wtorek, 17 marca 2020

Zwiedzanie i kolekcjonowanie GW COIN

Zwiedzanie i kolekcjonowanie z GW COIN

Numizmaty atrakcje turystyczne

Pamiętacie czasy kiedy kolekcjonowało się znaczki i monety? Chyba każdy z nas jako dziecko coś zbierał, a niektórym zostało to do dzisiaj 😁. Teraz na rynku dla dzieci jest dostępnych bardzo dużo rzeczy do kolekcjonowania i trzeba wybrać te najlepsze przedmioty. Fajnym pomysłem są medale wypuszczane na rynek przez firmę GW COIN 👍. Na pewno widzieliście je już w wielu popularnych miejscach turystycznych. Są tam ustawione automaty z których za niewielką opłatą możemy pobrać medal upamiętniający miejsce, które odwiedziliśmy 😁.


Podróżując z dziećmi na pewno po każdej odwiedzonej atrakcji pada pytanie o pamiątki 😁, jakie kupić, jakie powinny być? My wychodzimy z założenia, że powinno to być związane z miejscem, które się odwiedziło i fajnie byłoby, żeby była to trwała pamiątka. 


Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

I tu właśnie spodobał nam się pomysł kolekcjonowania medali z różnych zakątków Polski wybijanych przez GW COIN. Są one pogrupowane według województw, lub też ze względu na dominujący temat. Jest specjalna kolekcja przedstawiająca szlak Złote Zamki i Pałace, a także Szlak Papieski. 


Szlak Złote Zamki i Pałace - GW COIN

To kolekcja, która bardzo nam się podoba i musimy się pochwalić, że bardzo dużo z tej listy miejsc już odwiedziliśmy. Oczywiście mamy z nich pamiątki w postaci wybitych medali 😁. Niektóre zamki i pałace są bardzo znane, a inne znaliśmy tylko ze słyszenia, a dzięki tej serii postanowiliśmy odwiedzić i warto było 👍. Na naszej liście zamków i pałaców są; Zamek w Malborku, Zamek w Grodnie, Zamek Ogrodzieniec, Zamek w Wiśniczu, Zamek Pieskowa Skała, Zamek Książ, przed nami do odwiedzenia zostały Zamek w Brzegu, Zamek Czorsztyn, czy Zamek w Dobczycach. Z tych bardziej dziecięcych są medale chyba ze wszystkich parków rozrywki w Polsce, które jak wiecie z naszego bloga odwiedziliśmy 😁. Jest specjalny medal z Zatorlandu, Inwałdu, SeaParku, czy Oceanparku.
Medale z kolekcji Złota Polska
W tym roku podczas weekendów i wakacji będziemy oczywiście starali się powiększyć naszą kolekcję i specjalnie dla niej zamówiliśmy sobie album, gdzie będziemy przechowywać swoje medale, tak aby jak najdłużej cieszyć się ich pięknem 👍. Jest on przygotowany aż na 60 medali, które trzymamy w holderach. Naszym zdaniem jest to świetny pomysł aby zachęcić dzieci do zwiedzania - tak żeby zebrać całą kolekcję, a dodatkowo jak wspominaliśmy wcześniej, można zaszczepić w dziecku żyłkę kolekcjonerstwa, które może im towarzyszyć aż do końca życia 🙂. 

26 komentarzy:

 1. Fajna sprawa, my póki co z każdego miejsca przywozimy magnes na lodówkę :) ale widziałam też znaczki turystyczne w drewnie, które można kupić praktycznie w każdym miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mam kilka takich medali, ale raczej ich nie kupujemy, choć co jakiś czas na nie trafiamy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zbierało się!! Szkoda, że już ich nie mam :(
  MilGor

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł na ciekawe hobby. Sama kolekcjonowałam monety, ale stare, niezwiązane z miejscami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wolę zbierać pamiątki regionalne jednak.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wędrówki po kuchni17 marca 2020 22:18

  Przyznam, że fajna kolekcja i super pomysł na hobby!

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo fajna zabawa, dodatkowa atrakcja, zawsze to coś więcej niż przywiezienie z podróży kolejnego magnesu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli zachęca dzieci do zwiedzania to super:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja zbieram raczej takie rzeczy , które można oddać potem na recykling

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna pamiątka! JA też zawsze z każdej podróży lubiłam przywieźć cokolwiek - nawet jakiś drobiazg. A ile wspominania po latach!

  OdpowiedzUsuń
 11. Mamy kilka monet kupowanych w automatach w " atrakcjach"turystycznych.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja zbierałam znaczki, figurki z jajek niespodzianek i oczywiście karteczki do segregatora ;) Ale takie monety to też fajny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Fantastyczny pomysł na promocję ciekawych miejsc naszego kraju, przy okazji pasji zbierania tyle ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, a tak zdobyta wiedza pozostaje w człowieku na zawsze. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. ja raczej nie zbieram takich rzeczy ogólnie nawet staram się ograniczać kupno pamiątek - zdjęcia są dla mnie najlepszym wspomnieniem :)

  OdpowiedzUsuń
 15. O takich monetach słyszałam jedynie w telewizji, ja zbieram pocztówki z miejsc gdzie byłam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Rzeczywiście bardzo ciekawe medale do kolekcjonowania. Ja tam pamiętam czasy kiedy zbierało się monety, jeszcze je mam. Z wiekiem mi nie przeszło i teraz kolekcjonuje figurki 😉.

  OdpowiedzUsuń
 17. bardzo ciekawa sprawa taka kolekcja,
  ja zbieram magnesy na lodówkę i małe figurki z wakacji

  OdpowiedzUsuń
 18. Moi znajomi zbierają takie monety i mają już naprawdę sporą kolekcję. :-)
  Ja lubię zbierać magnesy na lodówkę.

  OdpowiedzUsuń
 19. BARDZO fajny pomysł. Jeżeli macie czas - zapraszam do zoo warszawskiego :D też w budynkach można kupić monety :) BAJER

  OdpowiedzUsuń
 20. Ale super. Moja kuzynka zbierała kiedyś magnesy i widokówki. Piękna pamiątka

  OdpowiedzUsuń
 21. Ciekawa opcja nie tylko do kolekcjonowania ale i zachęta do podróży ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ciekawy pomysł :D Siostra zbiera pamiątkowe monety, a ja myślę nad kolekcjonowaniem szczytów :D

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo kibicuję takim ciekawym pomysłom na promowanie interesujących miejsc na mapie Polski. Wiele można się dowiedzieć, ale i też stwierdzić, że nie tylko zagraniczny świat powinien nas przyciągać, że rodzimy kraj również oferuje wiele atrakcji. :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Wolę inne pamiątki, na przykład magnesiki na lodówkę :-)

  OdpowiedzUsuń
 25. Często kupuję pamiątkowe monety z różnych miejscowości. Wydaje mi sie to najlepszą pamiątką (zaraz po zdjęciach i wspomnieniach). Super, że aż tyle miast jest w tej kolekcji!

  OdpowiedzUsuń
 26. Andrzej Dworzyński2 lipca 2021 18:08

  Moje dzieci zachwyciły się znaczkami turystycznymi. Świetna sprawa i ponad 1000 miejsc, gdzie można je dostać. Później w podróży czytają o tych miejscach w aplikacji i słuchają przewodnika audio. Kolekcja jest już spora i co najważniejsze motywuje do dalszego poznawania Polski

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie