środa, 27 lutego 2019

"Mr Men i Mała Miss" Wydawnictwa Egmont

"Mr Men i Mała Miss" recenzja na blogu


Autorem całej serii jest Roger Hargreaves, który znany jest na całym świecie dzięki serii "Mr Men i Mała Miss", a teraz dzięki Wydawnictwu Egmont poznamy tą serię także i my 😀. Lubiana seria, która została wydana już 25 lat temu, w końcu doczeka się polskiego przekładu 😀.

RecenzjaDzisiaj opiszemy w skrócie dla Was 10 malutkich książeczek właśnie z tej serii. Każda z nich opowiada o czymś innym ale ściśle związanym z codziennym życiem. Poznamy tu różne cechy charakteru, ale także i ludzkie emocje. Jest to bardzo dobra forma żeby nasze dzieci nauczyć rozróżnienia emocji i nazywania ich. My dorośli nie zawsze mamy pomysł jak to zrobić, ale dzięki tym książeczkom mamy bardzo ułatwione zadanie 😀.

Najlepszy sposób na rozmowę o emocjach 

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem


Już po samych tytułach możemy się domyślać, o czym będzie konkretna książeczka 😀. I tak spotkamy tu np. "Pana Wściubaczka", "Pana Kichaczka", "Pana Siniaczka" czy "Pana Hałaska". Każda książeczka przedstawia nam innego bohetera, który ma swoje wady i zalety (jak każdy z nas) 😀.  Książeczki są małych rozmiarów i mają niewiele stron, czyli dokładnie takie żeby dzieciom dobrze się czytało 😀. Czcionka jest bardzo czytelna  więc nawet dzieci rozpoczynające samodzielne czytanie sobie z nią poradzą 👍. Znajdziemy tam także bardzo ładne i proste ilustracje, które słuchacza wspomogą w zrozumieniu tekstu 😀. 


"Mała Uparciuszka" 
Nam bardzo spodobała się "Mała Uparciuszka" ponieważ znamy to bardzo dobrze a autopsji 😀. Boheterka na złość mamie robi różne niezbyt dobre nawet dla niej rzeczy, a co jeszcze gorsze nie potrafi przyznać się do błędu. Znacie to też bardzo dobrze? To musicie poznać zakończenie, którego oczywiście nie zdradzimy Wam 😀. 
Na razie razem z dziećmi jesteśmy po lekturze 10 książeczek, ale już sami się dopytują kiedy będą następne części 😀. My prawdę mówiąc również czekamy z niecierpliwością na kolejne części 👍. A Wy lubicie tego typu książeczki? Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Egmont 👍

9 komentarzy:

 1. Świetne książeczki, tez mamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię tą serię. Nawet mieliśmy koszulki z tymi postaciami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że seria doczekała się polskiego przekładu. To wartościowy zestaw.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie akurat ta seria nie przypadła do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie serie nigdy się nie nudzą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam już te książeczki, fajne. :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znałam tych książeczek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie widziałam tej serii, ciekawa:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsze widzę :) zainteresowalas mnie. Dla jakiego przedziału wiekowego przeznaczone są te książeczki?

  OdpowiedzUsuń

Etykiety