poniedziałek, 16 marca 2020

Plastik fantastik? - Wydawnictwo Babaryba

Plastik fantastik? - Wydawnictwo Babaryba - recenzja książki 

Recenzja książki o segregacji śmieci

Temat ekologii i plastiku w dzisiejszych czasach jest bardzo ważny i czym szybciej uświadomimy nasze dzieci w tym temacie tym lepiej dla nas i dla naszej planety. Oczywiście nie jest tak, że plastik jest nam w życiu potrzebny, tylko musimy się nauczyć racjonalnie go używać. Z pomocą w tym temacie przychodzi nam Wydawnictwo Babaryba z książką "Plastik fantastik

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

Autorem książki jest Eun-Ju Kim, który zabiera nas w podróż, opowiadając nam o plastiku. Naszą podróż zaczynamy od historii pewnego kontenerowca, z którego podczas ogromnego sztormu wypadło do wody kilkanaście kontenerów z plastikowymi zabawkami do wody. Jeszcze większe zdziwienie nastąpiło kiedy 10 miesięcy później znaleziono te zabawki przy wybrzeżu Alaski i zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej. A co daje do myślenie - to pomimo takiego czasu były prawie niezniszczone i tu powstaje pytanie dlaczego?

Odpowiedź jest prosta, bo były wykonane z plastiku. To co kiedyś by nas cieszyło, czyli bardzo długa trwałość produktu, niestety w dzisiejszych czasach daje do myślenia, co zrobić z takimi rzeczami, które nie są już nam potrzebne. Autor przygotował można powiedzieć, taki przewodnik dla dzieci po świecie plastiku. Z książki dowiedzą się naprawdę bardzo dużo na temat tego najbardziej znanego tworzywa. Kiedy powstał plastik - nie było to wcale aż tak dawno temu i czemu miał służyć. Na pewno jesteście ciekawi także w jakich przedmiotach codziennego użytku znajdziecie plastik - jest tego naprawdę bardzo dużo. 

Jak już wspominaliśmy wcześniej, nie jest tak, że plastik to samo zło. Jest on używany np. w medycynie i ratuje nam życie. Ale jest także używany przez nas na co dzień i to właśnie takie codzienne użycie generuje największe ilości. I tu właśnie nasza rola rodziców, aby dzieci jak najszybciej uświadamiać i tam gdzie się da rezygnować z plastiku, a tam gdzie nie można to odpowiednio segregować. Tylko nasze działanie mogą uratować naszą planetę przed zagładą. Książka uzupełniona jest świetnymi ilustracjami, które pokazują i uświadamiają jeszcze bardziej skalę problemu. Jeśli chcecie pokazać dzieciom zarówno atuty, jak i wady platiku, to polecamy tą ksiażkę. Dużo informacji, dodatkowo daje także pretekst do rozpoczęcia rozmowy z dziećmi na temat dbania o Ziemię. 11 komentarzy:

 1. Trzeba uczyć dzieci takich rzeczy, od nich zależy jak kiedyś będzie wyglądał świat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna, bardzo wartościowa pozycja. Temat plastiku jest na czasie i warto od najmłodszych lat uczyć dzieci takich rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna pozycja,aby uświadomić dzieciom kilka ważnych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Akurat wcześniej o niej nie słyszałam, ale z chęcią to zmienię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny temat, na czasie, dla każdego dzieciaka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajnie, że coraz więcej książeczek dla dzieci porusza ważne tematy ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa książeczka, warto dzieci uczyć ochrony środowiska od małego...

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie tylko dzieciom trzeba uświadamiać w tym temacie, ale dorosłym by się przydało. Świetna pozycja

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo na czasie temat i treści odpowiednie dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 10. Plastik nigdy nie będzie fantastik, a w tytule wpisu wkradł się mały błąd ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo wartościowa pozycja. Bedę ją miała na uwadze przy następnych zakupach.

  OdpowiedzUsuń

Etykiety