakcyjnym 😀. Odczytywanie godzin z zegara

Jak wytłumaczyć dzieciom co znaczy "kwadrans" czy "wpół", te wszystkie informacje znajdziemy w tym zeszycie i wszystko zostanie pokazane również na zegarze 😀. W zadaniach, które uczą odczytywania godzin wykorzystane są naklejki, zegary gdzie trzeba dorysować wskazówki i plakat na którym jest ogromny zegar do nauki 😀. Oczywiście w zeszytach tych wykorzystywano również motywujące działanie naklejek 😀, dzieci uwielbiają je naklejać.

"Flagi Świata" Akademia Mądrego Dziecka


"Flagi Świata" - rewelacyjny zeszyt ćwiczeń, który może zachęcić dziecko do poznawania naszego świata 😀. Możemy wyruszyć z dzieckiem w podróż palcem po mapie i po kolei odwiedzać różne państwa naszej planety. Poznamy ich flagi a także ciekawostki związane z różnymi krajami 😀. 
Akademia Mądrego Dziecka nauka przez zabawę 


Dzięki naklejkom dzieci bardzo chętnie rozwiązują zadania z tego zeszytu a przy okazji pozostają im w pamięci poszczególne flagi i oswajają się z mapami 😀. Poznamy wszystkie kontynenty, różne państwa, a także ich stolicę, kiedy dziecko w szkole będzie miało geografie to na pewno będzie mogło się pochwalić swoją wiedzą 👍. Forma zabawy jest najlepszym sposobem na efektywną naukę 😀.


"Tabliczka mnożenia"  Akademia Mądrego Dziecka


"Tabliczka mnożenia" - chyba każdy z nas przez to przechodził 😀. Jednym nauka tabliczki mnożenia szła lepiej, innym trochę gorzej, ale takich pomocy naukowych jak obecnie to kiedyś nie było. Tu mamy wszystko pięknie przedstawione, z przykładami i nakjekami, które dzieci przecież tak lubią. Motywują one bynajmniej nasze dzieci do działania i prawidłowego rozwiązywania. My właśnie po mału zaczynamy tabliczkę mnożenia i zeszyt ten bardzo nam to ułatwia 😀. A plakat jest znakomitą pomocą naukową ale i wystrojem pokoju 😀.
Matematyka na wesoło z Egmont 


Wydawnictwo Egmont przygotowało wspaniałą pomoc naukową dla wszystkich małych adeptów matematyki 😀. Zapewniam Was, że nawet dla dzieci, które nie przepadają za matematyką będzie to wspaniała pomoc i z chęcią będą robić zadania 😀. 
Polecamy całą serię Akademia Mądrego Dziecka i dla mniejszych i dla większych, są to znakomite pomoce naukowe, które wspomagają w rozwoju wszystkie dzieci 👍. 

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu Egmont 👍


11 komentarzy:

 1. Pamiętam, że w mojej klasie był pewien problem z odczytywaniem godzin z zegara :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Super artykuł i tematyka mi bliska. Ja mając u cznia nauczanie indywidualne wyjaśniłam mu w temacie nauki godzin, że dłuższa wskazówka to minuty - bo jest och więcej czyli 60. Krótsza to godziny, bo jest ich mniej - 12. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. More dziecko ma coraz więcej książeczek, które lubi.Ostatnio jego ulubiona nosi tytuł "Kto zjadł Biedronkę?"

  OdpowiedzUsuń
 4. Flagi świata sama musiałabym ogarnąć :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne są te książeczki dla dzieci, super :)

  OdpowiedzUsuń
 6. my czytamy z dziekciem od samego poczatku i mysle ze udalo nam sie wpoić w niej miloscdo ksiazek

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne propozycje. Moja młodsza córka ma problem z zegarem, więc byłoby jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo zegary to dla synka mojego przyjeciala, oszalałby!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajne książeczki dla najmłodszych ;) czy wydawnictwo posiada w swojej ofercie więcej takich książeczek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydawnictwo posiada bardzo dużo tego typu książeczek i to dla różnych grup wiekowych 😀

   Usuń
 10. Znów bardzo interesująco. Nie dość, że kolorowo to z ciekawą porcją wiedzy. Czegóż można chcieć więcej od tego rodzaju książeczek.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety