piątek, 8 lutego 2019

"Dobre wychowanie" Wydawnictwa Martel

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż"

                                          Janusz Korczak

Dzisiaj chcemy Wam przedstawić książkę Wydawnictwa Martel - "Dobre Wychowanie - wierszem


Jak nauczyć dziecko dobrych manier

Jeśli zastanawiacie się jak nauczyć dziecko dobrego zachowania w każdym miejscu i w każdym czasie to z pomocą przychodzi nam Wydawnictwo Martel 😀. Książka autorstwa Bożeny Pierga w łatwy i przyjazny dziecku sposób pokazuje jak należy zachować się w danej sytuacji. Całość pisana jest wierszem co zdecydowanie sprzyja zapamiętywaniu odpowiedniego zachowania przez dziecko. Gdy córka kilka razy przeczytała te wierszyki część z nich sama sobie powtarzała podczas zabawy 😀. 

Jak wiadomo dzieci bardzo lubią robić na przekór rodzicom i nie zawsze ich słuchać i czasami właśnie taka książka potrafi zdziałać więcej niż ciągłe powtarzanie przez rodzica 😀. 


Książka jest podzielona na kilka działów. I tak poznamy zasady zachowania: na codzień, przy stole, w rodzinie,  wśród przyjaciół a także zasady jakie obowiązują poza domem. 

Nam z racji bezpieczeństwa bardzo podoba się rozdział "sami w domu" w którym mamy zawarte informację co można, a czego nie można robić kiedy sami zostajemy w domu. Mamy ostrzeżenie przed gazem i przed elektrycznością, no i przed nieznajomymi, którzy mogą zapukać do drzwi podczas nieobecności rodziców. Każde dziecko będzie wiedziało jak się wtedy zachować 😀. 


Pamiętajcie, że dzieci najlepiej się uczą poprzez zabawę i taki właśnie format ma ta książka 😀. Krótkie  rymowanki pokazują nam odpowiednie zachowania w zależności od sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Gwarantuję Wam, że kiedy nasze dzieci spotka podobne wydarzenie jak w książce, to będą wiedziały jak się odpowiednio zachować 😀. Myślę  że i my rodzicie z chęcią przypomnimy sobie niektóre zasady dobrego wychowania 😀 - szczególnie te związane z internetem 😀. Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu Martel 👍
13 komentarzy:

 1. Myślę, że to propozycja która spodoba się każdemu dziecku :) Ilustracje piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietna ksiazeczka, mysle ze doskonale wprowadzi dzieci w swiat dobrego wychowania :D

  OdpowiedzUsuń
 3. urocze i ciekawa książka z ładnymi ilustracjami ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mamy u siebie tę książkę, bardzo pouczające wierszyki :) I przekonaliśmy się niejednokrotnie , że slutecznie wpływają na naszego Bąbla :)

  OdpowiedzUsuń
 5. wierszem jakoś tak zawsze sprawnie i wciągająco się czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się, że w książkach dla dzieci znajduje się coraz więcej treści, które uczą je dobrych manier, dbania o środowisko itp. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. I to jest książka dla moich , dzieci! Wiersze u nas wygrywają z każdą bajką i czytanką.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książeczka wydaje się być super, jak mój bąbel będzie starszy to będziemy musieli ją przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli dziecka za młodu nie nauczymy dobrych manier, to raczej jako dorosłe ich się nie nauczy. Warto sięgać po takie książki dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 10. Koniecznie musze kupic :))

  OdpowiedzUsuń
 11. Książeczka wydaje się być bardzo przyjemna. To szczera prawda, dziecko najlepiej uczy się przez zabawę, tak więc taka forma myślę, że się sprawdzi.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nauka dziecka z wykorzystaniem książek jest super.

  OdpowiedzUsuń
 13. Po zdjęciach i Twoim opisie stwierdzam, że książka będzie się podobać dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety