wtorek, 17 marca 2020

Pucio - Gdzie to położyć? i Pucio domino

Pucio Gdzie to położyć? Pucio Domino -  Nasza Księgarnia


Pucio Gdzie to położyć

Dzisiaj chcemy Wam opisać nasze pierwsze spotkanie z Puciem - czyli jednym z ulubionych bohaterów dzieci 🙂. Dotychczas bardzo dużo czytaliśmy o Puciu, a dzisiaj poznajemy go osobiście podczas dwóch rewelacyjnych gier  - "Pucio. Gdzie to położyć?" i "Pucio Domino" wszystko wydane przez Naszą Księgarnie.


Pucio. Gdzie to położyć?

Gry i zabawy dla najmłodszych

Pucio zabiera do zabawy wszystkie dzieci, które skończyły drugi rok życia. Zabaw jakie można wykonywać z naszymi bohaterami jest niezliczenie dużo i wszytko zależy tylko od wyobraźni dziecka i rodzica 🙂. W zestawie z grą otrzymujemy 6 plansz, które przedstawiają pomieszczenia jakie znajdziemy w naszym domu; sypialnię, kuchnię, łazienkę pokój. Są także elementy do wypychania z szablonów i trzeba połączyć ze sobą poszczególne elementy i będziemy mieć naszych bohaterów i inne elementy do zabawy 🙂. Pierwszą zabawą dla naszych dzieci było właśnie wypychanie tych elementów i łączenie ich w pary z podpórkami aby mogły stać. Podstawowe zabawy dołączone są w instrukcji, ale zapewniamy Was, że i tak będziecie wymyślać swoje wersje 🙂. Dzięki różnym zabawom możemy przećwiczyć naprawdę dużo rzeczy. Dzieci nauczą się nazywać poszczególne przedmioty, poznają gdzie, jaki przedmiot ma swoje miejsce, poznają co znaczy "na", "pod", "przed", "za". Ciekawą możliwością jest umożliwienie dziecku wyrażania swojego zdania - pytamy np. gdzie położysz książkę? I dlaczego tam 🙂. Wszystko jest świetnie wykonane, nie ma żadnych elementów mniejszych niż 3 cm. U nas część z elementów jest też wykorzystywana do codziennej zabawy w kuchnię i domek dla lalek, a piesek został przyjacielem najmłodszego syna 🙂.


Pucio Domino - Nasza Księgarnia


Kto z nas nie zna domina i nie spędzał w ten sposób czasy w dzieciństwie? Coraz więcej klasycznych zabaw i gier powraca dzisiaj i bardzo dobrze bo są one bardzo wartościowe 👍.  Tu otrzymujemy w zestawie 28 dwustronnych płytek domina, dla młodszych są obrazki, dla starszych klasycznie kropki 👍. Zasady domina na pewno są Wam znane, ale jeśli ktoś zapomniał, to w instrukcji jest przypomnienie. Grę wygrywa gracz, który jak najszybciej pozbędzie się swoich kart, przy czym należy pamiętać, że tu najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu niż rywalizacja 🙂. Domino jest pięknie wykonane, zapakowane w rewelacyjnym pudełeczku ze sznurkiem dzięki czemu dzieciom łatwiej się przenosi 🙂.


Było to nasze pierwsze spotkanie z Puciem i podobało się zarówno dzieciom, jak i nam rodzicom. Wszystkie elementy wykonane są bardzo starannie więc na pewno długo nam posłużą 👍. Gry przeniosły nas także trochę w świat naszego dzieciństwa, kiedy wszyscy mieli w domu kartonowe zabawki i domina i razem spędzali rodzinnie czas 👍. Już czekamy na nasze kolejne spotkania z Puciem.

Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 🙂.

14 komentarzy:

 1. Super! Nie wie.dzialam że ukazały się takie nowości. Na gry jednak będziemy musieli troszkę poczekać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro pierwsze spotkanie z Puciem było takie udane to życzę żeby kolejne szbko nadeszło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córka ma dwa lata i lubi Pucia, fajnie, że są coraz nowsze produkty z tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa propozycja zabawy, pamiętam jak sama tak się bawiłam w dzieciństwie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna pozycja dla najmłodszych

  OdpowiedzUsuń
 6. Wędrówki po kuchni17 marca 2020 21:14

  Moi znajomi mają kilka książeczek z Puciem i sobie je chwalą. Ale tego u nich nie widziałem

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie tak dawno wszyscy zachwycali się nowoczesnymi i multimedialnym gadżetami dla maluchów. A tu bęc! Coraz więcej osób wraca do takich prostych rozwiązań. Dla mnie z punktu widzenia nauczyciela wf nie liczy się tylko to, że edukują. Bardzo ważne jest to, że operując poszczególnymi elementami tego zestawu rozwija dodatkowo motorykę małą ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny jest ten pakiet Pucia - czytamy i lubimy książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Każda rzecz z Puciem jest strzałem q dziesiątkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Już same ilustracje przyciągają <3

  MilGor

  OdpowiedzUsuń
 11. Wygląda na całkiem ciekawy zestaw dla dzieci ;) Pewnie sprawia im sporo frajdy

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszędzie ten Pucio. A my go jeszcze nie mamy w swojej kolekcji... :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bohater, które zdobył uznanie dzieciaków, ale i też cieszy się sympatią rodziców, zatem książki i gry z jego udziałem mile widziane. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Na Puciu mój synek uczył się pierwszych słów 🙂

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie