piątek, 20 marca 2020

Ekspresłówka - Rebel

Ekspresłówka - Rebel

Najlepsze gry na blogu Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Dzisiaj na blogu chcemy Wam pokazać grę, która towarzyszy nam podczas każdej podróży. Jej niewątpliwym atutem jest rozmiar - jest malutka i zmieścimy ją nawet do kieszeni. Tą grą jest Ekspresłówka Wydawnictwa Rebel 🙂. W tym drobnym pudełeczku znajdziemy 60 okrągłych kart, z jednej strony mają nazwę kategorii, a z drugiej 3 literki, z których każda jest w innym kolorze. I tu dochodzimy do sedna zabawy, kto szybki rzeczy nazywa, równie szybko wygrywa 🙂. 
Recenzja gry Ekspresłówka


Cała zabawa polega na odkrywaniu kart ze stosu i jak najszybszym wypowiedzeniu słowa w odpowiedniej kategorii, które rozpoczyna się na wskazaną odpowiednim kolorem literę 🙂. Ten gracz, który zrobi to jako pierwszy wygrywa rundę i otrzymuję daną kartę 🙂. Zabawa trwa do ostatniej karty, a gracz, który na koniec ma najwięcej kart zwycięża 🙂. Świetna zabawa gwarantowana ponieważ musimy być bardzo czujni aby wygrać. Trzeba pilnować kategorii, koloru i pierwszej litery i wtedy kto pierwszy ten lepszy. 
Gra przeznaczona jest dla wszystkich od 6 roku życia i dla maksymalnie 8 osób. Można grać w dwie osoby, ale przy większej ilości zabawa jest zdecydowanie najlepsza 👍. W grze mamy następujące kategorie zwierzę, miasto, państwo, sławna osoba, zawód, roślina, serial, jedzenie, imię, przedmiot. Najlepiej planować tak rozgrywki żeby jednocześnie grały osoby w podobnym wieku, wtedy każdy ma równe szanse 🙂.Jeśli szukacie szybkiej gry z bardzo łatwymi zasadami, to jest to jedna z lepszych na rynku. Zapewnia dużo zabawy i śmiechu, szczególnie kiedy ktoś za bardzo się spieszy i mylą mu się kategorie 😁.Za możliwość opisania dziękujemy Wydawnictwu Rebel 👍.13 komentarzy:

 1. Ciekawa gra, może bedzie dobra i dla starszych hihi

  OdpowiedzUsuń
 2. Wędrówki po kuchni24 marca 2020 16:38

  Świetna gra. Myślę, że doskonale mogłaby się sprawdzić w podróży i nie tylko

  OdpowiedzUsuń
 3. Grałam w to na Targach Kid's Time w Kielcach w lutym, zapomniałam całkiem o tej grze, muszę ją zamówić, świetna jest!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja niestety już nie ten etap gier, ale podeślę siostrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gra idealna do zabrania w podróż :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Takich gier nigdy za wiele. Będę miała na to oko ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. O kurczę to idealna gra dla mnie i kadry z którą jestem na koloniach :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne i to nie tylko dla dzieci! Ja uwielbiam gry słowne. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja tez. Idealne, zeby rozruszać szare komórki :)

   Usuń
 9. Takie mobilne państwa miasta, bardzo mi się podoba ta gra :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gry od Rebel zawsze się sprawdzają :) Mam kilka i polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Super! córka byłaby zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety