czwartek, 21 lutego 2019

"Quiz ortograficzny" Granna

Nauka ortografii przez zabawę


Dzisiaj kolejna gra dzięki której nasze dzieci mogą się dużo nauczyć i poznać naszą jakże trudną ortografię. Oczywiście mowa tu o grze "Quiz ortograficzny" Wydawnictwa Granna 😀. 


W pudełku do gry znajdziemy: 
 • Żetony biedronki (do wypychania co dzieci bardzo lubią) 😀
 • Żetony z literami
 • Magiczny czytnik 👍
 • 90 kart do nauki ortografii
W instrukcji Profesor Granna przedstawia nam dwi wersję gry ale tak naprawdę poza tymi oficjalnymi wersjami możemy z dziećmi bawić się w dowolny sposób aby jak najwięcej obcowało z tym jakże trudnym dla dzieci tematem 😀. Podstawy pisowni w języku polskim 


Bardzo dobrym rozwiązaniem, które znakomicie się sprawdzi jest ściągawkaw w instrukcji gdzie są przedstawione zasady pisowni. Świetne przypomnienie dla rodziców i podpowiedź w jaki sposób przekazać wiedzę dzieciom 😀. Poznamy zasady pisowni wyrazów z "u" oraz "ó". Jak wiemy podstawowe zasady ortografii mówią nam o tym że "ó" się wymienia na "o", "e" czy "a" ale są też wyrazy w których się nie wymienia i tu poznamy zasadę z końcówkami - ów, -ówna, -ówka. Poznamy także wyjątki  które niestety trzeba zapamiętać 😒. 
Podobnie mamy z przypomnieniem pisowni literek z "rz" i "ż" a także literek "ch" i "h". Nasza opinia o "Quiz ortograficzny" 


Świetna gra i co równie ważne przygotowana na odpowiednim poziomie merytorycznym, która przeprowadzi nasze dziecko przez podstawy ortografii w formie zabawy. Nie wiem jak inne dzieci ale kiedy nasze mają przyswajać "suchą wiedzę" i regułki to bardzo szybko się zniechęcają a tu natomiast w formie zabawy robią to bardzo chętnie i same tego chcą. A jak wiadomo jak dziecko czegoś chce samo to i szybciej się tego nauczy 👍.  
Dzieciom oczywiście bardzo podoba się magiczny czytnik dzięki któremu podczas zabawy sprowadzamy czy wybraliśmy dobrą literkę do określonego wyrazu - po najechaniu magicznym czytnikiem na podkreślone czerwone pole ukazuje się nam wyraz wraz z brakującą literką 😀. 
Świetna pomoc w nauce naszego ojczystego języka i dzięki tej grze żadne dziecko nie będzie miało już problemu jak napisać jakiś wyraz 😀. Wpis ten bierze udział w projekcie Grajmy! 


15 komentarzy:

 1. Ja w sumie nigdy nie mialam problemu z ortografia, bardzo szybko zapamietywalam pisownie - ale taka gra moze sie naprawde przydac, zeby utrwalic wiedze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietna pozycja, bo i bawi i uczy, a z ortografią wiadomo, niektóre dzieci mają na bakier.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja siostra ma tą gre i jest mega! Bardzo uczy, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Super to jest. Jak będę na tym etapie z synem to na pewno ją kupię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę w niedługiej przyszłości kupić siostrzenicy, bo jest na etapie nauki ortografii:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna pomoc dla tych, którzy mają problemy z ortografią.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobry sposób na naukę ortografii :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawa gra dla dzieci. Nauka przez zabawe super.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta gra wygląda bardzo ciekawie i z pewnością jest bardzo użyteczna.

  OdpowiedzUsuń
 10. Super sprób na naukę ortografii

  OdpowiedzUsuń
 11. Nauka i zabawa w jednym :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Super pomoc w nauce. Gra bardzo interesująca, nauka przez zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uważam, że w szkolnych planach zajęć powinna być przynajmniej jedna godzina lekcyjna, na której dzieci pod okiem nauczyciela, grałyby w planszowe gry edukacyjne dopasowane do wieku uczniów.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kasia Lekkoozyciu.pl24 lutego 2019 20:32

  Super :) kolejna inspiracja do kolekcji na długie (jeszcze zimowe) wieczory

  OdpowiedzUsuń
 15. Fajna opcja dla dzieci na początku szkoły, dla nas jeszcze za wcześnie.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie