niedziela, 15 marca 2020

Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda - Egmont

Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda - Egmont

Recenzja książki dla dzieci

Na blogu zagościła dzisiaj książka wyjątkowa i nietuzinkowa, mowa tu o "Wspaniała planeta Ziemia i jej przyroda - Egmont". Duży forma, ciekawy temat, przepiękne ilustracje i ciekawe przedstawienie naszej planety i pojawia się rewelacyjna książka - kompendium wiedzy na temat naszej planety 😀. Autorem tej publikacji jest Rachel Ignotofesky, a wydawcą Egmont. 

Dbaj o przyrodę, dbaj o ziemięTak naprawdę w książce znajdziemy tyle skumulowanej wiedzy, że jeśli chcielibyśmy opowiadać o wszystkim, to byłby najdłuższy artykuł na blogu. A nie do końca, o to nam chodzi. Chcemy Wam pokazać, co tu znajdziemy i czy warto, to książkę zakpić. Pierwszy duży dział, to takie wprowadzenie nas w zasady, które są podstawowe abyśmy mogli się cieszyć życiem na naszej planecie jak najdłużej. Obecnie największym wyzwaniem dla ludzkości jest nauczenie się takiego korzystania z dobrodziejstw ziemi, tak żeby nie zrobić jej krzywdy - bo jeśli zrobimy jej krzywdę, zrobimy ją też sobie. 


W dalszej części trafimy na wszystkie opisane kontynenty naszej planety. Przy każdym opisie znajdziemy mapę danego kontynentu z wyszczególnionymi państwami, rzekami, górami. W dalszej części opisu będziemy poznawać florę i faunę danego regionu geograficznego. Poznamy jakie dają nam największe korzyści i jakie zagrożenia płyną. Po przebyciu przez wszystkie kontynenty autor omówi procesy jakie zachodzą w ekosystemach wodnych, pokaże cykliczne procesy w przyrodzie i to co bardzo ważne wskaże, jak człowiek działa na przyrodę, jakie są zmiany klimatyczne i jak chronić naszą planetę.  


Tak w skrócie ukazaliśmy Wam o czym jest książka ale to nie oddaje tak do końca jej wielkości. Trzeba ją wziąć w rękę, zapoznać się z nią, obejrzeć, przeczytać. Książka dużo uczy, zachęca do przemyśleń. Jak już wcześniej wspomnieliśmy jest to takie kompendium wiedzy, które wskazuje dany temat, a jeśli chcemy się mocniej zagłębić, to trzeba sięgnąć po fachową literaturę. Jest, to pozycja, która powinna zagościć na półce każdego młodego czytelnika - pięknie wydana i z dużą liczbą wiadomości.   

Za możliwość opisania książki dziękujemy Wydawnictwu Egmont6 komentarzy:

 1. woow! mnóstwo wiedzy! :) jak Pola troszkę podrośnie, to przeczytamy

  OdpowiedzUsuń
 2. Książki od Egmontu to zawsze totalny sztosik. Ta oczywiście jest cudowna, ale polecam również inne. 😍 Wydawnictwo naprawdę daje radę! 💚

  OdpowiedzUsuń
 3. przepiękne ilustracje i ta tematyka, jak dla mnie must have!

  OdpowiedzUsuń
 4. Książek z tego wydawnictwa jeszcze nie posiadam, ale gry planszowe od nich z czystym sumieniem polecam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo się można dowiedzieć :D Świetne ilustracje

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubiłam takie książki jako dziecko. I teraz w sumie tez chętnie przeglądam.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety

#zamkizdzieckiem AMEET Atrakcje województwa dolnośląskiego Atrakcje województwa pomorskiego Babaryba Beskidy Blue Ocean Certyfikat Miejsca Przyjaznego Dzieciom Cieszyn Darłowo Dolnośląskie Dolny Śląsk Doświadczenia Drogeria Olmed Dźwirzyno Educarium Egmont Elbląg Energylandia Gdańsk Góry Góry Stołowe Góry Świętokrzyskie Greg Gry planszowe i inne HarperKids Hortulus Hotel Hotel Senator Hotel Zamek Ryn Jelenia Góra Kabum Karkonoski Park Narodowy Karpacz Kawa Kącik Malucha Klocki Kolejkowo Kolejkowo i miasto z Piernika Kolejkowo Wrocław Kołobrzeg konkursy Książka Książki Lego Łazienki Królewskie Magiczna symetria - Educarium Małopolska Mazowieckie Mazury Miasto z piernika Kolejkowo Wrocław miasto z piernika we Wrocławiu morze Muzeum Muzuem nad Bałtykiem nad morzem Nasza Księgarnia Nauka Nauka przez zabawę noclegi Nowy Wiśnicz Olmed apteka Opolskie Parki rozrywki Piatnik pod ziemią podkarpackie Podlasie Podróże Pojazdy Hydrauliczne Artyk pojazdy hydrauliczne KupZabawke polecane Polecane noclegi Polferries POLIN Pomorskie prezenty Programowanie Rebel Skalne Miasto Soke Srebrna Góra Strefa Dziecka Strefa Mamy Strefa Taty Śląsk śląskie Testowanie Trasy podziemne Tuban Tubi Jelly Wakacje z książką Wałbrzych Warmia Warmia Zamek w Lidzbarku Warmińskim Warszawa Wieliczka Wielkanoc Wielkopolska Wroc Wrocław Wydawnictwo Znak Zabawki Zachodniopomorskie Zamek Zamek Chojnik Zamek Kliczków Zamek w Rynie Zamek Wiśnicz zamki z dzieckiem Zdrowie zegarki zwiedzanie