środa, 25 marca 2020

Imago - gra Rebel

Imago - recenzja gry od Wydawnictwa Rebel

Najlepsze gry edukacyjne

Dzisiaj przychodzimy do Was z rewelacyjną grą, choć dla trochę starszych już dzieci i dorosłych, a to z tego względu, że nie należy do najłatwiejszych 🙂. Niemniej zapewnia świetną zabawę i młodsze dzieci też mogą próbować, choć będzie to dla nich dość trudne. Ta grą jest Imago od Wydawnictwa Rebel 👍. Chyba każdy z nas, zna grę kalambury i różne wersję, które powstały na bazie tej gry. A tu mamy coś jeszcze ciekawszego, musimy odgadywać hasła przedstawione tylko za pomocą dołączonych do gry przeźroczystych kart z różnymi symbolami. Brzmi banalnie? Ale tak nie jest, trzeba się sporo nagłówkować aby w odpowiedni sposób pokazać o co nam chodzi 🙂. 

Kalambury inaczej


W pudełku otrzymujemy:
 • 60 przezroczystych kart
 • 65 kart Enigmy
 • 35 znaczników
A wszystko to w pięknie przygotowanym pudełku, a dzięki temu grę można zabrać w każdą podróż 🙂. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów,  które zdobywamy poprzez odgadywanie haseł, oraz pomaganie innym graczom w ich odgadywaniu, wszytko przy wsparciu przezroczystych kart. Przygotowanie do gry i tłumaczenie zasad zajmie naprawdę tylko chwilkę. Wszystkie przezroczyste karty wykładamy w taki sposób aby tworzyły duży okrąg i każdy miał swobodny dostęp do wszystkich kart. Na stół wykładamy także znaczniki i karty Enigmy z których trzeba ułożyć talię. Kiedy już jesteśmy przygotowani do gry, to zaczynamy 🙂. Wybieramy kartę Enigmy, poddajemy losowy numer od 1 do 8 i mamy już kategorię, którą będziemy musieli pokazać innym, tak żeby odgadli 🙂. Możemy do tego używać dowolnej ilości przezroczystych kart, ale nie możemy nic mówić i wydawać żadnych dźwięków, gestykulować i układać z kart liter czy liczb. Jeśli któryś z graczy zgadnie, co było Enigmą, to punkt otrzymuje zarówno osoba, która zgadła i która pokazywała 🙂. Każdy z graczy podczas jednej rozgrywki powinien dwa razy pokazywać hasło do odgadnięcia i wtedy podliczamy punkty i wygrywa osoba, która ma ich najwięcej 🙂.

Imago - Rebel

Jest, to gra obok, której nie można przejść obojętnie. Wymaga dużej kreatywności, wyobraźni i dystansu do siebie, ale w zamian daje świetną zabawę i mile spędzony czas 🙂. Oczywiście czym więcej graczy tym rozgrywka jest dużo weselsza. Gra sprawdzi się podczas rodzinnych rozgrywek ze starszymi dziećmi, a przede wszystkim na spotkaniach w większym gronie dorosłych, gdzie trzeba wprowadzić trochę luzu 🙂.


Za możliwość opisania gry dziękujemy Wydawnictwu Rebel 👍.

11 komentarzy:

 1. idealna gra dla zabicia nudy w tej sytuacji! sama chętnie mogłabym w nią zagrać

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz właśnie gry zyskują na popularności, cieszy ich szeroki asortyment, a i pomysły na zabawę są fantastyczne, nic tylko wywoływać uśmiechy w rodzinnym gronie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna ta gra. Pewnie sama miałabym trudności z odgadnięciem czy pokazaniem niektórych haseł, ale o to chodzi, żeby się trochę wysilić. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto wzbogacać swoją kolekcję gier o następne ciejawe propozycje - zwłaszcza teraz, kiedy mamy aż zanadto wolnego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 5. O jaka fajna ta gra, po recenzji mnie mega zaciekawiła :) nawet dorośli mogą się świetnie bawić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiła mnie ta gra :) A nie znam jeszcze gier tego wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Całkiem nieźle wygląda ta gra ;) Wygląda na ciekawą

  OdpowiedzUsuń
 8. Wędrówki po kuchni10 kwietnia 2020 23:00

  Obecnie większosc z nas ma więcej wolnego czasu, więc takie gry są jak najbardziej wskazane :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super! Sama bym chętnie zagrała. :-) Zdrowych, spokojnych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ekstra! Ja kocham kalambury, a kazde urozmaicenie jest czymś nowym i ciekawym. Chyba kupię, serio! Może pomoże przetrwać kwarantannę :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Wydaje mi się, że ta gra przypadłaby mojej rodzinie do gustu. Brakuje nam czegoś takiego na pandemiczne wieczory :-)

  OdpowiedzUsuń

Etykiety