środa, 8 maja 2019

Dzieła literackie i teatralne. Tom I. Juwenilia

Dzieła literackie i teatralne. Tom I. Juwenilia
Dzisiaj coś zupełnie innego na naszym blogu, co może być dobrym pomysłem z okazji zbliżającego się dnia matki i jest to książka naszego papieża ale jeszcze z lat młodości - "Dzieła literackie i teatralne. Tom I. Juwenilia". Poznamy tu jego twórczość z lat bardzo młodych a mianowicie z lat 1938-1946, czyli z lat przedwojennych i wojennych. Karol Wojtyła bardzo umiłował sobie literaturę i teatr i odgrywały one w jego życiu  bardzo ważna rolę. Przedstawiona książka zawiera bardzo dużo osobistych tekstów przyszłego papieża i jest to też okazja aby poznać Go z innej strony.
Jeśli lubicie twórczość Jana Pawła II to tą książkę musicie zakupić, oczywiście jak zostaną wydane kolejne dwa tomy, to utworzą one znakomitą całość. Oczywiście niektórzy z nas mogą mieć opory, czy aby na pewno papież tego chciał, ponieważ prosił aby spalić jego wcześniejszą twórczość, a tu jednak mamy w tej pozycji zupełnie nie znane wcześniej czytelnikom teksty. 
Ocenę pozostawiam już Wam, a jeśli szukacie dobrego prezentu z okazji dnia mamy to zapraszam do księgarni TaniaKsiazka, tam ją zakupicie, a także znajdziecie wiele innych ciekawych pozycji, oczywiście najbardziej polecamy nowości, gdzie każdy znajdziecie coś dla siebie. I dla dzieci i dla dorosłych 👍. 


2 komentarze:

  1. Pięknie wykonana książeczka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam tego dzieła, taka literatura raczej nie należy do kręgu moich zainteresowań - ale niektórzy na pewno wyciągną z niej dużą wartość :)

    OdpowiedzUsuń

Etykiety