niedziela, 15 marca 2020

Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda - Egmont

Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda - Egmont

Recenzja książki dla dzieci

Na blogu zagościła dzisiaj książka wyjątkowa i nietuzinkowa, mowa tu o "Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda - Egmont". Duży forma, ciekawy temat, przepiękne ilustracje i ciekawe przedstawienie naszej planety i pojawia się rewelacyjna książka - kompendium wiedzy na temat naszej planety 😀. Autorem tej publikacji jest Rachel Ignotofesky, a wydawcą Egmont. 

Dbaj o przyrodę, dbaj o ziemięTak naprawdę w książce znajdziemy tyle skumulowanej wiedzy, że jeśli chcielibyśmy opowiadać o wszystkim, to byłby najdłuższy artykuł na blogu. A nie do końca, o to nam chodzi. Chcemy Wam pokazać, co tu znajdziemy i czy warto, to książkę zakpić. Pierwszy duży dział, to takie wprowadzenie nas w zasady, które są podstawowe abyśmy mogli się cieszyć życiem na naszej planecie jak najdłużej. Obecnie największym wyzwaniem dla ludzkości jest nauczenie się takiego korzystania z dobrodziejstw ziemi, tak żeby nie zrobić jej krzywdy - bo jeśli zrobimy jej krzywdę, zrobimy ją też sobie. 


W dalszej części trafimy na wszystkie opisane kontynenty naszej planety. Przy każdym opisie znajdziemy mapę danego kontynentu z wyszczególnionymi państwami, rzekami, górami. W dalszej części opisu będziemy poznawać florę i faunę danego regionu geograficznego. Poznamy jakie dają nam największe korzyści i jakie zagrożenia płyną. Po przebyciu przez wszystkie kontynenty autor omówi procesy jakie zachodzą w ekosystemach wodnych, pokaże cykliczne procesy w przyrodzie i to co bardzo ważne wskaże, jak człowiek działa na przyrodę, jakie są zmiany klimatyczne i jak chronić naszą planetę.  


Tak w skrócie ukazaliśmy Wam o czym jest książka ale to nie oddaje tak do końca jej wielkości. Trzeba ją wziąć w rękę, zapoznać się z nią, obejrzeć, przeczytać. Książka dużo uczy, zachęca do przemyśleń. Jak już wcześniej wspomnieliśmy jest to takie kompendium wiedzy, które wskazuje dany temat, a jeśli chcemy się mocniej zagłębić, to trzeba sięgnąć po fachową literaturę. Jest, to pozycja, która powinna zagościć na półce każdego młodego czytelnika - pięknie wydana i z dużą liczbą wiadomości.   

Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu Egmont6 komentarzy:

 1. woow! mnóstwo wiedzy! :) jak Pola troszkę podrośnie, to przeczytamy

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki od Egmontu to zawsze totalny sztosik. Ta oczywiście jest cudowna, ale polecam również inne. 😍 Wydawnictwo naprawdę daje radę! 💚

  OdpowiedzUsuń
 3. przepiękne ilustracje i ta tematyka, jak dla mnie must have!

  OdpowiedzUsuń
 4. Książek z tego wydawnictwa jeszcze nie posiadam, ale gry planszowe od nich z czystym sumieniem polecam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo się można dowiedzieć :D Świetne ilustracje

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubiłam takie książki jako dziecko. I teraz w sumie tez chętnie przeglądam.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety