wtorek, 17 marca 2020

Zwiedzanie i kolekcjonowanie GW COIN

Zwiedzanie i kolekcjonowanie z GW COIN

Numizmaty atrakcje turystyczne

Pamiętacie czasy kiedy kolekcjonowało się znaczki i monety? Chyba każdy z nas jako dziecko coś zbierał, a niektórym zostało to do dzisiaj 😁. Teraz na rynku dla dzieci jest dostępnych bardzo dużo rzeczy do kolekcjonowania i trzeba wybrać te najlepsze przedmioty. Fajnym pomysłem są medale wypuszczane na rynek przez firmę GW COIN 👍. Na pewno widzieliście je już w wielu popularnych miejscach turystycznych. Są tam ustawione automaty z których za niewielką opłatą możemy pobrać medal upamiętniający miejsce, które odwiedziliśmy 😁.


Podróżując z dziećmi na pewno po każdej odwiedzonej atrakcji pada pytanie o pamiątki 😁, jakie kupić, jakie powinny być? My wychodzimy z założenia, że powinno to być związane z miejscem, które się odwiedziło i fajnie byłoby, żeby była to trwała pamiątka. 


Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

I tu właśnie spodobał nam się pomysł kolekcjonowania medali z różnych zakątków Polski wybijanych przez GW COIN. Są one pogrupowane według województw, lub też ze względu na dominujący temat. Jest specjalna kolekcja przedstawiająca szlak Złote Zamki i Pałace, a także Szlak Papieski. 


Szlak Złote Zamki i Pałace - GW COIN

To kolekcja, która bardzo nam się podoba i musimy się pochwalić, że bardzo dużo z tej listy miejsc już odwiedziliśmy. Oczywiście mamy z nich pamiątki w postaci wybitych medali 😁. Niektóre zamki i pałace są bardzo znane, a inne znaliśmy tylko ze słyszenia, a dzięki tej serii postanowiliśmy odwiedzić i warto było 👍. Na naszej liście zamków i pałaców są; Zamek w Malborku, Zamek w Grodnie, Zamek Ogrodzieniec, Zamek w Wiśniczu, Zamek Pieskowa Skała, Zamek Książ, przed nami do odwiedzenia zostały Zamek w Brzegu, Zamek Czorsztyn, czy Zamek w Dobczycach. Z tych bardziej dziecięcych są medale chyba ze wszystkich parków rozrywki w Polsce, które jak wiecie z naszego bloga odwiedziliśmy 😁. Jest specjalny medal z Zatorlandu, Inwałdu, SeaParku, czy Oceanparku.
Medale z kolekcji Złota Polska
W tym roku podczas weekendów i wakacji będziemy oczywiście starali się powiększyć naszą kolekcję i specjalnie dla niej zamówiliśmy sobie album, gdzie będziemy przechowywać swoje medale, tak aby jak najdłużej cieszyć się ich pięknem 👍. Jest on przygotowany aż na 60 medali, które trzymamy w holderach. Naszym zdaniem jest to świetny pomysł aby zachęcić dzieci do zwiedzania - tak żeby zebrać całą kolekcję, a dodatkowo jak wspominaliśmy wcześniej, można zaszczepić w dziecku żyłkę kolekcjonerstwa, które może im towarzyszyć aż do końca życia 🙂. 

26 komentarzy:

 1. Fajna sprawa, my póki co z każdego miejsca przywozimy magnes na lodówkę :) ale widziałam też znaczki turystyczne w drewnie, które można kupić praktycznie w każdym miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mam kilka takich medali, ale raczej ich nie kupujemy, choć co jakiś czas na nie trafiamy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zbierało się!! Szkoda, że już ich nie mam :(
  MilGor

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł na ciekawe hobby. Sama kolekcjonowałam monety, ale stare, niezwiązane z miejscami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wolę zbierać pamiątki regionalne jednak.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wędrówki po kuchni17 marca 2020 22:18

  Przyznam, że fajna kolekcja i super pomysł na hobby!

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo fajna zabawa, dodatkowa atrakcja, zawsze to coś więcej niż przywiezienie z podróży kolejnego magnesu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli zachęca dzieci do zwiedzania to super:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja zbieram raczej takie rzeczy , które można oddać potem na recykling

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna pamiątka! JA też zawsze z każdej podróży lubiłam przywieźć cokolwiek - nawet jakiś drobiazg. A ile wspominania po latach!

  OdpowiedzUsuń
 11. Mamy kilka monet kupowanych w automatach w " atrakcjach"turystycznych.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja zbierałam znaczki, figurki z jajek niespodzianek i oczywiście karteczki do segregatora ;) Ale takie monety to też fajny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Fantastyczny pomysł na promocję ciekawych miejsc naszego kraju, przy okazji pasji zbierania tyle ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, a tak zdobyta wiedza pozostaje w człowieku na zawsze. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. ja raczej nie zbieram takich rzeczy ogólnie nawet staram się ograniczać kupno pamiątek - zdjęcia są dla mnie najlepszym wspomnieniem :)

  OdpowiedzUsuń
 15. O takich monetach słyszałam jedynie w telewizji, ja zbieram pocztówki z miejsc gdzie byłam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Rzeczywiście bardzo ciekawe medale do kolekcjonowania. Ja tam pamiętam czasy kiedy zbierało się monety, jeszcze je mam. Z wiekiem mi nie przeszło i teraz kolekcjonuje figurki 😉.

  OdpowiedzUsuń
 17. bardzo ciekawa sprawa taka kolekcja,
  ja zbieram magnesy na lodówkę i małe figurki z wakacji

  OdpowiedzUsuń
 18. Moi znajomi zbierają takie monety i mają już naprawdę sporą kolekcję. :-)
  Ja lubię zbierać magnesy na lodówkę.

  OdpowiedzUsuń
 19. BARDZO fajny pomysł. Jeżeli macie czas - zapraszam do zoo warszawskiego :D też w budynkach można kupić monety :) BAJER

  OdpowiedzUsuń
 20. Ale super. Moja kuzynka zbierała kiedyś magnesy i widokówki. Piękna pamiątka

  OdpowiedzUsuń
 21. Ciekawa opcja nie tylko do kolekcjonowania ale i zachęta do podróży ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ciekawy pomysł :D Siostra zbiera pamiątkowe monety, a ja myślę nad kolekcjonowaniem szczytów :D

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo kibicuję takim ciekawym pomysłom na promowanie interesujących miejsc na mapie Polski. Wiele można się dowiedzieć, ale i też stwierdzić, że nie tylko zagraniczny świat powinien nas przyciągać, że rodzimy kraj również oferuje wiele atrakcji. :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Wolę inne pamiątki, na przykład magnesiki na lodówkę :-)

  OdpowiedzUsuń
 25. Często kupuję pamiątkowe monety z różnych miejscowości. Wydaje mi sie to najlepszą pamiątką (zaraz po zdjęciach i wspomnieniach). Super, że aż tyle miast jest w tej kolekcji!

  OdpowiedzUsuń
 26. Andrzej Dworzyński2 lipca 2021 18:08

  Moje dzieci zachwyciły się znaczkami turystycznymi. Świetna sprawa i ponad 1000 miejsc, gdzie można je dostać. Później w podróży czytają o tych miejscach w aplikacji i słuchają przewodnika audio. Kolekcja jest już spora i co najważniejsze motywuje do dalszego poznawania Polski

  OdpowiedzUsuń

Etykiety