wtorek, 26 lutego 2019

"Dogman" i "Dogman bierz go" Wydawnictwa Jaguar


Dogman - Wydawnictwa Jaguar 


Jeśli znacie przygody Kapitana Majtasa, które zresztą opisaliśmy na naszym blogu, to spodoba się Wam również seria książek o Dogmanie 😀. Autorem jest oczywiście nie kto inny jak znany nam właśnie z wcześniejszych książek Day Pilkey.


Recenzja
Jak powstała seria o przygodach psa? Było podobnie jak przy Kapitanie Majtasie, zobaczymy tu Georga i Harolda, którzy przeszukując i porządkując swój domek na drzewie znaleźli pudło z komiksami, a w nim pierwsze szkice Dogmana. Chłopcy czytają, wspominają i śmieją się i właśnie wtedy przychodzi im do głowy pomysł aby odświeżyć jego przygody 😀. Postanowili sobie, że tym razem w opowieści nie będzie żadnych błędów - co na pewno zauważcie na ilustracjach 😀. Dogman to takie trochę połączenie człowieka z psem, ma głowę psa ale resztę ciała już człowieka i dzięki temu jest bardzo sprawny i może nawet kierować samochodem (co wcześniej nie było możliwe). 
Dogman bierz go - recenzja 


Oczywiście na kartach książki pojawi się też największy wróg naszego dzielnego bohatera a mianowicie kot Pete, który pragnie rządzić całym miastem 😀. Jakie historie ich spotkają tego Wam oczywiście nie będę przedstawiać - bo nie o to chodzi 😀. 

Recenzja


To co nam się najbardziej w tej serii podoba, to głównie poczucie humoru, proste ale przekazujące czasami więcej niż sama treść obrazki no i oczywiście prosty język, który dzieciom przypada do gustu 😀. Przezabawne historie i dużo spotykajacych perypetii sprawia  że nikt nie będzie się nudził 😀. Bardzo aktywizujące dla dzieci są ruchome obrazki, które pojawiają się w książce i krótki kurs rysowania postaci z książki 👍. 

Recenzja książki
Komiks dla dzieci 

Choć swego czasu słyszeliśmy opinię  że komiksy są gorsze od książek to my zdecydowanie się z tym nie zgadzamy 😀, ba nawet czasami mogą być lepsze. Uważam, że dobrze sprawdzą się u dzieci, które nie lubią czytać klasycznych książek i taka forma może je zachęcić i przekonać, że czytanie jest fajne 😀. Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwu Jaguar 😁

13 komentarzy:

 1. Takie komiksy to my lubimy. Wesołe, kolorowe i wciągające.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysł , Dog Man :-))
  Ktoś extra to wymyślił :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super komiks :) Na pewno kupię mojej córci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie przepadałam za komiksami, ale kto wie może mojemu siostrzeńcowi Dogman przypadłby do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Komiksy to fajna sprawa dla większych dzieci

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziała, kiedys przygody Kapitana Majtasa, ale nie zdecydowałam się zakupić, ciekawe jak widze w Pana recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubiłam komiksy ale to dawno było

  OdpowiedzUsuń
 8. Komiks dobrze się czyta dziecku, szczególnie mniejszemu. Obrazki mogą zaciekawić :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawy komiks jeszcze o takim nie słyszałam

  OdpowiedzUsuń
 10. Kapitan majtas jest znani mi i mojemu synowi, jak zobaczyłam okładki tych książek od razu mi się z nim skojarzyły :) Kurcze musze kupić, bo pewnie uśmiejemy się tak samo jak z Majtasem :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Komiksy nie przemawiają do mnie, ale jeśli moja córka je polubi to będziemy czytać

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo lubimy "Kapitana Majtasa" tego autora - a ta seria jest jeszcze bardziej kolorowa i na pewno też przypadłaby nam do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawa i interesująca seria komiksów :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety