poniedziałek, 16 marca 2020

Jak ogarnąć wiele spraw i zyskać mnóstwo czasu - Wydawnictwo Helion

Jak ogarnąć wiele spraw i zyskać mnóstwo czasu - Wydawnictwo Helion

Jak ogarnąć wiele spraw

O tym, że żyjemy w coraz bardziej zabieganych czasach chyba już nikogo nie trzeba przekonywać. Czasu na wszystko mamy coraz mniej więc warto zastanowić się, co jeszcze można zrobić, lub poprawić abyśmy tego czasu mieli troszkę więcej. Z racji obecnej epidemii czasu mamy troszkę więcej i właśnie w nasze ręce wpadła nowość Wydawnictwa Helion - "Jak ogarnąć wiele spraw i zyskać mnóstwo czasu". Co prawda jest to książka przeznaczona dla nastolatków, ale warto aby zapoznali się z nią także rodzice. 


Chyba każdy z nas marzy o tym żeby jak najszybciej i najlepiej ogarnąć swoje sprawi i zając się tym co lubimy najbardziej. Podobnie mają dzieci, młodzież i dorośli - tu w niczym się nie różnimy. Niestety dzisiejsza szkoła nie jest w stanie i chyba nawet nie chce nauczyć naszych dzieci w jaki sposób planować swój czas aby było jak najbardziej efektywnie?   


Autorzy podzielili książkę na 3 części plus słowo wstępne dla rodzica i nastolatka, a także krótkie wprowadzenie do metody getting things done. Już na początku poznamy na czym polega metoda GTD - składa się ona z trzech podstawowych elementów, na którą składają się:
 • Pięć kroków
 • Poziomy skupienia
 • Mapa planowania 
Oczywiście nie myślcie, że jak tylko raz przeczytacie tą książkę, to od razu uda Wam się ogarnąć temat. Podobnie jak z wieloma rzeczami, tak i tu, trzeba dużo ćwiczyć aby dojść do perfekcji i uzyskać taki efekt jaki chcemy. Nie jest też tak, że w książce dostaniecie gotowy przepis, który podziała na wszystkich, bo jak dobrze wiemy na każdego działa co innego. Otrzymamy za to bardzo dużo narzędzi i przykładów, co można zrobić aby było lepiej, każdy oczywiście może sobie wszystko odpowiednio modyfikować w taki sposób aby było jak najbardziej spójne z samym sobą. Nasz młodzież jest obecnie zalewana szeregiem informacji z których tak naprawdę większość jest im zupełnie niepotrzebna i tu właśnie nadchodzi pomoc w książce, jak sobie z tym poradzić i jak podejmować decyzję, co jest dla nas ważne, a co troszkę mniej. Liczne wskazówki, wyjaśnienia i podpowiedzi pomagają w wykorzystaniu technik z książki w praktyce. Dzięki nauczeniu się technik z książki nasze prawie dorosłe dzieci będą zdecydowanie bardziej kreatywne, świadome w działaniu, a przede wszystkim będą bardziej odporne na stres i krytykę z zewnątrz. Tu bardzo pomaga w tym ostatni rozdział Laboratorium, w którym znajdziemy przykłady i pomysły na działania w poszczególnych sytuacjach. To co nam się spodobało, to fakt, że nie jest to nachalne mówienie w jaki sposób mamy się zachować w danej sytuacji, tylko podpowiedzi, co zrobić aby było lepiej. 
Także jeśli chcecie aby Wasze dzieci dążyły do wyznaczonego celu, a przy tym żyło im się łatwiej i były dobrze zorganizowane, to polecamy Wam  "Jak ogarnąć wiele spraw i zyskać mnóstwo czasu". Dobrze byłoby, jeśli najpierw z książką zapoznacie się także Wy. • Autorzy:
  David Allen, Mike Williams, Mark Wallace
 • Kategorie: Książki / dla młodzieży / poradniki dla młodzieży
 • Typ okładki: okładka miękka
 • Wydawca: One Press, Helion
 • Wymiary: 20 x 20 cm
 • Ilość stron: 288

Za możliwość opisaniu dziękujemy Wydawnictwu Helion   

5 komentarzy:

 1. Bardzo fajna propozycja dla osób które lubią organizować czas.

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat to prawda. Szkoła nie uczy jak planować swój czas, dzień. Jak to wszystko pogodzić i zorganizować. A później dni dla dzieci lecą jak przez palce. W ciągu dnia nie mają na nic czasu, a oprócz szkoły każde dziecko ma swoje obowiązki w domu oraz czas wolny. Podobają mi się takie książki, które wychodzą na rynek, dzięki którym dzieci z łatwością mogą zorganizować swój dzień!

  Pozdrawiam, http://www.carpe--diem.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba rodzice powinni tego uczyć, a nie szkoła? Takie jest moje zdanie. Szkoła jest od nauki, natomiast sprawy wychowania i nawyków leżą po stronie rodziców.

   Usuń
  2. My uważamy, że najlepiej jakby to było połączone i rodzice i szkoła 👍

   Usuń
 3. Mi jakoś udaje się ogarnąć moją rzeczywistość 😉 no ale dobrych książek nigdy dość.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie