wtorek, 21 maja 2019

Polscy SuperBohaterowie - Wydawnictwo RM

Polscy SuperBohaterowie - Wydawnictwo RMKolejne książki z tej wspaniałej serii Wydawnictwa RM dzisiaj zagościły na naszym blogu. Specjalnie dla Was opisujemy dzisiaj dwie książki - Polscy SuperBohaterowie Tadeusz Kościuszko i Polscy SuperBohaterowie Mieszko I 😁. Wcześniej opisywaliśmy dla Was także innych narodowych bohaterów a wpisy na ten temat znajdziecie ➡️ SuperBohaterowie 


Polscy SuperBohaterowie Tadeusz Kościuszko. Wakacje z wodzem

Naszą lekturę rozpoczęliśmy Od pozycji trochę bliższej historycznie naszym czasom czyli od książki "Polscy SuperBohaterowie Tadeusz Kościuszko" 👍. Chyba każdy z nas słyszał o Tadeuszu Kościuszce i wszyscy zapewne uczyli się o nim w szkole. I teraz pytanie, czy podobały Wam się lekcje historii, które były naszpikowane datami i informacjami? Czy dzieci chętnie uczą się takich rzeczy? Nam wydaje się, że dużo lepszym pomysłem na przedstawienie naszych postaci historycznych jest pomysł Wydawnictwa RM. Przedstawiają oni ważne postacie z naszej historii w przystępny dla dzieci sposób, pokazując, że każdy z bohaterów był także zwykłym człowiekiem 👍. W książce poznajemy chłopca o imieniu Antoś, który na wakacje ma udać się do dziadka na wieś, co nie wzbudza jego entuzjazmu. Jednak z czasem zaczyna się przekonywać do spędzania czasu z dziadkiem 😁. Jest on wspaniałym człowiek zafascynowanym polską historią, a do tego potrafi jeszcze w barwny sposób o tym opowiadać 😃. Dzięki dziadkom i swojemu kuzynostwu chłopiec widzi, że także na wsi można miło spędzić czas, a przy okazji poznać historię i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat Tadeusza Kościuszki i jego życia, wszystkie informacje i fakty historyczne podawane są w przystępny dla dzieci sposób 😃. Jak zakończy się wyprawa Antosia do dziadka, tego oczywiście Wam nie zdradzimy 😃.

Polscy SuperBohaterowie Mieszko I. Tajemnicze drewienko
Druga książka przenosi nas w świat bardzo dawny, bo aż do początków powstania Państwa Polskiego - "Mieszko I. Tajemnicze drewienko". Poznajemy tu dwóch chłopców Piotrka i Tomka którzy udają się na warsztaty archeologiczne 😁. 
I podczas tych warsztatów znajdują tajemnicze drewienko, które przenosi isch w czasie o 1000 lat wstecz. Chłopcy poznają ówczesne życie, biorą udział w różnych aktywnościach ludzi żyjących w tamtych czasach. Podobnie jak we wszystkich książkach z serii, nie znajdziemy tu typowo historycznej wiedzy, a opowieść o chłopcach i podczas ich przygód poznajemy różne fakty i ciekawostki historyczne 😁. Jest ta najlepszy sposób na przekazanie wiedzy historycznej dzieciom 😁.
Seria SuperBohaterowie Wydawnictwa RM 


Książki z serii SuperBohaterowie nam się bardzo podobają i co ważne potrafią zachęcić dzieci do zaznajomienia się z historią Polski 👍. Sposób przekazania informacji jest idealny dla dzieci i zachęca ich do dalszego pogłębiania wiedzy 👍. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tomy z tej serii 😁
Za egzemplarze recenzenckie dziękujemy Wydawnictwu RM 👍👍0 comments

Prześlij komentarz

Etykiety