piątek, 20 marca 2020

9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny. - Wydawnictwo Babaryba

9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny. - Wydawnictwo Babaryba

Wydawnictwo babaryba dla dzieci

Dzisiaj przychodzimy do Was z książką, która powinna zagościć w każdym domu w którym są dzieci. A jeśli macie dzieci, a Wasza rodzina będzie się jeszcze powiększać, to ta pozycja jest po prostu obowiązkowa. Mówimy to o nowości Wydawnictwa Babaryba - "9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny.

Skąd biorą się dzieci

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Jeśli macie kilkuletnie dzieci, to na pewno w najbliższym czasie nadejdzie taki moment, kiedy maluch przyjdzie i zapyta "mamo, a skąd ja się wziąłem na tym świecie?" I wtedy będziemy się zastanawia, w jaki sposób mu odpowiedzieć. Oczywiście trzeba odpowiadać zgodnie z prawdą, ale najlepiej to zrobić językiem zrozumiałym dla dzieci i tu właśnie z pomocą przychodzą nam autorki tej książki. Courtney Adamo i Esther Van de Paal przedstawią nam po kolei skąd biorą się dzieci, jak to wszystko się zaczyna, jak przebiega cała ciąża i jak dziecko przychodzi na świat.Już na pierwszej stronie dzieci będą mogły dowiedzieć się, jak zaczynał każdy z nas. Ze na początku bylismy małym zarodkiem i do tego tak małym, że można było go zoabczyć tylko przez mikroskop. Jest też ciekawostka, o tym że moga być dwa jajeczka albo i więcej i wtedy będzie też więcej dzieci. W taki sposób dzieci są przeprowadzone przez całe 9 miesięcy ciąży, będą informacje na temat tego, jak dziecko rośnie w tym czasie, jak się rozwija, a także co w tym czasie dzieje się z mamą. 


Wszystkie informacje podane są w taki sposób, że każde dziecko, myślę, że juz nawet 4 latki będą w stanie dużo zrozumieć. To co nam się bardzo podoba, to ciekawostki, które informują nasze dzieci, w jaki sposób wygląda to w świecie zwierząt, a także ta z informacjami, co dzieje się z mamą - pozwala ona zrozumieć, że przy zaawansowanej ciąży mama może być bardziej zmęczona i nie może już tak aktywnie się pobawić z dziećmi. Na końcu ksiązki dla dzieci, które są jeszcze bardziej cikawskie umieszczony jest jeszcze dokładniejszy opis, jak przebiega każdy miesiąc ciąży. Jest to wspaniała ksiażka aby całą rodzinę przygotować na przyjście na świat nowego członka lub żeby wytłumaczyć dzieciom skąd biorą się dzieci. Całość dopełniona jest rewelacyjnymi ilustracjami, które ułatwiają zrozumienie tego niełatwego dla dzieci tematu.19 komentarzy:

 1. Takie poradniki są świetne. Pomagają przetrwać ten wyjątkowy czas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie tego typu książki przypominają, że w liceum kazano nam obejrzeć film o aborcji i że było to dla mnie bardzo traumatyczne doświadczenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kazano? O rany, chybabym rozwaliła taką szkołę. Na szczęście, moje dzieci zwolniłam z takich widoków, ale rozmowa jak najbardziej na temat odbyła się, ale na naszych zasadach.

   Usuń
 3. Idealna ;) koniecznie muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wędrówki po kuchni27 marca 2020 21:13

  Bardzo fajna i wartościowa książka, która z pewnością pozwoli się oswoić z nową sytuacją

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna książeczka, warta przeczytania dla każdego :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczka wydaje się warta przeczytania. :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta książeczka wygląda naprawdę prześlicznie. Pewnie jest bardzo pouczająca.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jezu jaka to jest fantastyczna publikacja z pomysłem jak dzieciom przełożyć to co się dzieje wokół

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie książki są świetne. Przecież nie każda mama musi wszystko wiedzieć, a tu dostaje wielkie ułatwienie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna książkami myślę, że to obowiązkowa pozycja w każdej dziecięcej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo pozytywna, pouczająca i pięknie wydana książka :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Może kiedyś się skuszę na talie wydanie

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak ja uwielbiam książki :D :D :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Zapomniałam już jak to się w ciąży bywa :-)))

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawa propozycja, który bardzo obrazowo wszystko wyjaśnia.

  OdpowiedzUsuń
 16. Fajna książeczka, wydaje się ciekawa. :-)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety