środa, 27 lutego 2019

"Mr Men i Mała Miss" Wydawnictwa Egmont

"Mr Men i Mała Miss" recenzja na blogu


Autorem całej serii jest Roger Hargreaves, który znany jest na całym świecie dzięki serii "Mr Men i Mała Miss", a teraz dzięki Wydawnictwu Egmont poznamy tą serię także i my 😀. Lubiana seria, która została wydana już 25 lat temu, w końcu doczeka się polskiego przekładu 😀.

RecenzjaDzisiaj opiszemy w skrócie dla Was 10 malutkich książeczek właśnie z tej serii. Każda z nich opowiada o czymś innym ale ściśle związanym z codziennym życiem. Poznamy tu różne cechy charakteru, ale także i ludzkie emocje. Jest to bardzo dobra forma żeby nasze dzieci nauczyć rozróżnienia emocji i nazywania ich. My dorośli nie zawsze mamy pomysł jak to zrobić, ale dzięki tym książeczkom mamy bardzo ułatwione zadanie 😀.

Najlepszy sposób na rozmowę o emocjach 

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem


Już po samych tytułach możemy się domyślać, o czym będzie konkretna książeczka 😀. I tak spotkamy tu np. "Pana Wściubaczka", "Pana Kichaczka", "Pana Siniaczka" czy "Pana Hałaska". Każda książeczka przedstawia nam innego bohetera, który ma swoje wady i zalety (jak każdy z nas) 😀.  Książeczki są małych rozmiarów i mają niewiele stron, czyli dokładnie takie żeby dzieciom dobrze się czytało 😀. Czcionka jest bardzo czytelna  więc nawet dzieci rozpoczynające samodzielne czytanie sobie z nią poradzą 👍. Znajdziemy tam także bardzo ładne i proste ilustracje, które słuchacza wspomogą w zrozumieniu tekstu 😀. 


"Mała Uparciuszka" 
Nam bardzo spodobała się "Mała Uparciuszka" ponieważ znamy to bardzo dobrze a autopsji 😀. Boheterka na złość mamie robi różne niezbyt dobre nawet dla niej rzeczy, a co jeszcze gorsze nie potrafi przyznać się do błędu. Znacie to też bardzo dobrze? To musicie poznać zakończenie, którego oczywiście nie zdradzimy Wam 😀. 
Na razie razem z dziećmi jesteśmy po lekturze 10 książeczek, ale już sami się dopytują kiedy będą następne części 😀. My prawdę mówiąc również czekamy z niecierpliwością na kolejne części 👍. A Wy lubicie tego typu książeczki? Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu Egmont 👍

9 komentarzy:

 1. Świetne książeczki, tez mamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię tą serię. Nawet mieliśmy koszulki z tymi postaciami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że seria doczekała się polskiego przekładu. To wartościowy zestaw.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie akurat ta seria nie przypadła do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie serie nigdy się nie nudzą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam już te książeczki, fajne. :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znałam tych książeczek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie widziałam tej serii, ciekawa:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsze widzę :) zainteresowalas mnie. Dla jakiego przedziału wiekowego przeznaczone są te książeczki?

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie