niedziela, 17 lutego 2019

Atrakcje województwa świętokrzyskiego


Ciekawy, co warto zobaczyć w województwie świętokrzyskim?

Mamy nadzieję, że dzięki naszej liście sprawdzonych miejsc będziesz nieco mniej zagubiony przed podróżą.

Co warto zobaczyć w województwie świętokrzyskim?
Województwo świętokrzyskie ma turystom, jak i mieszkańcom naprawdę sporo do zaoferowania. Tylko od  nas tak naprawdę zależy, na którą z danych atrakcji skusimy się w pierwszej kolejności. Na początek możemy wybrać się do miejscowości typowo uzdrowiskowej, gdzie można przyjemnie spędzić kilka dni. Mowa o Busku-Zdrój, które jest naprawdę warte Waszej uwagi, jeśli lubicie takie klimaty. Chęciny przywitają Was przepięknym, starodawnym zamkiem. Nie zrażajcie się tym, że aby się do niego dostać, trzeba się najść sporo pod górkę. Chrusty to kompleks ,,Oceanika” dla dzieci, w którym jest sporo wystaw i żywych ryb w akwariach. Kompleks połączony jest z Parkiem Miniatur, więc warto zawczasu kupić bilet łączony na obie atrakcje.
Co warto zobaczyć w Kielcach?
Jak świętokrzyskie, to nie mogło zabraknąć oczywiście Kielc. A jak stolica województwa, to warto wybrać się na miejski rynek, skąd naprawdę blisko do większości atrakcji. Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej to raczej miejsce dla dorosłych i starszej młodzieży, gdyż jest tam wystawa związana z wojną. Aleja Sław w Kielcach i Jaskinie na Kadzielni to atrakcja także dla dzieci. Kielce to miasto Żeromskiego, a więc warto wybrać się na Skwer jego imienia oraz do Muzeum Stefana Żeromskiego. Naprzeciwko tego ostatniego znajduje się Muzeum Wsi Kieleckiej, czyli tak naprawdę jeden, dość niepozorny, budyneczek. Nam bardzo podobało się także Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Muzeum Historii Kielc.
Gdzie warto wybrać się w świętokrzyskim?
Na uwagę zasługuje także Krajno-Zagórze, gdzie znajduje się wspaniały Park Miniatur                   z całego świata. Robi naprawdę niesamowite wrażenie. W Opatowie warto wybrać się na zwiedzanie miasta i przejść podziemną trasą turystyczną. W Pacanowie kozy kują, o czym możecie się sami przekonać, zwiedzając bezpłatnie teren należący do Europejskiego Centrum Bajki. Samsonów to ruiny huty Józef, udostępnione do zwiedzania bezpłatnie. Sandomierz to miasto słynące przede wszystkim z serialu ,,Ojciec Mateusz”, a więc zobaczymy tam jego Dworek oraz bardzo ciekawą Zbrojownię. Możemy także wejść na wieżę widokową, czy przejść się podziemną trasą turystyczną. Święta Katarzyna spodoba się miłośnikom minerałów i skamieniałości, gdyż znajdziemy tam muzeum o tej tematyce. Jeśli wydaje Wam się, że widzieliście już wszelkiego typu zamki, wybierzcie się do Ujazdu, gdzie czeka na Was Zamek Krzyżtopów. Są to ruiny, przeznaczone do zwiedzania. Całość robi niesamowite wrażenie. Z kolei w Zagnańsku czeka na Was Dąb Bartek oraz mural.
Co warto zobaczyć w świętokrzyskim?
Przedstawiłyśmy Wam sprawdzoną listę miejsc, co warto zobaczyć w świętokrzyskim? Mamy nadzieję, że uda Ci się zobaczyć choć niektóre z polecanych przez nas atrakcji. Pamiętajcie, że są to tylko te miejsca, które odwiedziłyśmy osobiście i możemy je Wam z czystym sumieniem polecić.

Martyna i Paulina Kwiatkowskie
Autorki bloga podróżniczego www.pojedztam.pl

3 komentarze:

  1. Akurat tych terenow jeszcze zbyt dobrze nie znamy - wiec bedziemy musieli to nadrobic :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba muszę się wybrać w tamten region ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie mieliśmy okazji jeszcze odwiedzić tych rejonów, na pewno będziemy musieli to nadrobić

    OdpowiedzUsuń

Etykiety