piątek, 15 lutego 2019

Akademia Mądrego Dziecka - Wydawnictwa Egmont

Nauka przez zabawę


Dzisiaj na blogu przedstawimy Wam serię książeczek dla dzieci z serii Akademia Mądrego Dziecka od Wydawnictwa Egmont 😀. Przedstawimy specjalnie dla Was 5 książeczek - nowości z serii Pierwsze Słowa. We wszystkich znajdziemy coś za czym maluchy ale i większe dzieci wprost przebadają, a są to ruchome elementy, które można przesuwać za pomocą paluszków 😀.

Przedstawimy Wam 

Mądre dziecko z Wydawnictwem EgmontAkademia Mądrego Dziecka to seria wspaniałych książeczek, które Egmont wydaje dla najmłodszych dzieci w celu wspomagania ich rozwoju. Znajdziemy je w różnych kształtach i formatach ale jedno je łączy, a mianowicie nauka poprzez zabawę 👍. Ilustracje we wszystkich książeczkach z tej serii są idealnie dopasowane do wieku, a poruszane tematy pomogą w poznaniu świata 😀. Wszystkie są w pełni bezpieczne nawet dla najmłodszych (zaokrąglone kształty i gruba tektura).


Akademia Mądrego Dziecka 


"Moje ciało"

Idealna pozycja dla małych ciekawskich szkrabów. Dzięki tej książeczce maluch pozna najważniejsze części ciała, będzie potrafił je wskazać i nazwać. Oglądając ilustrację można także z dziećmi porozmawiać na temat zachowania na placach zabaw czy emocji jakie towarzyszą rówieśnikom i rodzicom 😀.


"Strażacy"

Ten tytuł pewnie bardziej zainteresuje małych chłopców ale myślę, że dziewczynki też z chęcią obejrzą tą książeczkę. Nasze dzieci od zawsze przyciągał kolor czerwony a także wóz strażacki, najlepsze zabawki to były właśnie takie samochodziki straży na pilota. Tu z poszczególnych kart dzieci dowiedzą się jak nazywają się poszczególne przedmioty z wyposażenia strażaka. Jednak to co najbardziej spodobało się naszym dzieciom to wyjeżdzający wóz  strażacki  i gaszenie pożaru, co będzie można zobaczyć na filmie na koniec wpisu 😀.


"W lesie"

Tu poznamy leśne zwierzątka i dowiemy się kto mieszka w dziupli a kto w innym miejscu. Poznamy też dzika i dowiemy się czy jest taki groźny jak niektórzy go przedstawiają. Poznamy także rośliny, które możemy zobaczyć w lesie.


"W nocy" 

Dzięki tej książeczce nasze maluchy dowiedzą się co możemy zobaczyć na naszym pięknym niebie. Dowiemy się także jakie zwierzątka wolą żyć w nocy i wtedy właśnie jest czas ich największej aktywności. Co to latarnia morska i jak wygląda i czym się różni od latarni na ulicy - wszystko to zobaczymy w tej książeczce. Nawet księżyc możemy zrobić w dokładnie takiej fazie jak widzimy obecnie przez okno 😀.

"Młode zwierzęta"

Poznamy tu nazwy różnych zwierząt, które przedstawione są razem ze swoimi mamami. Dowiemy się czym bawią się małe zwierzęta i która mama potrafi schować swoje dziecko. Jest to rewelacyjny mini przewodnik po świecie zwierząt.Jest to znakomita seria książeczek dla dzieci i rodziców. Idealnie sprawdzi się podczas codziennych zabaw, a przy okazji pomożemy naszym maluchom poznać świat 😁. Barwne ilustrację i ruchome elementy sprawiają, że dziecko jest jeszcze ciekawsze świata 👍. 


Akademia Mądrego Dziecka recenzja na blogu


A teraz jeszcze opiszemy Wam inne książeczki z serii Akademii Mądrego Dziecka i są to dwie pozycje:
 • "A to było tak" 
 • "Ciekawski kotek"

Troszkę inne książeczki niż z serii pierwsze słowa i znajdziemy tu tekst pisany wierszem. Krótkie, proste rymowanki bardzo szybko wpadają dzieciom w ucho i po kilku czytaniach nasze dzieci już same powtarzały, wiedziały nawet co jest na jakiej stronie 😁. Książki te wyróżniają się przede wszystkim zmieniejszającą się dziurką, która towarzyszy nam podczas całej lektury. Książeczki poza oczywiście poznaniem różnych zwierzątek pozwolą nam z dziećmi porozmawiać naprawdę na różne tematy od emocji po wyobraźnię 😁. Piękne ilustracje, które znajdziemy na każdej stronie sprawiają, że dziecko nie może już się doczekać kolejnej strony 👍. Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Egmont 


22 komentarze:

 1. Książka wydaje się interesująca. Musi być bardzo przydatna ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne sa te ksiazeczki my mamy dwie ostatnie i ciągle w obiegu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie książeczki z dziurami z twardymi stronami - budzą ciekawość.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie właśnie książeczki kupować najmłodszym w prezencie. Zawsze jest radość.

  OdpowiedzUsuń
 5. To jedne z naszych ulubionych książeczek od najmłodszych lat. Z serii otworkami mieliśmy już książki gdy Tosiek był mały. Teraz przeszły dla młodszego. Prezentowane tytuły również posiadamy 😁

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdzieś już widziałam te książeczki, świetne są. :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne te książeczki, aż szkoda że nie mam małych dzieci :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Urocze książeczki dla mniejszych pociech ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajne książeczki. Mój synek bardzo takie lubiła gdy był malutki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mamy te książeczki, są genialne i moje dzieci je uwielbiają.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nasza najulubieńsza pozycja z twojego wpisu to "Moje ciało", Dziecię najcześciej właśnie tę książeczkę bierze ze sobą do łózka.

  OdpowiedzUsuń
 12. My mamy "Kolory" córce bardzo się spodobała ta książeczka i te ruchome elementy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Super! My polecamy serię Smart Books dla najmłodszych, takich na prawdę najmłodszych... :) Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do nas. Mamy już pierwszą recenzje https://uwielbiamytestowanie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Moja latorośl już za duża ale te książeczki to idealny prezent dla niejednego maluszka :)Na pewno skorzystamy z Twojego polecenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Widziałam te książeczki już u kilku osób - są genialne! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jakie fajne ! Ładna grafika i pomysł, mam nadzieje że w przyszłości moje dzieci będą uwielbiać takie książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetne są takie kreatywne książeczki!

  OdpowiedzUsuń
 18. Mój synek już wyrósł z takich książeczek ale tym podobnych mieliśmy trochę :))

  OdpowiedzUsuń
 19. Lubię, gdy książeczki nie tylko bawią, ale i uczą.

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo fajne książeczki, moja siostra korzysta z takich :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Mamy te książeczki i są genialne, bardzo lubiane przez dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 22. Jedną z tych książeczek widziałam u siostrzenicy. Są naprawdę świetne i kolorowe

  OdpowiedzUsuń

Etykiety