piątek, 22 lutego 2019

"Feliks u dzieci na krańcach świata" Wydawnictwa Mamika

Feliks u dzieci na krańcach świata - recenzja na blogu 


Dzisiaj poznamy dzielnego pluszaka - zajączka Feliksa, który podróżuje po świecie 😁. Jego historię możecie poznać w książce "Feliks u dzieci na krańcach świata" Wydawnictwa Mamika


Recenzja książki Feliks u dzieci na krańcach świata na blogu atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Zająć Feliks zwiedza świat 


Zając jest najlepszym przyjacielem Zosi, ale niestety podczas wakacji w Szwecji przydarzył się wypadek i Feliks wypadł z żaglówki, którą podróżowali. Zająca nie udało się odrazu uratować jednak nie był to powód do obaw bo umiał sobie poradzić i zawsze wracał 😁. Teraz dzięki temu wypadkowi Feliks udał się do najdalszych krańców naszego świata i oczywiście o wszystkim informował Zosie 👍. Ze wszystkich swoich podróży przesyła jej specjalne listy wraz z opisem miejsc i bardzo często również jakąś drobną pamiątką 😁. 


Wydawnictwo Mamika, recenzje książek dla dzieci


Jeśli chcecie się dowiedzieć kim są Samowie? Poznać historię dziewczynki wedrujacej po Saharze? A może odwiedzić San Francisco, Nową Zelandię i Izrael? Właśnie te wszystkie miejsca odwiedził nasz dzielny zając i dzieli się tym w przesyłanych listach. Jest to bardzo dobry sposób aby pokazać dzieciom jak różny jest nasz świat, jakie mamy zróżnicowanie kulturowe i jak się żyje w innych zakątkach naszej ziemi.
Feliks u dzieci na krańcach świata 


Pięknie oprawiona książeczka w twardej okładce, ze świetnymi ilustracjami, ale i tak to co najbardziej zwraca uwagę to prawdziwe listy pisane przez zająca, które są umieszczone w książce w kopertach zaadresowanych do Zosi 😁. Listy są pisane pismem pisanym co młodszym dzieciom może przysporzyć trochę trudności w czytaniu - no ale przecież o to chodzi w listach żeby były pisane osobiście 😁. 

Polecamy wszystkim tą piękna serię książeczek i już nie możemy doczekać się kolejnych 👍. 
Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwu Mamika 😀
13 komentarzy:

 1. Coś w sam raz dla miłośników wszelakich podróży - a więc i dla nas, zdecydowanie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się konwencja listów :) Dziś, kiedy listy należą do przeszłości, to fajny akcent :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znamy Feliksa z książeczki świątecznej. Tośkowi lektura bardzo się podobała. Szczególnie listy zrobiły na nim wrażenie i prosił nas, abyśmy mu je Czytali. Świetny pomysł na dodatek do książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książeczka dla małych próżnikow

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna książeczka dla dzieci. Podróżnicy mali to świetne wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tego wydawnictwa, ale musze poznać, bo książka jest cudna <3

  OdpowiedzUsuń
 7. zająca feliksa poznaliśmy przy okazji poprzednich wydań

  OdpowiedzUsuń
 8. Uroczy pomysł z tymi listami w kopertach :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajne, za moich czasów nie było takich ciekawych pozycji dla dzieci ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem pewna, że mojej córce by się ta książka spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wydawnictwa nie znam ale książeczka wygląda na ciekawą propozycję

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetna książka. Nie znałam tego wydawnictwa.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie