środa, 13 lutego 2019

"Królik Franek" Wydawnictwa Wilga

Królik Franek - recenzja 

Dzisiaj opowiemy Wam o serii książeczek od Wydawnictwa Wilga o Króliku Franku 😁. 


Wilga


Idealna książka dla dzieci


Bohaterem tej serii jest sympatyczny królik o imieniu Franek, który chodzi do przedszkola i w każdej części poznajemy jego nowe historie 😁. Autorką jest Marta Krzemińska i przy współpracy z psycholog dziecięcą Martą Żysko - Pałubą ukazują dzieciom ale i dorosłych bardzo pozytywne wzorce, które warto utrwalać u dzieci 😀. 


Recenzja
My dzisiaj przedstawiamy Wam trzy różne opowieści z życia królika Franka 😀. 

"Królik Franek i bójka w przedszkolu" 
"Królik Franek i dobre zwyczaje "
"Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy" 


Królik Franek i bójka w przedszkolu 


Królik Franek i bójka w przedszkolu - to bardzo ciepła i pouczająca historia. Królik Franek bardzo lubi chodzić do swojego przedszkola, jednak pewnego dnia bardzo się zdenerwował ponieważ jeden z kolegów mu dokuczał. Franek że złości uderza kolegę, który tego dnia był bardzo niemiły dla niego - ale bardzo szybko żałuję swojego czynu i się wstydzi tego co zrobił. Jak wie każdy z nas dorosłych, dzieci nie zawsze radzą sobie ze swoimi emocjami i nasza w tym rola aby ich tego nauczyć 😀. I tu bardzo pomocna jest ta opowieść. 

Foksal


Królik Franek i dobre zwyczaje 


Królik Franek i dobre zwyczaje - jeśli Wasze dzieci także nie lubią się dzielić swoimi zabawkami i innymi rzeczami to spróbujcie z nimi przeczytać tą książkę. Franek także miał ten problem aż do czasu kiedy zobaczył, że mama pomaga nieznajomej osobie. Początkowo nie mógł zrozumieć jak tak można ale z czasem się przekonał. Choć tu trzeba być ostrożnym aby nie popadać w skrajności ale to już sprawa dla rodziców aby odpowiednio wytłumaczyć 😀. 
Królik Franek i tajemnica zabawy


Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy - nasz tytułowy bohater uwielbia grać w różnego rodzaju gry. Jego ulubiona to memory, gdzie w przedszkolu nie ma sobie równych i zawsze wygrywa 😀. Kiedy pewnego dnia Franek otrzymuje grę memory od rodziców, to jest pewny, że też wszystkich ogra. Niestety dla Franka rzeczywistość okazuje się brutalna i przekona się, że nie zawsze można wygrywać. Niestety bardzo ciężko mu się z tym pogodzić i to zrozumieć. Ale jak to w książkach dla dzieci, wszystko dobrze się skończy i ktoś mu wszystko wytłumaczy 😀. Czy zrozumie i kto mu wytłumaczy to już zapraszamy do lektury 😀. Idealna książka dla maluchów Wszystkie opowieści o Franku są bardzo krótkie, napisane prostym językiem i idealnie docierają do dzieci. Fajne jest to, że każde dziecko chodzące do przedszkola może we Franku zobaczyć siebie i swoje mniejsze lub większe problemy. Dzięki książce maluchy zobaczą jak można rozwiązać takie sytuacje, a dla rodziców jest to idealna książeczka aby z dzieckiem porozmawiać o emocjach swoich i innych 😀. My ze swojej strony szczerze polecamy całą serię 👍. Świetnym rozwiązaniem są pytania do dzieci na końcu książeczki 👍

Za możliwość opisania książeczek dziękujemy Wydawnictwu Wilga

15 komentarzy:

 1. Ta seria wydaje się być ciekawą propozycją wychowawczą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po takie książeczki to sama chętnie bym sięgnęła i pozerkała na ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 3. przepiękne ilustracje! oj jak człowiek ogląda takie rzeczy, to coraz częściej nie może się doczekać, aż będzie miał komu je kupować ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyjemne, bardzo estetyczne książeczki. W sumie królik i na Wielkanoc pasuje :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochany ten królik. Super, że coraz więcej takich ciekawych książeczek wychodzi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Warto za pomocą takich bajeczek uczyć swoje dzieci

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiamy książeczki ale tego królika nie znamy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Królik Franek to nasz ulubieniec - ale przegapilismy, ze pojawily sie nowe czesci. Musimy to nadrobic :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przesłodkie ilustracje, i fajne tematycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny pomysł na prezent dla młodego czytelnika ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Aż przypomniały mi się książeczki z dzieciństwa

  OdpowiedzUsuń

Etykiety