piątek, 29 marca 2019

"Dumbo" i "101 dalmatyńczyków" - Egmont

Dumbo i 101 dalmatyńczyków - recenzja na blogu


Recenzja książki Dumbo, recenzja książki 101 dalmatyńczyków, blog atrakcyjne wakacje z dzieckiem, najlepsze recenzję książek dla dzieci

Dzisiaj chcemy Wam przedstawić na blogu dwie piękne bajki znanego wszystkim Disneya 😁. Będzie to Dumbo i 101 dalmatyńczyków. Myślę, że większość z dzieci zna już obie te bajki z dużego ekranu, a tu będziemy mieli okazję je poznać w wersji książkowej, to wszystko dzięki Wydawnictwu Egmont.


Dumbo Wydawnictwa Egmont

Recenzja książki Dumbo blog atrakcyjne wakacje z dzieckiemJako pierwszą przedstawimy Wam opowieść o słoniku, który mieszkał w cyrku razem ze swoją mamą Jumbo. Jako, że mały słonik miał bardzo duże uszy, był bardzo często wyśmiewany przez innych. Pewnego dnia jednak miarka się przebrała i kiedy ludzie kolejny raz dokuczali Dumbo, to w jego obronie stanęła jego mama. Niestety spotkała ją surowa kara i została rozdzielona że swoim synem i uwięziona 😒. Bardzo tęsknią za sobą ale nie wiadomo czy uda im się jeszcze kiedyś spotkać. Dumbo zaprzyjaźnia się też z Timem - myszką, który pomaga mu przetrwać trudne chwilę 😁. Czy mały słonik spotka jeszcze swoją mamę? Czy będą szczęśliwi? To oczywiście po lekturze książki się dowiecie 👍.

Pomimo tego, że historia ta ma już kilkadziesiąt lat to temat jest wciąż aktualny i można powiedzieć, że ponadczasowy. Książka poza piękną historią i ilustracjami daje tak naprawdę dziecku dużo więcej. Pokazuje  że nie można się śmiać z innych, ale pokazuje również, że to co może wydawać się wadą, może stać się zaletą 😁. Uczy wiary w siebie i wiary we własne możliwości 👍. 


101 dalmatyńczyków - recenzja na blogu Atrakcyjne wakacje z dzieckiem recenzja książki na blogu, Egmont


Drugą książką będzie równie znana opowieść Disneya - 101 dalmatyńczyków. Myślę, że ta historia jest znana jeszcze bardziej niż przygody małego słonika. Jest to historia opowiadająca losy Ponga i Perdity, których opiekunowie zamieszkali razem, a psom oczywiście bardzo to się podobało, bo się kochali 😁. Na świat przyszły także ich potomkowie - małe szczeniaczki i wtedy pojawiają się też pierwsze problemy. Do właścicieli przychodzi ich stara znajoma, która chętnie by kupiła szczeniaki. Ci jednak się nie zgodzili i Cruella postanawia uknuć intrygę, aby zdobyć futro z dalmatyńczyków. Czy jej się to uda? Pewnie większość z Was zna odpowiedź na to pytanie, ale dla tych którzy nie znają, nie będę zdradzać zakończenia 😁.
Bajki Disneya dla dzieci


Seria Disney Najpiękniejsze filmy bardzo spodobała się naszym dzieciom ale i nam, przywołując wspomnienia z dzieciństwa 😁. Piękne historie, które warto aby poznało każde dziecko. Z każdej z nich może się czegoś nauczyć i jest to wspaniały materiał do przemyśleń. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne wydania z tej serii. Atutem jest również piękne wydanie i niewysoka cena 👍.
Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Egmont 👍


16 komentarzy:

 1. Disney to zawsze pewniak chociazby na prezent. Zresztą my w domu mamy chyba z 5 różnych wydań samych dalmatyńczykow 😂

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy słonika- dziewczyny zauroczone nim bardzo- fajne lekkie ksiązki na dobranoc z przekazami- takie lubimy

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam, że za czasów swojego dzieciństwa miałem podobną stylistycznie książkę o myszach (Bernard i Bianca). Chyba też postaci Disneya. Niemal identyczna szata graficzna. Bardzo mi się podoba. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiamy Disneya czy to w wersji animacji czy też w filmowej. Książeczki też sa bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne teraz są te książeczki dla najmłodszych. Za moich czasów, kiedy ja byłam młoda, nie było tyle fajnych książek

  OdpowiedzUsuń
 6. Przypomniałaś mi dzieciństwo i jeszcze te piękne rysowane ilustracje w książeczkach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Też mamy te ksiazeczki, są urocze :) Miło jest poczytać o przygodach ulubionych bajkowych bohaterów :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mamy też te książeczki, są śliczne. Te postaci zawsze będą na topie dziecięcego świata.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jako dziecko lubiłam i Dumbo i Dalmatyńczyki

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam takie książeczki w domu. Szczególnie lubię tą o Dalmatyńczykach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę że moje dziewczynki byłyby zachwycone tymi bajkami :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ładne ilustracje w obydwu książkach, chociaż ani Dumbo ani 101 Dalmatyńczyków nie były moimi ulubionymi bajkami.

  kuferkulturalny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Przypomniało Mi się moje dzieciństwo :) dalmatynczyki uwielbiałam ale Dumbo nie mogłam obejrzeć, tak strasznie płakałam

  OdpowiedzUsuń
 14. Moje dzieciństwo to pięknie wydane książki i piękne bajki i baśnie. Potem długie lata posuchy, ale widzę, że moje przyszłe wnuki podobnie jak ja będą mogły mieć przyjemność z czytania i oglądania pięknych ilustracji.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dalmatyńczyki uwielbiałam jako dziecko.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety