czwartek, 21 lutego 2019

"Quiz ortograficzny" Granna

Nauka ortografii przez zabawę


Dzisiaj kolejna gra dzięki której nasze dzieci mogą się dużo nauczyć i poznać naszą jakże trudną ortografię. Oczywiście mowa tu o grze "Quiz ortograficzny" Wydawnictwa Granna 😀. 


W pudełku do gry znajdziemy: 
 • Żetony biedronki (do wypychania co dzieci bardzo lubią) 😀
 • Żetony z literami
 • Magiczny czytnik 👍
 • 90 kart do nauki ortografii
W instrukcji Profesor Granna przedstawia nam dwi wersję gry ale tak naprawdę poza tymi oficjalnymi wersjami możemy z dziećmi bawić się w dowolny sposób aby jak najwięcej obcowało z tym jakże trudnym dla dzieci tematem 😀. Podstawy pisowni w języku polskim 


Bardzo dobrym rozwiązaniem, które znakomicie się sprawdzi jest ściągawkaw w instrukcji gdzie są przedstawione zasady pisowni. Świetne przypomnienie dla rodziców i podpowiedź w jaki sposób przekazać wiedzę dzieciom 😀. Poznamy zasady pisowni wyrazów z "u" oraz "ó". Jak wiemy podstawowe zasady ortografii mówią nam o tym że "ó" się wymienia na "o", "e" czy "a" ale są też wyrazy w których się nie wymienia i tu poznamy zasadę z końcówkami - ów, -ówna, -ówka. Poznamy także wyjątki  które niestety trzeba zapamiętać 😒. 
Podobnie mamy z przypomnieniem pisowni literek z "rz" i "ż" a także literek "ch" i "h". Nasza opinia o "Quiz ortograficzny" 


Świetna gra i co równie ważne przygotowana na odpowiednim poziomie merytorycznym, która przeprowadzi nasze dziecko przez podstawy ortografii w formie zabawy. Nie wiem jak inne dzieci ale kiedy nasze mają przyswajać "suchą wiedzę" i regułki to bardzo szybko się zniechęcają a tu natomiast w formie zabawy robią to bardzo chętnie i same tego chcą. A jak wiadomo jak dziecko czegoś chce samo to i szybciej się tego nauczy 👍.  
Dzieciom oczywiście bardzo podoba się magiczny czytnik dzięki któremu podczas zabawy sprowadzamy czy wybraliśmy dobrą literkę do określonego wyrazu - po najechaniu magicznym czytnikiem na podkreślone czerwone pole ukazuje się nam wyraz wraz z brakującą literką 😀. 
Świetna pomoc w nauce naszego ojczystego języka i dzięki tej grze żadne dziecko nie będzie miało już problemu jak napisać jakiś wyraz 😀. Wpis ten bierze udział w projekcie Grajmy! 


15 komentarzy:

 1. Ja w sumie nigdy nie mialam problemu z ortografia, bardzo szybko zapamietywalam pisownie - ale taka gra moze sie naprawde przydac, zeby utrwalic wiedze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietna pozycja, bo i bawi i uczy, a z ortografią wiadomo, niektóre dzieci mają na bakier.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja siostra ma tą gre i jest mega! Bardzo uczy, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Super to jest. Jak będę na tym etapie z synem to na pewno ją kupię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę w niedługiej przyszłości kupić siostrzenicy, bo jest na etapie nauki ortografii:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna pomoc dla tych, którzy mają problemy z ortografią.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobry sposób na naukę ortografii :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawa gra dla dzieci. Nauka przez zabawe super.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta gra wygląda bardzo ciekawie i z pewnością jest bardzo użyteczna.

  OdpowiedzUsuń
 10. Super sprób na naukę ortografii

  OdpowiedzUsuń
 11. Nauka i zabawa w jednym :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Super pomoc w nauce. Gra bardzo interesująca, nauka przez zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uważam, że w szkolnych planach zajęć powinna być przynajmniej jedna godzina lekcyjna, na której dzieci pod okiem nauczyciela, grałyby w planszowe gry edukacyjne dopasowane do wieku uczniów.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kasia Lekkoozyciu.pl24 lutego 2019 20:32

  Super :) kolejna inspiracja do kolekcji na długie (jeszcze zimowe) wieczory

  OdpowiedzUsuń
 15. Fajna opcja dla dzieci na początku szkoły, dla nas jeszcze za wcześnie.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety